Sayfa 676/876 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 7003 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

https://klasresim.com/i/h7CYq

alt band son şans tuttu tuttu tumadı yan geliriz inatlaşmak bana yaramadı tepeden 12 lira kardan zarar

2. ........................................
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

3. Ayıp kaç senastir tepemizdeler

4.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    https://klasresim.com/i/h7CYq

alt band son şans tuttu tuttu tumadı yan geliriz inatlaşmak bana yaramadı tepeden 12 lira kardan zarar
    Satış baskısı iliklerimize kadar hissettiriyor ama orta uzun vade alıp unutmak üzere topluyorum ve topluyacagım saygılar tokkan hocam....

5. https://twitter.com/fekonomig/status...390688263?s=20
    Şu twitte güzel sorular sorulmuş. Yanıtlar da güzel gelmiş.

Burada en çok beğendiğim madde, 3. madde oldu. Adetsel bazda artış çok mühim. Bu, doğrudan şirketin büyüdüğü anlamına gelebilir.

Peki ikinci düşünmemiz gereken şey ne olmalı? Bu büyüme sürdürülebilir mi? Bunun yanıtını şirketin bildirimlerinde, planladığı yatırımlarda görebiliyoruz. Ayrıca satış yaptığı pazarlardaki beyaz eşya satış potansiyelini düşürecek herhangi görünen bir risk olmadığı belirtiliyor sektör tarafından. Sizler de okumuşsunuzdur sağdan soldan.

Son ve en önemlisi de şirket mevcut durumuyla ucuz mu? Benim kanaatimce bu fiyatlar uygun fiyatlardır. Elbette herkesin kendince bir değer biçme yöntemi vardır. Detayları vermeye gerek yok. Ucuz olduğunu düşündüğümüz için buradayız. İlave olarak 55 TL fiyattan 4 milyon lot adet satılması, bu tür toplu satışlarda alıcının bir miktar iskonto talep ettiği gerçeği de düşünülürse, ucuzluk anlamındaki tespitlerimizi destekleyici bir unsur olarak düşünülebilir. Bu noktada karşı argüman olarak "o halde vestel bu şirketin değerini bilmiyor muydu da satıyordu" denilebilir. Açıkçası bu da çok doğru bir soru değildir. Vestel için doğan bir para ihtiyacı varsa hızlı şekilde satabileceği ve nakite dönüştürebileceği menkul, elbette ki vesbe hissesi olabilir şeklinde tatmin edici bir yanıt verilebilir.

Özetle klişeden uzaklaşmak istesek de bazen tekrar hatırlatmakta fayda olabiliyor. Günlük fiyat hareketleri fazlaca rahatsız etmemeli, eğer trader değilseniz. Vesbe'yi bir tablo gibi düşünürsek, bu tabloya birkaç adım geri atarak uzaktan bakmak daha doğru bir bakış açısı olacaktır. Düşünün ki, bir tabloya 10 cm yakından bakarsanız elbette tüm ayrıntıları tek tek görürsünüz fakat bu ayrıntılar tabloda çizilen resimle ilgili size anlamlı bir ipucu vermeyecektir bilakis size resmin kötü bir resim olduğunu bile düşündürtebilecektir. Tıpkı her kademedeki lotları takip etmenin şirket ile alakalı size bir şey ifade etmemesi gibi. Yapmamız gereken yeterince uzaklaşmak ve tablonun geneline hakim olacak bir noktadan vesbe'ye bakmaktır.
    Hepimize bol kazançlar dilerim.

6. yukarıdaki tweet de benim ilk çeyrek bilanço beklentimi aşşa yukarı doğruluyor..Burda 600 bekleyen arkadaşlara duyrulur

7. Yatırımcı ilişkilerinden bana gelen cevabı aynen kopyalıyorum..

1- Global olarak hammadde tedarikinde sıkıntılar başladığını haberlerde görüyoruz. Sizde böyle bir tedarik sıkıntısı var mı?

Evet bazı malzemelerde global bazda tedarik konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor ancak geniş tedarikçi ağımız, tedarikçilerimizle olan uzun vadeli ilişkilerimiz ve çevik ve esnek yapımız sayesinde çok fazla etkilenmeden üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Üretimin etkilenmemesi için gerekirse bir miktar maliyet artışına katlanılarak spottan da alım yapılıyor.

2- Artan maliyetler konusunda şirket ne gibi tedbirler almayı düşünüyor? Maliyetler tüketiciye ne oranda yansıtılacak?

Maliyet artışlarının bir kısmını müşterilerimize yansıtıyoruz. Ayrıca her yıl birim maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak için düzenli olarak yaptığımız çalışma/yatırımlar var. Bunlara devam ediyoruz.

8. diğer ortağı olduğum şirketlerin temettülerini aldım bir tek burada daha tarihleri belli değil bizleri ortak değil sırtlarındaki kene olarak görüyorlar heralde

Sayfa 676/876 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •