Sayfa 518/876 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon
Arama sonucu : 7003 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Faydalı bilgiler için tskr..sn.Tokkan..ben sizi (eğer oysanız )yillar önce o muhteşem adel in getirisinde ki isabetli yorumları nizdan tanıyorum...hayirlisi..

SM-T510 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    benim.(pascal)
    Grafik Yorumcusu

2. Evettbiliyorum..Pascal..sonra birsurusahte pascallar cıktı..sizin grafiklerinizden biliyorum..emek vererek mantıklı net yorumlar yapıyorsunuz..çizgileriniz anlamlı.. ha tutar tutmaz o ayrı ama baya uğraşı..güzel grafikler..bir miktargirdik temettusu iyi..tek sorun patron..inş.hepimiz kazanırız hayirlisi...

SM-T510 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    sayın kadraj olmasını istediğin biçimde yorum yapıyorsun. hisse senedinin borsadaki değerlendirmesi geçmiş dönemin karlılığı gibi bir rakkamla
    ölçülmez. bu bilgiyi önceden alanlar tarafından çoğunlukla alınmış-satılmıştır.. geleceğe yönelik beklentiler fiyatları etkiler..
    Sevgili Tokkan ortak, keşke senin kadar iyimser olabilsem. İhtiyatlı biriyim. Umarım senin de dediğin gibi hisse yukarıda seyreder. Hem bak ortak diyorum. Çünkü hala yüzde ellinin üstünde vesbedeyim. Ve benim için asla satılmayacak lotlar vardır. Temettüden vazgeçemem.

4. Öyle olmasını istediğimden değil, Vesbenin geçmişini bildiğimden yirmi otuz TL bandında dalganlanma bekliyorum dedim. Bak sana şöyle açıklayayım:

4 yıl önce hisse 45 kuruş dağıttı, hisse fiyatı 7-9 lira arasında dalgalandı.
    4 yıl önce 60 kuruş dağıttı, hisse 8-11 arası dağıttı. - hatta 15 Temmuz döneminde 7 lirayı gördük.-
    3 yıl önce 80 kuruş dağıttı ve 9-12 arası dalgalandık.
    2 yıl önce 1 lira dağıttı 9-13 aralığında dalgalandık.

Yani şöyle bir baktığında dağıtılınan temettünün 10-14 katı aralığında bir banda tutunur Vesbe.
    Geçen sene 2,5 lira dağıttık ve hisse değeri zirve olarak 21 lirayı gördü. Temettüden sonra 13 liraya kadar geriledi hatırlarsın. Ben bir buçuk yıldır hep derim 25 bekliyorum diye. Çünkü 10 katı orayı göstetiyordu.

Bir de şu konuyu yanlış anlamışsın. Ben kötü bilanço demedim. 'Görece' kötü bilanço dedim. Yani bilanço geçen seneye göre hafif kötü. Yüzde 9 yıllık karda düşüş var. Yatırımcı bunla ilgilenir. O yüzden denge hafif aşağıda kurulacaktır. Ana trend ise yukarıdır. Vesbe böyle temettücü olduğu sürece geri gelişler hep alım fırsatıdır.

Yakın gelecekte ufak ufak aşağı salıp yirmi TL'yi görse bile trendin 30 lira üzerine götüreceğine inanıyorum bizi. Hele bi geçen seneki 1. çeyreği forse edelim, bak nasıl fırtınalar kopuyor tekrar. Ama dedim. Zamanı var.

5. Vestel Beyaz Eşya 2019 Yıllık Bilanço Analizi'ni dikkatinize sunarım.
    https://youtu.be/Wl4zEE0RhGc

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Öyle olmasını istediğimden değil, Vesbenin geçmişini bildiğimden yirmi otuz TL bandında dalganlanma bekliyorum dedim. Bak sana şöyle açıklayayım:

4 yıl önce 60 kuruş dağıttı, hisse 8-11 arası dağıttı. - hatta 15 Temmuz döneminde 7 lirayı gördük.-

Yani şöyle bir baktığında dağıtılınan temettünün 10-14 katı aralığında bir banda tutunur Vesbe.
    Geçen sene 2,5 lira dağıttık ve hisse değeri zirve olarak 21 lirayı gördü. Temettüden sonra 13 liraya kadar geriledi hatırlarsın. Ben bir buçuk yıldır hep derim 25 bekliyorum diye. Çünkü 10 katı orayı göstetiyordu.

Bir de şu konuyu yanlış anlamışsın. Ben kötü bilanço demedim. 'Görece' kötü bilanço dedim. Yani bilanço geçen seneye göre hafif kötü. Yüzde 9 yıllık karda düşüş var. Yatırımcı bunla ilgilenir. O yüzden denge hafif aşağıda kurulacaktır. Ana trend ise yukarıdır. Vesbe böyle temettücü olduğu sürece geri gelişler hep alım fırsatıdır.

Yakın gelecekte ufak ufak aşağı salıp yirmi TL'yi görse bile trendin 30 lira üzerine götüreceğine inanıyorum bizi. Hele bi geçen seneki 1. çeyreği forse edelim, bak nasıl fırtınalar kopuyor tekrar. Ama dedim. Zamanı var.
    tamam da, (yukarıdaki mali tablolar analizinde de ana fikirde benzerlik var) genelde hissenin görülebilir karakterinden
    yola çıkılıyor. doğrudur. fiyat hareketleri geçmişte hep birbirine benziyor. yükselen trend süresince sıkışma dönemleri de birbirine benziyor. sıkışmanın sonunda trend çizgisi kırılıyor ve yükseliş başlıyor. geçmişteki davranışlarını tekrarlayan hisse senetlerinde
    tahminler daha kolay yapılabilir. ancak bu benzerliklerin sürekli tekrarlanmayacağı unutulmamalıdır.a 13.50 seviyelerinden
    başlayan ve dik açı ile gelişen yükseliş trendinde yapısal değişiklikler gözleniyor. hisseye olan talep artmıştır. bu nedenle de trend hızlanmıştır.
    uzun vade de ise aynı görüşteyiz. esas yön yukarı doğru. yükselen trend içinde kısa ve orta vadeli yön değişikliği olarak gerileyen
    fiyatlar satıcıları azaltmaktadır. satıcıların azalması ise uzun vadeli yükselişi kolaylaştırmaktadır. bu nedenle geçici olan geri
    çekilmeler trende olan güveni arttırır..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Öyle olmasını istediğimden değil, Vesbenin geçmişini bildiğimden yirmi otuz TL bandında dalganlanma bekliyorum dedim. Bak sana şöyle açıklayayım:

ayrıca, seni üzmek istemedim. tabi ki hisse senedi üzerinde satış baskıları devam ettiği sürece fiyat gerilemesi de devam edecektir..kısa-orta vadeli geri çekilmede
    yirmi TL görmesi de olasıdır. olur mu olur.. bizi asıl umutlandıran ise uzun vadeli görünür ana yönün yukarı olmasıdır..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    bilanço analizi yapılıyor ve denge fiyatı bulunuyor. işte iyi tarafları da varda ama pek iç açıcı değil sonuçta 18 liralarda denge fiyatını bulur.(özetle anlatılmak istenen) Böyle bir fiyat belirleme iddaası var.
    buna karşılık bilançoyu olmayan onlarca şirket var. bilançosu olmayan diyorum. çünkü sokakta bulsa kimse almaz. çoğu gelecek
    yüz sene bile temettü veremeyecek durumda verenlerde 5 kuruş-10 kuruş veriyorlar.
    neden bu hisseler yüksek değerlerden fiyatlanıyor ve denge fiyatları göz ardı ediliyor.
    bir örnek : "verusa" vesbe ile aynı sırada işlem gördüğü için veriyorum.cuma günü kapanış fiyatı: 21.84 ve günü primli kapatmış. ödenmiş sermayesi 70 milyon lira. yani bir lira temettü dağıtsa
    kasasından 70 milyon lira çıkacak(vesbe sadece geçtiğimiz yıl 2.5 lira temettü dağıttı) buna karşılık şirketi kasası 70 milyonu hiç görmedi.
    FK/24.57(vesbe:7.93) defter değeri 4.70 , net karı: 62.226.000 ama esas faaliyet karı - 90.450 satışlar bitik 96 milyonda 83 e inmiş( vesbe sürekli arttırıyor)
    uzatmayalım. bunları geçelim de , hadi beklenti diyelim vesbe de beklenti de bozuk değil çünkü üretimi arttırmak için yatırım kararı aldı. uzatmayalım. bu nedir??????????????
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 518/876 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •