Sayfa 855/877 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865 ... SonSon
Arama sonucu : 7012 madde; 6,833 - 6,840 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    geçen senenin üzerinde giden ihracat ve iç satışlar + kurun yüzde 10 un altında artacak olması çok iyi bir bilançoya işaret ediyor...
    ee biz de boş adam değiliz )

2. Çeyreklik 1 Milyar üstü karlar. Zamanı geldi dostlar.

3. Üçüncü çeyreği iyi gelenlerden.

Esen kalın

4.  Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku
    Keşke Tokkan buralarda olsa da bir grafik koysaydı eskisi gibi.
    Endeks kötü olmasa haftalık grafik çok güzel, 0,8$ hedefi var gibi.

Umarim tokkan bey zamaninda cikmistir guzel gunlerdi

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Şimdi projeksiyonu şöyle çizmek lazım. Biraz ihtimaller konuşalım.

Vesbe ortalama 8-10 fk arasında gidip gelen bir şirkettir. Bu tarihsel veri. Yıllardır böyle. En az 5 fk ile lot aldığım da oldu. 15 fk gördüğümde oldu. Şimdi fk yine ortalamasına geldi. 8-10 fk bizim baz noktamız olsun.

Burdan hareketle 4. çeyreği tahmin edelim. Yıl sonu dolar kuru beklentisi MB'ye göre 30 TL'nin hafif üstü. Ben de böyle bekliyorum. Şu an 28 TL dolar. Yani %10 gitse yaklaşık beklenti dahilinde gider. Bu bilançoyu bozmaz. Yani yine 2 Milyar kar olası. Bu birinci olasılık.

Hiç dolar artmasa herşey yerinde saysa Vesbe'nin karı bu satışlarla bence 1.5 milyar olur. Yani kambiyo karı olmadan zaten sermaye kadar kazanıyoruz. Bu da ikinci olasılık.

Sermayesi kadar yıllık kar eden bir firma ortalama 10 fk ile 10 TL eder. Bu genel bir görüştür. Ortalama konsensus. Bilançodan ve borsadan anlayan herkes bunu bilir.

Yani bir çeyrekte sermayesini kazanan şirket 4 çeyrekte 10X4'den 40 TL eder.

Kaldı ki Vesbe her çeyrek bundan sonra 2,0 ile 2,5 lira arası kar elde edecek. Konjenktür üzün süre böyle gidecek. En azından 3 çeyrek daha böyleyiz. Böyle giderse 8 milyar ile 10 milyar arasında kümülatif kar görme olasılığımız da hiç azımsanacak seviyede.

10 Milyarı sermayeye bölersek yaklaşık 6.25 TL hisse başı kar elde eder. Bu da 10 fk ile 62 TL hisse değerine götürür bizleri.

Agrasif yada tutumlu ne olursa olsun. Şirket 1 yıllık periyot içinde 40-60 TL hisse performansını şimdiden işaret ediyor.

Bu ön görü ne durumlarda geçersiz olur. Yani riskler ne?
    1. Bölgesel bir savaşın ortasında kalınması. Ukrayna ve Filistin riskleri
    2. Enflasyonu düşürmek için harcamaların bıçak gibi kesilmesi
    3. Avrupada derin resesyon

Bu yukarıda saydıklarım veya gelecekte başımıza gelebilecek herhangibir kötü senaryo -ki ne demişti Demirel: Türkiye için 24 saat çok uzun bir zaman dilimi- bizi 40-60 hedef fiyatından uzaklaştırır.

Hiç bir aracı kurum hedef fiyatı 25 liranın üzerinde veremezken ben hodri meydan diyorum. Vesbenin hedef fiyatı benim gözümde 40 üstüdür.

Yatırım tavsiyesi değildir. Vesbe sevgisidir... Hissenize sahip çıkın.

6.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Şimdi projeksiyonu şöyle çizmek lazım. Biraz ihtimaller konuşalım.

Vesbe ortalama 8-10 fk arasında gidip gelen bir şirkettir. Bu tarihsel veri. Yıllardır böyle. En az 5 fk ile lot aldığım da oldu. 15 fk gördüğümde oldu. Şimdi fk yine ortalamasına geldi. 8-10 fk bizim baz noktamız olsun.

Burdan hareketle 4. çeyreği tahmin edelim. Yıl sonu dolar kuru beklentisi MB'ye göre 30 TL'nin hafif üstü. Ben de böyle bekliyorum. Şu an 28 TL dolar. Yani %10 gitse yaklaşık beklenti dahilinde gider. Bu bilançoyu bozmaz. Yani yine 2 Milyar kar olası. Bu birinci olasılık.

Hiç dolar artmasa herşey yerinde saysa Vesbe'nin karı bu satışlarla bence 1.5 milyar olur. Yani kambiyo karı olmadan zaten sermaye kadar kazanıyoruz. Bu da ikinci olasılık.

Sermayesi kadar yıllık kar eden bir firma ortalama 10 fk ile 10 TL eder. Bu genel bir görüştür. Ortalama konsensus. Bilançodan ve borsadan anlayan herkes bunu bilir.

Yani bir çeyrekte sermayesini kazanan şirket 4 çeyrekte 10X4'den 40 TL eder.

Kaldı ki Vesbe her çeyrek bundan sonra 2,0 ile 2,5 lira arası kar elde edecek. Konjenktür üzün süre böyle gidecek. En azından 3 çeyrek daha böyleyiz. Böyle giderse 8 milyar ile 10 milyar arasında kümülatif kar görme olasılığımız da hiç azımsanacak seviyede.

10 Milyarı sermayeye bölersek yaklaşık 6.25 TL hisse başı kar elde eder. Bu da 10 fk ile 62 TL hisse değerine götürür bizleri.

Agrasif yada tutumlu ne olursa olsun. Şirket 1 yıllık periyot içinde 40-60 TL hisse performansını şimdiden işaret ediyor.

Bu ön görü ne durumlarda geçersiz olur. Yani riskler ne?
    1. Bölgesel bir savaşın ortasında kalınması. Ukrayna ve Filistin riskleri
    2. Enflasyonu düşürmek için harcamaların bıçak gibi kesilmesi
    3. Avrupada derin resesyon

Bu yukarıda saydıklarım veya gelecekte başımıza gelebilecek herhangibir kötü senaryo -ki ne demişti Demirel: Türkiye için 24 saat çok uzun bir zaman dilimi- bizi 40-60 hedef fiyatından uzaklaştırır.

Hiç bir aracı kurum hedef fiyatı 25 liranın üzerinde veremezken ben hodri meydan diyorum. Vesbenin hedef fiyatı benim gözümde 40 üstüdür.

Yatırım tavsiyesi değildir. Vesbe sevgisidir... Hissenize sahip çıkın.
    Sn kadraj cok guzel ozetlemissiniz, bilanco performansi fiyata neden yansimiyor olabilir sizce, birçok sirker afaki fiyatlarla fiyatlanirken vesbe ederine bile gelemiyor. Guzel bilanco sonrasinda bile guc bela arti kapattik.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bilançonun maşallahı var.

Benim kafamdaki sorular;

-Karlılık sürdürülebilir mi?
    -Yüksek oranda temettü dağıtma politikası devam eder mi? (HAO eskisi gibi % 97 civarı değil artık)

Sayfa 855/877 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •