Sayfa 108/878 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 857 - 864 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. 9.40 kademesinde sağlam bekleyen alıcı var.hayırlısı artık.

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yaaa arkadaşlar iyi tamam dedikleriniz doğruda fiyatlar öyle 7lere 8 lere gelebilceğine(çok büyük bir bistte düşme vs olmazsa) inanmıyorum o fiyatlara geleceğine çünkü o fiyatlara gelirse çok ky gelir çok kişi alır bu hisseyi

3.  Alıntı Originally Posted by emre Yazıyı Oku

9.40 kademesinde sağlam bekleyen alıcı var.hayırlısı artık.

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Fazla umutlanmayın , muhtemelen yalan söylemediyse o alış emrini yollayan benim asker arkadaşım benim ona tavsiyemle 300.000 lot alıp benle 1 seneden fazla bekleyip 13.80 de vermeyip , patron çakallıklarıyla kızıp 12 lerden çakmıştı ben gibi.... oda alım fırsatı kolluyordu... 9.40 larda kısmi alıma geçti.... muhtemelen o..... düştükçe oda alım yapacak kademeli..... Patron ve Spek çakalsa , bizde onlarla dans etmesini bileceğiz ... Şu an emeklilik fonlarında son zamanlarda alınmış 1 milyon lot mal var.... bakalım bunları anlaşmalı kaçlı fiyatlardan peşkeş çekecekler... Emeklilik fonları bariz derecede bilinçli kötü yönetilerek , birilerine yüksek karlar ettiriliyor !!!! o yüzdende zorunlu BES leri çıkardılar.... Hazine bonolarında ve Hisselerde çakacak keriz bulamıyorlar !!!! bu yolla bunu da halletmiş oluyorlar !!! Neyse bugün hava iyi satış gelmiyor ...

Yalnız yine dikkatinizi çekerim son 1 haftada 100 bin lot daha sözde yabancı takaslarından satış gelmiş.... 1.9 milyon lota düştü yabancı pozisyonu... iddia ettiğim gibi ben gerçek yabancı olduğuna inanmıyorum... akıllarında yabancılar satıyor , emeklilikler satıyor senet güya sığ diye düştü !!!!! Bakalım ucuz fiyatlardan 10 milyon lot nasıl , patronun gizli cebine inecek izleyip göreceğiz.......

Bu borsada vergi olmamasının nedeni ; Büyük patronların daha önce vergiden kaçırdığı paralarının yurtdışından yurtiçine yasal yolla vergisiz sokulması içindir !!!! Dikkat edin senet dip fiyatlarda iken bir tane araştırma raporu al demez !!!!!! ama alır başını 10 misli artar sonra yabancı araştırma raporlarından al tavsiyeleri duyarsınız !!!! sonra nedense yabancı dip fiyattan almaz .... ama gelir fahiş fiyattan alır .... sanırsın yabancılara yüksek fiyattan hisse satmış !!!!!! halbuki o yurtdışından sözde alan fonlar , zamanında vergiden kaçırmış olduğu gelirlerin Türkiyeye yasal olarak sokulma biçimidir.... Böylece vergide yoktur ve yasal hale gelir !!!!! Yani geçmiş yıllarda hep özellikle inceledim. Normalde alınmayacak fiyatlamalarda sözde yabancı fonlar büyük tanınmış şirket hisselerini alırdı... ama nedense borsa ondan sonra takla atar düşerdi .... arkasından kriz çıkardı.... düşünsenize yabancı hiç kaybedeceği dönemde senet alırmı ???? İşte aslında olan , vergiden kaçırılmış sermayenin Türkiyeye , PAtronların borsa üzerinden kolayca sokup aklamasıdır !!!!! Maalesef gerçek budur .... ama bunu ispat edemeyiz... çünkü her şey yasalara göredir

-------------------------------------------------
    Yatırım tavsiyesi değildir....

4.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    ocak tan bu yana takas paylaşım değişimini iletebilecek olan var mı ?

5. teşekkür ederim
    Yılbaşından bu yana mal çok dağıtılmış Görünüyor.

deutche sıfırlamak üzere Satışta
    citi yarılamış Satışta

oyun nasıl bitecek bakalım

Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku

6.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku

Deniz yatirimda hala 50milyon lot var. Bu hisse nasil saglikli fiyatlansin ki? Mumkun degil. Ben bildim bileli bu denizyatirim hissenin %90 inin sahibi. Ne zaman satar ne zaman rahat birakir, o zaman hisse ederine gider.

Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by cihan35 Yazıyı Oku
    Yaaa arkadaşlar iyi tamam dedikleriniz doğruda fiyatlar öyle 7lere 8 lere gelebilceğine(çok büyük bir bistte düşme vs olmazsa) inanmıyorum o fiyatlara geleceğine çünkü o fiyatlara gelirse çok ky gelir çok kişi alır bu hisseyi
    2009 da vestel in bedellisini tek başına almak için 0.55 tl ye kadar düşürmüştü. millet 0,55 tl den bile elini sürmüyordu. bedelli yi alınca 4 gün içinde 1.5 tl ye çıktı . 4 günde %50 kemiksiz cebe koydu.

8. arkadaşlar dün hesabı yaptık . 13.76 dan başladı düşüş . şimdi 9,4. bu düşüş için benim tahminim 1,5-2 milyon lot el değiştirdi. Ortalama 11 tl den satmiş olsa 13.8 -11=2.8 tl hisse başı kayıp . 2 milyon lotta 5.6 milyon tl zarar
    diğer taraftan yuzde 5 hisse satısı bugun 9,4 tl den yapılsa, kendi alacak. 13.76 dan almak yerine 9.4 tan alınca 4.4 tl hisse başı ucuz alacak. 9,5 milyon hissede 42 milyon tl kar. 42 -5,6= 36,5 milyon tl bu operasyondan cebe atacak.
    Yani hisse fiyatındaki her 1 tl düşüşten 9.5 milyon tl kar sağlayacak. zararı ise 1 tl düşürmek için harcayacağı lot miktarı kadar olacak. ne zamanki 1 tl düşürmek 9,5 milyon tl den daha pahalıya mal olacak (alııcı çoğalacak), işte o zaman düşürmeyi kesecek ve hissenin satışını açıklayacak

Sayfa 108/878 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •