Sayfa 550/869 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon
Arama sonucu : 6949 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    24 lirada hersey i satar savar girerim. agustos ta üretilemeyen ürünler eylulde ekimde üretilecek. ama bu fiyatlar bu hisse için beleş
    aynen. araştırmadan yorum yapıyorlar. borsa ödenmiş sermaye kadar net dönem karını yaklaşık 10 liradan fiyatlar. vesbe
    ilk 6 aylık dönemde 350 milyon net dönem karı açıkladı.. ikinci altı 6 aylık dönemde en azından böyle kar gelse 700 milyon eder.
    700/190= 3.68 37 lira yaklaşık fiyatlanır.. diyelim ki 650 yıllık kar geldi yine 30 liranın üzerinde fiyatlanır. iş yatırım yurt içi ve yurt dışı benzerlerine göre 28 liralarda oldukça iskontolu fiyatlandığını defalarca açıkladı.. 17 lira yıllık 250 milyon karlılık fiyatlaması olur..
    el insaf....
    Grafik Yorumcusu

2.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Bu sattıklarını cepten cebe yapıyor olasılığı yüksek mi, yoksa yüklü satıyorsa aynı fiyattan geri alması daha zor
    Cepten cebe mi bilmiyorum, ama düşüşün başlangıcından itibaren, özellikle hisseye alış geldiği zamanlarda bile alış kademesine aktiften hisse vererek fiyatı düşürdüler. Hisse fiyatının gerilemesinde temettü dağıtım yasağının uzatılması da bence önemli bir katalizör oldu.

3. Bu sene dagıtmadıgı temettü ile bu yılınkıni de birleştirip seneye verirse aslında güzel olur.bizim icinde aslında uygun fiyattan alım sansı dogar.
     Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku
    Cepten cebe mi bilmiyorum, ama düşüşün başlangıcından itibaren, özellikle hisseye alış geldiği zamanlarda bile alış kademesine aktiften hisse vererek fiyatı düşürdüler. Hisse fiyatının gerilemesinde temettü dağıtım yasağının uzatılması da bence önemli bir katalizör oldu.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Ya arada agüstos kötü geçti. covid nedeniyle . tahtacı bunu affetmedi . eşeği kapının önüne kadar sürdü ve ekim ortasına kadarda sürecek. ama dert etmeyin ağustos un kayıpları eylül , ekim ve kasımda telafi edilir. yıl sonunda kayıp olmaz. bu yıl 1 milyar civarı net kar gelecek. yeterki euro usd 1,17 nin altına inmesin. geçen yılda 350 milyon kar kaldı temettü için. 7 ay sonra hisse başı 6 tl net temettü hayal değil

5. 1. Vestel virüs saçıyor dediler fiyat üzerinde baskı oluşturdular
    2. Yıl sonuna kadar temmetü yok dediler, o da başka bir baskı oldu.

Özellikle benim de hoşuma gitmedi bu temettü yasağı. Alıp üzerine koyuyordum. Can sıkıcı bi durum. %3 kadar büyüyecektim lot sayısını. Öyle hesapliyordum. Fiyatın son bir haftada gerilemesi genel olarak bu psikolojiden diyorum. Her şeyi bir kenara koyalım. Karını dağıtma diyor devlet. Karını sermayene koy diyor. Zorluyor. Bu zorlamayla sermaye arttırır mı arttırmaz mı göreceğiz. Çok ciddi bir kar da var. Bekleyip göreceğiz.

Hissenin analizi yapalim. Fırsatlar ve tehditler sunlar:

Firsatlar:
    1. Paritenin 1.17 civarında olması
    2. Yerli satışların iyi gitmesi
    3. Amerika açılımı
    4. 1 milyarlık kar rakamı ihtimali

Riskler:
    1. Avrupada özellikle Ingilterede gelişen 2. Virus dalgası
    2. Muhasebe marifetiyle karin iç edilmesi

Sonuç olarak 2021 Mayısta hisse başı 4,5 lira gibi brüt kar bekliyorum. 6-8 aylik vadede 35-40 liralar uzak değil diye düşünüyorum. Her ne kadar temettü bizden her seferinde biraz daha uzaklaşsada sabrımızı koruyalım. Herkese bol kazançlar ve sağlık diliyorum ortaklar. Sabrın sonu selamettir.

6. Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

7.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku

28 üstü herşey değişir pozitif anlamda
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

8. Sabahki 29,54 atağı ikili tepe yapmak için olmamıştır inşallah

Sayfa 550/869 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •