Sayfa 872/877 İlkİlk ... 372772822862870871872873874 ... SonSon
Arama sonucu : 7012 madde; 6,969 - 6,976 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Her sene bilanço öncesi beklentimi paylaşırım...

Buna göre karın yaklaşık 4,712 milyar TL tutarında oluşması olası. Bu durumda HBK 3 TL olur. Şirketin hisseleri de 30 TL hedefe ilerler..
    Vay be 4,712 tahmin etmişim gerçekleşen 4,724 olmuş. Yapıyorum bu sporu

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Vay be 4,712 tahmin etmişim gerçekleşen 4,724 olmuş. Yapıyorum bu sporu
    Hocam müneccim gibisin maşallah , bu sene sonunda kar rakamı ne gelir?

Aracı kurumların ortalaması Vesbe hissesi hedef fiyatı 30 TL civarları niye dolar zirvesini geçmesin XU100 bozulmadığı sürece dolar zirvesini geçebilir.haftayı iyi kapattı teknik durum iyi temel analiz iyi XU100 iyi haftaya da yükselişe devam etmesi mantıklı olandır Vesbe hissesin de ytd.

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Hocam müneccim gibisin maşallah , bu sene sonunda kar rakamı ne gelir?
    Müneccim değil de temel analiz biliyor öbür türlü atmasyon olur.
    Bende merak ettim yıl sonu kar tahminini ?

Keyfini çıkarın iyi kapattı haftayı Vesbe daha ne olsun.
    İyi bayramlar.

Faaliyet raporu gelmedi. Orada ayrıntıları görürüz. Fakat şu verilerle bakkal hesabı yapalım:

Dönemlik kar 1.2 milyar TL, (ki bu rakam kur 29,50 iken oluşan kar, kur şu an %10 daha yüksek)

Toplam 4 dönemde 4.8 milyar TL eder. %10 üzerine koy 5.3 eder. Böl sermayeye hisse başı 3.3 TL hisse başı kar var güncel olarak. 8-10 arası F/K hesaplanır Vesbede.

Hedef:

İlk etapta 27-34 TL arasına kanca atar.

Bu arada faaliyet raporu gelmedi daha. Orada göreceğiz gerçek hedeflemeleri. Kar saklıyor Vesbe. Avrupa pazarı satışları canlı. Türkiye iç satışları beklentinin üzerinde gidiyor. Çok kisa bi test yapın şimdi, bi sorun etrafıniza, rastgele 10 aile seçin. Son 1 yil içinde evine kurutma makinası alan kaç kişi var. Ben test ettim 4 kişi var. 2'si de Vestel Kurutma makinası almış. Şu an satilan KM'nin yarisi Vestel gerisi diğer markalar.
    ocak ve şubat ayı iç pazar iyi diyorlar aracı kurum raporunda okumuştum eğer tahminleri doğruysa 1,çeyrek karıda iyi gelme ihtimali yüksek neyse önemli olan yurt dışında satış rekorları kırılması gerekir şuan için negatif gözüküyor lakin yolun sonuna geldiklerini düşünüyorum.Vesbe de kar saklama yapamazlar hem nasıl yapacaklar ?yazın okuyalım.

Haftalık,aylık ve 3 aylıkta yabancı payını arttırmış kaynak İş cep.
    Yabancılar grafikte dolar bazlı bakar.
    Yahu patron bu kadar detaylı bakmaz rahat olmak gerekir hedef dolar zirvesini geçmek ytd.tekrar iyi bayramlar keyfinize bakın.

Faaliyet raporu gelmedi. Orada ayrıntıları görürüz. Fakat şu verilerle bakkal hesabı yapalım:

Dönemlik kar 1.2 milyar TL, (ki bu rakam kur 29,50 iken oluşan kar, kur şu an %10 daha yüksek)

Toplam 4 dönemde 4.8 milyar TL eder. %10 üzerine koy 5.3 eder. Böl sermayeye hisse başı 3.3 TL hisse başı kar var güncel olarak. 8-10 arası F/K hesaplanır Vesbede.

Hedef:

İlk etapta 27-34 TL arasına kanca atar.

Bu arada faaliyet raporu gelmedi daha. Orada göreceğiz gerçek hedeflemeleri. Kar saklıyor Vesbe. Avrupa pazarı satışları canlı. Türkiye iç satışları beklentinin üzerinde gidiyor. Çok kisa bi test yapın şimdi, bi sorun etrafıniza, rastgele 10 aile seçin. Son 1 yil içinde evine kurutma makinası alan kaç kişi var. Ben test ettim 4 kişi var. 2'si de Vestel Kurutma makinası almış. Şu an satilan KM'nin yarisi Vestel gerisi diğer markalar.
    Yurt dışı avrupa da satış rekorları kırması gerekir ana nokta budur vesbe de daha önemlisi yeni pazarlar bulup satış ağını oluşturması gerekir işte o zaman vesbe kabuk değiştirip farklı hisse olur ayrıca vestel elektronikten avantajı ürettiği malı müşteri bulup satması.vestel elektronik daha karmaşık yapısı var avrupa ekonomisi sıkıntı yaşamaya devam ediyor lakin yolun sonuna geldiklerini ve tüm olumsuzluğun vesbe hissesinde olduğu gerçeğidir kuvvetli sektörlerde beklenti altı kar açıklayan hisseler bile dolar zirvesini geçmiş durumda burada beyaz eşya sektörü düzelirse vesbe ön planda olacağını düşünüyorum.Politika faizinin merkez bankasında artmaya devam zorunda eğer etmezlerse çok kötü olur düşünün en düşük SSK emekli maaşı 10 bin TL benim aylık öğlen yemek param 10 bin TL den fazla akılcı politika oluşturulmak zorunda ytd.Vesbe aleyhine durum değil faizlerin artması zaten hisse performansı olarak diğer sektörlere çok geride kalmış durumda ytd.

Sayfa 872/877 İlkİlk ... 372772822862870871872873874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •