Sayfa 526/878 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Sadece Anz biliyor ne olacağını. Ama şirketin 3 aylık siparişleri çok iyiymiş

2. Selam arkadaşlar, sizce bu şartlarda artık temettü verme olasılığı bitti mi, yoksa yine de dağıtma ihtimali olur mu ?

3. Büyük ortak Vestel e geçen yılki kârı aktarmak için kuvvetle muhtemel temettü dağıtır.
    Dağıtmaz da şirkete saklarsa, mesela Hektaş gibi bedelli verirse, bunu da piyasanın olumlu karşılama ihtimali yüksektir.

Alıntı Originally Posted by Serkanozturk Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar, sizce bu şartlarda artık temettü verme olasılığı bitti mi, yoksa yine de dağıtma ihtimali olur mu ?

4.  Alıntı Originally Posted by Serkanozturk Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar, sizce bu şartlarda artık temettü verme olasılığı bitti mi, yoksa yine de dağıtma ihtimali olur mu ?
    Vesbe'nin şöylebir durumu var, %95 ortağı Vestel ve %5 ortağı bizleriz. Yani dağıtılan her temettü %95 oranında zaten Vestelin bünyesinde kalıyor. Vesbe o yüzden temettüsünü yıllardır yüksek bir oranda dağıtıyor. Bundan biz de nemalanıyoruz. Bu yıl da aynı şekilde olmasını bekliyorum. Ya dağıtacak alacağız temettü yada bünyesinde bırakacak ve karı sermayeye ekleyecek bizlere de bedelsiz sermaye arttırımı yapacak. Ben tüm temettüyü dağıtmıyorum, bedelsiz de vermiyorum diyeceğini düşünmüyorum. Eğer öyle de derse bilin ki şirket cidden zor durumdadır Coronadan dolayı.

5. Temettu bellinolmaliydi simdiye. Bedelsiz ne yahu. Gercek yatirimcilar icin bisey ifade etmez. Payiniz yuzde 1 se bedelsiz sonrasindada yuzede 1 dir. Ama temettu varsa temettu sonrasi da yuzee 1 payiniz ama cebinizde parada vardir. Isterseniz temettu parasiyla hisse alir payinizi yuzde arttirarak yuzde 1,1 yaoabilirsiniz. Bedelsizde varmi boyle bir imkan. En cok pazari avrupa saglam tenetyu vermezse hatta hic vermezse kendine gelemez bir sure

6.  Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    Temettu bellinolmaliydi simdiye. Bedelsiz ne yahu. Gercek yatirimcilar icin bisey ifade etmez. Payiniz yuzde 1 se bedelsiz sonrasindada yuzede 1 dir. Ama temettu varsa temettu sonrasi da yuzee 1 payiniz ama cebinizde parada vardir. Isterseniz temettu parasiyla hisse alir payinizi yuzde arttirarak yuzde 1,1 yaoabilirsiniz. Bedelsizde varmi boyle bir imkan. En cok pazari avrupa saglam tenetyu vermezse hatta hic vermezse kendine gelemez bir sure
    sadece soyle bir faydası olur. hissenin esas sorunu cok sığ olması. anz destekli tahtacı o yüzden hissede terör estiriyor. sermaye arttırımında halka açık hisse sayısı artacak 9 milyon dan 18 milyona çıkacak . nispeten günlük alım satımlar artar

7. Mesela 100m. Sermayesi olan şirketin ettiği 100m kâr şirket sermayesine eklenirse, Bedelsiz sermaye artırımı sonrası sizin %1 lik hisseniz artık 100m sermayeye değil 200m sermayenin %1 ine tekamül ederek değeri de iki katına çıkmaz mı?! ;)

Elimizi vurduk, değeri nasıl artar yazayım. Örneğimizdeki 100m sermayeli şirket 100 makineyle 100 ürün üreterek 100m kar ediyordu mesela. Şirket sermayesine eklenen 100m kar ile 100makine daha alıp artık 200 ürün üretecek. Dolayısıyla 200m kar getirecek. Siz yine şirketin aynı oranda %1 hissesiyle 2 katı kâr elde etmiş olacaksınız. Bu yüzden hem bedelli hem bedelsizden daha önemlisi şirketin bu parayı ne yapacağıdır.
    Varsa yanlışım buyrun düzeltelim.
    Selamlar
    Tüm yorumlarım hayali, rakamlarım farazi, lafügüzaf, örnek filandır.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir, her koyun kendi bacağından asılır.

8. Üretime ara verildi mi acaba, bilgisi olan var mı ?

Sayfa 526/878 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •