Sayfa 835/879 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845 ... SonSon
Arama sonucu : 7027 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Satış adetlerinde yükselme varken kapasite kullanım oranının düşmesini, stoklardan satış yapmıştır şeklinde açıklayabilir miyiz. ?

2. Son çeyrek sonuçlarını beğenmedim, bu yeni model dedikleri şey ile şirketi kur farkı yedirerek, brüt satış karını törpüleyerek zarara uğratıyorlar. 30 milyon hisse satışı yapıldığında pozisyonumu ciddi azaltmıştım, kalanları düşük maiyetle bir süre taşımayı düşünüyordum ama bu sonuçlardan sonra gerek duymuyorum. Tamamen kapatıp çıkıyorum. Belki yanılıyorum, bu çeyreğe özel bir durum da olabilir ama yine de kafada kırk tilki dönerken beklenti taşımak mantıklı gelmiyor. Kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Borsanın doğası..Kötü veri iyi fiyat döngüsü.Genelde tüy dikme noktasında cereyan eder.Şahsi görüşüm YTD.

4.  Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Son çeyrek sonuçlarını beğenmedim, bu yeni model dedikleri şey ile şirketi kur farkı yedirerek, brüt satış karını törpüleyerek zarara uğratıyorlar. 30 milyon hisse satışı yapıldığında pozisyonumu ciddi azaltmıştım, kalanları düşük maiyetle bir süre taşımayı düşünüyordum ama bu sonuçlardan sonra gerek duymuyorum. Tamamen kapatıp çıkıyorum. Belki yanılıyorum, bu çeyreğe özel bir durum da olabilir ama yine de kafada kırk tilki dönerken beklenti taşımak mantıklı gelmiyor. Kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum.
    Net yorumunuz İçin teşekkürler sn doxa, Bu kur farkının sebebi nedir bir fikriniz var mı?
    Bir de bu nakliye dağıtım depolama kaleminin esas yüklenicisi Vestel midir? Buradan Vestel’e bir transfer söz konusu olabilir mi?
    Bu 2 kalem haricinde aslında bilançoda sıkıntı yok, satışlar, brüt kar, çalışan sayısı vs artmış. Kapasite artışı İçin harcamalar bir noktaya gelmiş. Yakın zamanda kapasite artışı haberleri peyderpey gelmeye başlar diye düşünüyorum.

5. Bu kötü bilançoyu fiyatlamış olması gerekir, endeks fezaya çıkınca kuruş kazandırmadı zaten.
    Kar kardır demişti bir üstat. Zarar yok en azından.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Ben olsam patronun yerinde hazır bilancoyu beğenmeyen herkes satıyorken biraz daha aşağı çekip yukarı surerdim .Bu benim kendi içsel düşüncem patron ne yapar bilmem ytd.İzleyelim bakalım neler yapacak .

7.  Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Son çeyrek sonuçlarını beğenmedim, bu yeni model dedikleri şey ile şirketi kur farkı yedirerek, brüt satış karını törpüleyerek zarara uğratıyorlar. 30 milyon hisse satışı yapıldığında pozisyonumu ciddi azaltmıştım, kalanları düşük maiyetle bir süre taşımayı düşünüyordum ama bu sonuçlardan sonra gerek duymuyorum. Tamamen kapatıp çıkıyorum. Belki yanılıyorum, bu çeyreğe özel bir durum da olabilir ama yine de kafada kırk tilki dönerken beklenti taşımak mantıklı gelmiyor. Kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum.
    Syn Doxa'nın dediklerini önemsemenizi tavsiye ederim. Analizleri oldukça derinlemesine. Benim bir beklentim var ama tuzum kuru. Maliyetim sıfır. Maliyet unsuru da olmayınca beklerim fark etmez diyorum. Yıllardır Vestel Vesbe'yi kullandi. Temettüsünü de kredibilitesini de. Bu yeni bir şey değil. Artik %7 halka açıklıkta değiliz ve %20'ye yakınız. Bu sebeple temettü musluklarını kısacaklardır dedik. Ben geçen çeyrekte pay azaltip Vestl almıştım. Ordan gelen karı da Vesbe'nin üzerine yavaş yavaş ekleyeceğim. Keza bugün ekledim bir miktar. Tamamlanan kapasite yatırımı -ki fabrika kuruldu, üretim yok- sönümlenen Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte Vestel Beyaz ciddi ciroya ulaşacaktır diye umuyorum. Tersi de olabilir. Dediğim gibi benim maliyetim yok. Hesabınızı kendiniz yapın. Herkese göre değil Vesbe yatırımı.

8.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Syn Doxa'nın dediklerini önemsemenizi tavsiye ederim. Analizleri oldukça derinlemesine. Benim bir beklentim var ama tuzum kuru. Maliyetim sıfır. Maliyet unsuru da olmayınca beklerim fark etmez diyorum. Yıllardır Vestel Vesbe'yi kullandi. Temettüsünü de kredibilitesini de. Bu yeni bir şey değil. Artik %7 halka açıklıkta değiliz ve %20'ye yakınız. Bu sebeple temettü musluklarını kısacaklardır dedik. Ben geçen çeyrekte pay azaltip Vestl almıştım. Ordan gelen karı da Vesbe'nin üzerine yavaş yavaş ekleyeceğim. Keza bugün ekledim bir miktar. Tamamlanan kapasite yatırımı -ki fabrika kuruldu, üretim yok- sönümlenen Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte Vestel Beyaz ciddi ciroya ulaşacaktır diye umuyorum. Tersi de olabilir. Dediğim gibi benim maliyetim yok. Hesabınızı kendiniz yapın. Herkese göre değil Vesbe yatırımı.
    Görüşlerime verdiğiniz değer için teşekkür ederim. Aynen dediginiz gibi, herkesin pozisyonu farklı, doğal olarak kararları da farklı. Ben de düşük maliyetle bekleyebilirdim ama tercih ermedim. Sonuçta azınlık ortagiz ve adi hisse senedi alıyoruz, herhangi bir bagliligimiz olmamalı, şirketi biz yönetmiyoruz. Kendime bir sözüm var, ne görüyorsan odur, arkasında birşey arama. Ama nihayetinde spekülasyon yapıyoruz ve herkes haklı çıkabilir. Buradaki arkadaşların kazançlarının bol olmasını cani gönülden isterim.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 835/879 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •