Sayfa 791/878 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Sinir bozucu olmaya başladı, açıklasanıza temettü kararını

2. Sirketin kar dağıtım yapması nakit çıkışı gerektiren bir durum degil. Vestel den alacaklı ve vestele verilen temettü alacağa mahsup edilmiş oluyor. Nakit akim tablosu finansman faaliyetleri bölümünden bu durum net bir şekilde gözüküyor. Temettunun nakit çıkışı gerektiren bölümü halka açık kısım için geçerli dolayısıyla şirket temettü haberi için acele etmiyor. Özetle vestel zaten yemettuyu almış durumda, bekleyen azınlık ortak. Temettü haberinin gelmemiş olması piyasada kuşku yaratıyor olabilir. Umarım sirketin başka bir hesabı yoktur. Geçmişte olmamış ve mahsubu yapmis, bu yil icin de değişen birşey yok.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Sakince beklemek lazım

Su akar yolunu bulur vakit yakındır daldan dala atlamak şu an yapacağımız en kötü adım olur
    vesbe-eregl-bıoen-kmpur-mıatk

Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Sirketin kar dağıtım yapması nakit çıkışı gerektiren bir durum degil. Vestel den alacaklı ve vestele verilen temettü alacağa mahsup edilmiş oluyor. Nakit akim tablosu finansman faaliyetleri bölümünden bu durum net bir şekilde gözüküyor. Temettunun nakit çıkışı gerektiren bölümü halka açık kısım için geçerli dolayısıyla şirket temettü haberi için acele etmiyor. Özetle vestel zaten yemettuyu almış durumda, bekleyen azınlık ortak. Temettü haberinin gelmemiş olması piyasada kuşku yaratıyor olabilir. Umarım sirketin başka bir hesabı yoktur. Geçmişte olmamış ve mahsubu yapmis, bu yil icin de değişen birşey yok.

Bu durumda Vestel yatırımcıları nasıl etkilenir?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Sirketin kar dağıtım yapması nakit çıkışı gerektiren bir durum degil. Vestel den alacaklı ve vestele verilen temettü alacağa mahsup edilmiş oluyor. Nakit akim tablosu finansman faaliyetleri bölümünden bu durum net bir şekilde gözüküyor. Temettunun nakit çıkışı gerektiren bölümü halka açık kısım için geçerli dolayısıyla şirket temettü haberi için acele etmiyor. Özetle vestel zaten yemettuyu almış durumda, bekleyen azınlık ortak. Temettü haberinin gelmemiş olması piyasada kuşku yaratıyor olabilir. Umarım sirketin başka bir hesabı yoktur. Geçmişte olmamış ve mahsubu yapmis, bu yil icin de değişen birşey yok.
    Sn. doxa,

Nakit akım ile mahsuplaşma ilişkisini kuramamıştım. Bakış açımı genişlettiğiniz için çok teşekkürler.

Konumuza hareket getirmenizi temenni ediyorum.

6. Vesbe vestel temettü dağıtım ilişkisi isdemir ereğli, alka alkım arasında da var. Örneğin ereğli isdemirden temettü dağıtmadıkça kendisi yeterince kar dağıtamaz. Yasal kârları konsolide etmenin tek yolu temettü. Elbette ereglinin kendi yasal kârı var ama yetersiz kalıyor. Mecburen isdemirden temettu almak zorunda. Isdemir solo bir şirket , kendi kazanıp kendi dağıtıyor.

Alkim alka da da benzer durum var. Alka solo bir şirket ve kendi kârını dağıtıyor. Alkım ise her iki sirketin karini dağıtıyor. Aynı şekilde alka dağıtmasa alkım yeterince dağıtamaz.

Vesbe solo bir şirket, yasal kari ve spk kari hemen hemen esit. Vestel ile para alışverişi var. Vesbe temettü dagitiiginda her sene bir ölçüde mahsuplasiyorlar. Vestel konsolide tablo olduğundan ve konsolidasyon sırasında bu alacak ve borçlar elimine olduğundan Vestel den bu ilişkiyi izleyemeyiz. Sadece vesbeden gorrbiliriz. Vestel fazla nakdi holding ve enerjiye veriyor. Vestel de kar dagitiiginda holding den alacağını mahsup ediyor, vestelin son kar dağıtımı bir ölçüde temizlikti. Ama vestelde halka açıklık fazla. Muhtemelen temettuyu kendi almak icin pandemide dipten hisseyi toplamıştı. Vestel de bu sene temettü dagitilabilecegini otomatik varsayamayız.

Bunlar benim okuduğum ilişkiler. Yukaridaki paylasimda belirttigim gibi Vesbe geçmişte ne olmuşsa aynısı olacağını varsayabiliriz. Geçen yıl vestel 14 milyon vesbe hissesi sattı. halka açıklık %10 dan %18 e cıktı. %31 e çıkartılabilecek nitelikte hisse var. Halka açıklık oranı artarsa senaryo değişebilir. Bekleyip göreceğiz. Umarim yanilmam.

Son olarak vesbenin kar dağıtması vestel için bir maliyet oluşturmaz. Vestelin temettu geliri vergiden istisnadır ve stopaj da yoktur. Olay tamamen borç alacak ilişkisidir.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

7. Bu fiyatlar komik

2022 sonu 2023 başı yabancı dönecek ve bizde onlardan 30 TL'ye almak için sıraya girmemek için buralardan maliyetlenip bekleyeceğiz kredili pozisyon acmayacagiz

Sektörün fk ortalaması 14.15 biz 8 şirket hem yatırım planlaması hem ihracatı hem temettusu hem döviz pozisyonu olarak bulunmaz bir nimet bence şu an toplanıyor sırası geldiğinde elimizden uçup gider

Bu yazdıklarım kısa vadeli trade yapan arkadaşlar için geçerli değildir

8. 5 sene sonra bugünkü kapanış fiyatı kadar temettusu olur bunuda tarihe not düşelim

Sayfa 791/878 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •