Sayfa 634/876 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 7004 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by freesky Yazıyı Oku
    Eskiden cok merak ederdim, "madem bu kagit bu kadar kaliteli, nicin hisse fiyati 4-5 kat artinca yuksek kar acikliyor" diye.. Artik merak etmiyorum...

Geldigim noktada anladim ki, bilancolar da onlari duzenleyenler de, kagidi 4-5 kat artiranlar da birbirinden habersiz degiller...Sahsi kanaatim, kendim de dahil, kimseyi baglamaz.

AYrica, bunca senedir hic 4.5 TL temettu vermis mi acaba bu senet? Merak ettim....

Al, sat, tut vs tavsiyesi degildir. Sadece aklimdan gecenleri paylastim.... Ilginc geldi bu kadar yuksek kar, hem de hisse bu kadar primlenmisken.....

Belki 500 TL de olur bir gun. Ama asla bir Eregli, Petkim, Tupras olamaz bu grubun kagitlari.. INanmazsaniz gecmis grafiklerine bir bakin..

Rasgele...

Meraklisina Not; 2017'de 7 TL civarindaymis... Ama ne hikmetse yuksek kari hisse 50 TL olunca yapmis....Yerseniz....
    4,5 lira net temettü verme potansiyeli var. Verir mi bilinmez. Yüksek kâr edince yüksek oranda dağıtmış, geçen sene bu sekteye uğramış malum temettü kısıtlamalarından olsa gerek.
    Yüksek enflasyon yüksek döviz kurundan ötürü yüksek kâr açıklaması anormal değil.

Şuanki fiyat hâlâ ucuz ama fiyatı sen ben değil tahtayı tutanlar belirler.
    Bu karlılık korunur ise bu fiyatları uygun buluyorum.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2. Usta yanlıs anlama ama 6 aydir bu forumdayım, bircok kişi tarafından aylardır da analizi yapılıyor bu kagıdın. 5 tl temettü beklentisi daha o aylarda belirtildi.Satışların çok iyi olduğu zaten ihracat ve turkbesd verilerinden de alenen belli idi. Birçok kişi 25 ile 35 arası bu fiyatları haketmediğini belirtti cünkü veriler iyi geliyordu.

Zahmet edip okumanızı tavsiye ederim. Beyaz eşya satışları da her ay rekor kırıyordu, tabi siz burda olmadıgınız ve incelemediğiz için işkembeden sallıyorsunuz kusura bakmayın.
     Alıntı Originally Posted by freesky Yazıyı Oku
    Eskiden cok merak ederdim, "madem bu kagit bu kadar kaliteli, nicin hisse fiyati 4-5 kat artinca yuksek kar acikliyor" diye.. Artik merak etmiyorum...

Geldigim noktada anladim ki, bilancolar da onlari duzenleyenler de, kagidi 4-5 kat artiranlar da birbirinden habersiz degiller...Sahsi kanaatim, kendim de dahil, kimseyi baglamaz.

AYrica, bunca senedir hic 4.5 TL temettu vermis mi acaba bu senet? Merak ettim....

Al, sat, tut vs tavsiyesi degildir. Sadece aklimdan gecenleri paylastim.... Ilginc geldi bu kadar yuksek kar, hem de hisse bu kadar primlenmisken.....

Belki 500 TL de olur bir gun. Ama asla bir Eregli, Petkim, Tupras olamaz bu grubun kagitlari.. INanmazsaniz gecmis grafiklerine bir bakin..

Rasgele...

Meraklisina Not; 2017'de 7 TL civarindaymis... Ama ne hikmetse yuksek kari hisse 50 TL olunca yapmis....Yerseniz....
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu karlılık ve temettü oranı ile buralarda kalması zor gibi. Son çeyrekte yaptığı net kara önümüzdeki iki çeyrekte ulaşamayacağını fakat geçen seneki rakamların çok üzerinde olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla F/K daha da düşecektir temettüsü de bonus oluyor. Tekrar ortak oldum. Hayırlısı bakalım..
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

Yaw bırak cingeneligi sabah 1 lira fazladan sattın diye hadi yolun yarisindayiz sağır sultan duydu. Bak sen takoz koydukca millet geliyor

5.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Usta yanlıs anlama ama 6 aydir bu forumdayım, bircok kişi tarafından aylardır da analizi yapılıyor bu kagıdın. 5 tl temettü beklentisi daha o aylarda belirtildi.Satışların çok iyi olduğu zaten ihracat ve turkbesd verilerinden de alenen belli idi. Birçok kişi 25 ile 35 arası bu fiyatları haketmediğini belirtti cünkü veriler iyi geliyordu.

Zahmet edip okumanızı tavsiye ederim. Beyaz eşya satışları da her ay rekor kırıyordu, tabi siz burda olmadıgınız ve incelemediğiz için işkembeden sallıyorsunuz kusura bakmayın.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn Hocam,

Muhtemelen siz daha yeni geliyorsunuz bu foruma. Biz okeye donmeyi biraktik, cifte okeyi donuyoruz ne zamandir. Sadece foruma fazla yazacak zamanimiz olmuyor. 5 TL temettu verse nolacak? Kagit zaten 50 TL olmus. Sadece asagidaki cumleniz bile, benim icin bu kagittan uzak durmak icin yeterli bir sebep.

Analistlerin 55 % tahminleri dogru ciksa, parayi koyacak yer bulamazlardi, emin olabilirsiniz buna... Bakin 100 % demiyorum, 55 % e raziyim ben.

" bircok kişi tarafından aylardır da analizi yapılıyor bu kagıdın. 5 tl temettü beklentisi daha o aylarda belirtildi."

Kalin saglicakla....Hayirli ve bereketli kazanclar diliyorum...

PS: Acizane tavsiyem, tanimadiginiz insanlari yargilarken cok acele etmeyin. Hayatta bu cok isinize yarayacak cunku. BIr de, sadece buradaki analistlerin ne dedigine degil. sirketin sahiplerinin kim olduguna da bakin. Son 15-20 senede sirket ne kadar kazanmis, kac kisiye ne temettu vermis, nasil kazanc saglamis? Surada son donemde zaten 5-10 kat artmayan sirket kalmadi ki. Ayrica, dolar bazinda degerlendirince, sirketin aslinda kimseye pek de birsey kazandirmadigini, bilakis, cok buyuk zararlar yaptirdigini da bizzat gorme sansiniz olur sanirim...

6. Sn tokkan yorumlarınız bizim icin cok degerliydi. Tekrar yazmanizi merakla bekliyorum. Tsk ederim.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hisseyi tanıyan var tanımayan var, yanlış bilgiyle kafalar karışmasın.

Kime ne temettü vermiş, nasıl kazanç sağlamış, dolar bazında çok büyük zararlar yaptırdı denen hisse;
    Yıllardır kazandığının ortalama %80 civarını temettü olarak dağıtıyor. Borsaya kote olduğu 14 yıl olmuş ve bu 14 yılın 12 sinde temettü dağıtmış.
    Bu sürede yatırımcısına temettülerin bileşik getirisi hariç TL bazında yaklaşık 40 kat, $ bazında yaklaşık 7,5 kat kazanç sağlamış.

Son dönemde şirketin satış ve kârlılığındaki artış hissenin fiyatına da yansıdı tabii ki, ama bu artışı spekülatif artışlarla karıştırmak büyük haksızlık olur.. Mart ayında 15 TL civarına alınan hisse şimdi 5-5,5 TL civarı net temettü verebilecek kâr açıklamış. Fiyatı 50 TL ye gitmeyecek te 15 TL de mi kalacaktı yani.

Hisse fiyatı bundan sonra artar mı düşer mi bilmiyorum, ancak kapasite artırmak için arsa alınması da önümüzdeki dönemde şirketin büyümeye devam edeceğinin bir göstergesidir.

3 yıldır vesbeyim şirketin sahipleri bana göre vesbe özelinde gayet iyiler düzenli de temettü verirler.Borsada herkeze göre hisse var patron sağlam deyil imajı yersiz zorlu grubunun temettü veren tek hissesi vesbe aynı şekilde sabancının temettü veren aksigortasi enerjisasi da var teknosa carfursasi da var yaşar grubunun petun hissesi de var pınarsu hissesi de var kisaca her hisseyi kendi durumuna göre değerlendirmek lazım bence

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 634/876 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •