Sayfa 609/875 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 6996 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Vestelde yediğimiz yzude 13 haftalık farkı bugün kapatırız İns
    O farkı 2 hafta önce açmıştı zaten onu geri aldı Vestel. Suan bana göre ikisi de aynı ucuzlukta.

2. iş yatırım 2021 temettü tahmini
    vesbe %14,5
    doas %10,8
    toaso 9.8
    ttrak %7,8
    aksigorta %7.1
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

3.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    O farkı 2 hafta önce açmıştı zaten onu geri aldı Vestel. Suan bana göre ikisi de aynı ucuzlukta.
    O zamanlar ben yoktum abi . Vestel mi vesbe mi alayım dedim bir yatirim firmasi hisselerini aciklayinca ekleme yaptım vesbe oldu seçim

4.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Onlar açıklamıyorsa kar artışları tahmini demekki bizlere kaldı.Üçüncü çeyrek 359 milyon gerçekleşmiş ve pandemi nedeniyle satışlar artmıştır.O kadar beklemesek de ihracaat artışının bize yansımasını dövizdeki olumsuz düşüşe sayarsak 2020 yılı karı yaklaşık 710+359=1069 milyon diye tahmin ediyorum.Nereden baksan bir milyarın üstünde kar görünüyor.ödenmiş sermayenin 5,6 katı.Hisse fiyatı kırk binde sürünüyor .Emsallerine göre daha düşük F/K oranını göz önüne alırsak yükselme potansiyelimiz iştah kabartıyor olmalı.Aracı kuruma devredilip satışı yapılan beş milyon lotun piyasaya yedirildiğinde dolaşımdaki hisse sayısının artması halinde volatilite düşecek ve hisseye talep artacaktır kanaatindeyim.Yukarıda yazdıklarım şahsi görüşüm olup al tavsiyesi değildir.
    Siz 2020 yılı kârını az söylemişsiniz hocam. İş yatırım raporuna göre beklenti 1250 milyon. 3. çeyrek ile 4. çeyrek manisa satışlarını karşılaştırın. Üstüne ortalama euro nun arttığını ve Euro/dolar paritesini hesap edin. Hatta üstüne bir de 3. çeyrekte yazılan kambiyo zararının son çeyrekte yazmayacağını hesap edin. İş yatırımın beklentisine paralel gelecektir diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Siz 2020 yılı kârını az söylemişsiniz hocam. İş yatırım raporuna göre beklenti 1250 milyon. 3. çeyrek ile 4. çeyrek manisa satışlarını karşılaştırın. Üstüne ortalama euro nun arttığını ve Euro/dolar paritesini hesap edin. Hatta üstüne bir de 3. çeyrekte yazılan kambiyo zararının son çeyrekte yazmayacağını hesap edin. İş yatırımın beklentisine paralel gelecektir diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir..
    Haklısınız ben burada emniyetli tarafta hesap yaparak hissemizin ne kadar ucuz olduğunu vurgulamak istedim.Beklentiler kurumdan kuruma değişiklik arzedebiliyor ama yazımda bilançonun önündeki minimum kelimesini kaldırmıştım.Yazdığım kadar bile gelse bistte temettü yüzdesi bizden fazla olan hisse olacağını zannetmiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Haklısınız ben burada emniyetli tarafta hesap yaparak hissemizin ne kadar ucuz olduğunu vurgulamak istedim.Beklentiler kurumdan kuruma değişiklik arzedebiliyor ama yazımda bilançonun önündeki minimum kelimesini kaldırmıştım.Yazdığım kadar bile gelse bistte temettü yüzdesi bizden fazla olan hisse olacağını zannetmiyorum.
    Neticesi güzel olur mu hacce tarafi güzel

7.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    neticesi güzel olur mu hacce tarafi güzel
    dünyada en zor şey borsada para kazanmaktır derler.ralli dönemlerini saymıyorum onlar nadiren olur.tek kazanma yolu temeli sağlam güvenilir hissede sabırla beklemek ve hedeflediğiniz fiyattan hisseyi satmaktır.bana 28 yılın öğretisi.1993 de egeen 33 kuruştu(bölünme dikkate alınarak )temettülerde hesaba katıldığında en az 10 bin kat artmıştır.o tarihte 100 dolarlık hisse alsanız bugün bir milyon dolarınız olurdu.örneği neden aklıma geldi derseniz arkadaşım mustafa inş müh hastasıydı hissenin başka kağıt almazdı.inşallah yastık altına biraz lot saklamıştır.vesbe içinde bir kenara koyun biraz derim.YTD

8.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    dünyada en zor şey borsada para kazanmaktır derler.ralli dönemlerini saymıyorum onlar nadiren olur.tek kazanma yolu temeli sağlam güvenilir hissede sabırla beklemek ve hedeflediğiniz fiyattan hisseyi satmaktır.bana 28 yılın öğretisi.1993 de egeen 33 kuruştu(bölünme dikkate alınarak )temettülerde hesaba katıldığında en az 10 bin kat artmıştır.o tarihte 100 dolarlık hisse alsanız bugün bir milyon dolarınız olurdu.örneği neden aklıma geldi derseniz arkadaşım mustafa inş müh hastasıydı hissenin başka kağıt almazdı.inşallah yastık altına biraz lot saklamıştır.vesbe içinde bir kenara koyun biraz derim.YTD
    Bu konuda haklısınız, işleri yolunda firmaları elinde tutmak uzun vadeli güzel bir kazanç kapısı

Sayfa 609/875 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •