Sayfa 492/869 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon
Arama sonucu : 6949 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    QNB yatırımı kullanan bir fon dün kapanış seansında çok sayıda hissede tabana satış , tavana alış gönderdi.

Vesbe , Kords , Aksa , İsdmr , Aygaz , Brsan da satış
    Şaşa, Enjsa, Şişe , Trkcm da alış yapmış.

Yaklaşık 1 ay önce credit üzerinden kapanış seansında tavana alış gönderilmişti Vesbe’de.

Tespit ettiklerim bunlar.
    Fon pozisyon değişikliğine gitmiş görünüyor.
    vesbe gibi bir sığ hissede 100k lotu anlaşmadan veremez, tahta yapıcı ile anlaşmış görünüyor

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    100 bin lottan çok fazlası karanlık odada satıldıktan sonra iki kademede kalan lotlar.( gün içinde kademelere böyle alışlar yazan hiçolmadı) böyle bir görüntü aylardır ortaya çıkmadı..
    anlaşmalı olduğu açıkça belli.. ????????????????

https://i.hizliresim.com/lQ831p.png
    Grafik Yorumcusu

3.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    100 bin lottan çok fazlası karanlık odada satıldıktan sonra iki kademede kalan lotlar.( gün içinde kademelere böyle alışlar yazan hiçolmadı) böyle bir görüntü aylardır ortaya çıkmadı..
    anlaşmalı olduğu açıkça belli.. ????????????????

https://i.hizliresim.com/lQ831p.png
    Var bişey , ama hacimsiz ,, birleri operasyon yapıyor olabilir ,, tam da yüklenememiştik hay Allah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by tunver Yazıyı Oku
    Var bişey , ama hacimsiz ,, birleri operasyon yapıyor olabilir ,, tam da yüklenememiştik hay Allah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    evet kesin. 10 dakika önce 14.75 kadar kademelerdeki satışları çizdiler. muhtemelen yüksek hacım gösteriyor olabilirler.
    açılışta ilk bir saat yoğun karşılıklı işlemler yaptılar..(kendi satışlarını aldılar)
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) sektörün ilk 9 aylık verilerini açıkladı.Buna göre, yılın 9 ayında iç pazardaki satışlar, geçen yılın aynı döneme göre adet bazında yüzde 10 daralırken, sektör, iç satışlardaki daralmayı ihracat ile dengeledi. İhracat, geçen yılın ocak-eylül dönemine göre yüzde 1 arttı, üretim ise yüzde 2 azaldı.

Açıklamada görüşlerine yer verine TÜRKBESD Başkanı Can Dinçer, "Sektörümüz, iç pazardaki daralmaya karşın yüzde 75 oranındaki güçlü ihracatı sayesinde üretim kapasitesini koruyor. Ancak uluslararası rekabet gücümüzü koruyabilmek için üretim ve Ar-Ge teşvikleri, vergi muafiyetleri gibi bazı düzenlemelere ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

'SEKTÖR İSTİHDAM İÇİN DİRENİYOR'

Dinçer, sektörün güçlü ihracatı sayesinde üretim kapasitesini koruduğunu, istihdam için direndiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Beyaz eşya sanayi üretimi, ekonomik dalgalanmalardan dayanıklı tüketim grubunun geneli kadar etkilenmiyor. Beyaz eşya ihracat hacmimiz 2018 sonu itibarıyla yaklaşık 20 milyon adet seviyesine ulaştı. İhracat hacmimiz sürekli artarken, yaptığımız Ar-Ge yatırımlarıyla cari dengeye pozitif etkimiz yıllar itibarıyla artış gösteriyor.

Türkiye beyaz eşya sektörü, Ar-Ge, patent, uluslararası marka yönetimi, tedarik zinciri yönetimi anlamında da ülke ortalamasının üzerindedir. Teknolojik gelişmeler sektörümüzün omurgasını oluşturmaya başladı. Günümüz tüketicisinin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde bir yandan fabrikalarımızın otomasyon seviyesini yükselterek, yapay zeka uygulamaları ve büyük veriyi analiz ederek üretim süreçlerimizi geliştiriyor, verimi ve kaliteyi artırırken, maliyetlerimizi düşürüyoruz. Ar-Ge teşvikleri sektörün dönüşümü ve uluslararası rekabet gücünü artırması yolunda önemli bir destek olacaktır."

Brexit sürecine değinen Dinçer, sektörün en fazla ihracat yaptığı ülke olan İngiltere'deki gelişmelerden etkilenebileceğini vurguladı. Dinçer, İngiltere'ye olan ihracatın korunması için de bazı düzenlemelere ve ihracat teşviklerine ihtiyaç duyulduğunu aktararak, "Geçen yıl devreye giren ve haziran sonuna kadar geçerli olan ÖTV sıfırlanması uygulaması, sektöre önemli bir destek oldu. Beyaz eşya artık lüks tüketim maddesi olmaktan çıktı. ÖTV, beyaz eşyadan tamamen kaldırılmalı." değerlendirmesinde bulundu.

'23 MİLYAR TL TASARRUF SAĞLAYACAK'

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Özkadı da AB'nin 2021'de yürürlüğe girecek yeni enerji etiketi uygulamasını hatırlatarak, "Yeni enerji etiketi uygulamasına geçiş, 2030 yılına kadar Türkiye'de konutlardaki elektrik faturalarında 23 milyar TL tasarruf sağlayacak, karbon salımını da 14 milyon ton azaltacak. Yeni enerji etiketine geçiş sürecinde desteğe ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yavuz ise sektörün uluslararası rekabet gücünü koruyabilmesi için beyaz eşyanın en önemli girdisi olan yassı çelikle ilgili destek ve düzenlemelere ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Yavuz, "İhracat yapan sektörler için yassı çelik, temel ham madde konumunda ve makroekonomik göstergeleri etkileyecek bir önem sahip. Günümüz tüketicisinin değişen taleplerini karşılamak için yassı çelikte farklı uygulamalara da ihtiyaç duyuluyor. Bu durum da maliyetleri artırıyor. Mevcut vergilerin azaltılmaması, sektörümüzün uluslararası rekabet gücünü olumsuz etkilemektedir. Yassı çelik ile ilgili vergi düzenlemesi talep ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
    Grafik Yorumcusu

6. İlginç hareketler var gibi...Düşeni kırıp üzerinde kapanışlar yapabilse...

Deneme çalışmasıdır, dikkate almayınız.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    iş yatırım 3. çeyrek kar tahminleri
    tr/analiz/arastirma-raporlari/ArastirmaRaporlari/2_20191021171318954_1.pdf
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet