Sayfa 620/873 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 6983 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Mütevazi bir portföyüm vardı.
    Alkim ve Deva.
    Onları alka ve vesbe'yle degistirip yola devam ediyorum.

İkisi de eskisi gibi temettü versin yeter.

Kârlılık ikisinde de iyi.

Yukarı giderlerse portföy büyür. Az az satarım aşağılara gelirse ekler aldığım lotların temettü verimi iyi olur diye düşünüyorum.

Temettü iyi bir sigortadir.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    İki kağıtta da çok erken ayrılmış siniz özellikle deva dan orda da büyük bir beklentim var

2.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    İki kağıtta da çok erken ayrılmış siniz özellikle deva dan orda da büyük bir beklentim var
    14,2 de Alkim den ayrıldım 13,52 den alka ya geldim. Alkim giderse alka da peşi sıra gidiyor ve artı alka daha çok temettü veriyor diye.

26,38 den deva'dan ayrıldım 42,06 dan buraya geldim. Deva kadar ucuz ama temettü verimi yüksek diye.
    Ve hâlâ iskontolu bence vesbe.

Deva'da yüzde 15 lik imtiyazlı paylar canımı sıktı yoksa büyük potansiyel.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    22 Temmuz 2020

04 Ocak 2021
    Şu çizgiyi takip edin demiştim.

Halen; (Diyagonal değil impulse ilerledi son kısımda)

Yakın plan; (Hala bitmeyen dalgalar var, oluşan 4 lere göre kesin hedef netleşecek alt sayımlara göre)

Formasyon üst çizgisiyle boğuşuyor, yukarı savrulmak isteyecek, 1.618 lik hedef işaretli, piyasayla uyumlu hareket ediyor, giren çıkan denge yapıyor, hafifliyor. 20 yıldır teknik analiz yapıyorum, kimseyle idrar yarıştıracak halim yok, istifade eden olur olur, olmaz olmaz. Belki de ben yanlış sayıyorumdur, grafiği lineer yapın bir bakın sadece, fikir verir belki.

Hayırlı kazançlar başarılar son mesajım bu topikte, yatırım tavsiyesi değildir elliott dalga analizi kullanılarak yapılmış bir zihin cimnastiğidir, saygılar..
    Tutuyoruz üstad iyi mi yapiyoruz bilmiyorum grafikte ne diyor onu da anlamadım ;) ama çok sağ olun hepiniz

4. Herzamanki gibi izleyince panik satışı oluyor.yarısını verdim vesbenin ,dileğim alan kazansın
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

5.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Herzamanki gibi izleyince panik satışı oluyor.yarısını verdim vesbenin ,dileğim alan kazansın
    "Erdemir’in halka arz edildiği günlerde kente tayin edilen yeni psikolog, ilk hastasını kabul eder. “Efendim” der adam; “Rüçhan hakkını kullanmadım. Fiyatlar fırlayınca ‘bunu nasıl yaptım’ diye diye ruh sağlığım bozuldu.” Sonraki hastadan da hisse lafını duyunca hemen atılır doktor: “Sen de mi rüçhan hakkını kullanmadın?” Hasta soluksuz anlatır: “Hayır, ben kullandım ve 15 bine gelince sattım. Şimdi 150 bin. Aklımı kaçıracağım.” Artık tecrübe kazanmış doktor, yeni hastada tereddüt etmez: “Söyle bakalım. Rüçhan hakkını kullanmayanlardan mısın, erken satanlardan mı?” Hasta, “İkisi de değil. Ben hâlâ tutuyorum. Fiyat 150 bini geçti. Stresten uyuyamıyorum” diye yanıtlar. "

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    "Erdemir’in halka arz edildiği günlerde kente tayin edilen yeni psikolog, ilk hastasını kabul eder. “Efendim” der adam; “Rüçhan hakkını kullanmadım. Fiyatlar fırlayınca ‘bunu nasıl yaptım’ diye diye ruh sağlığım bozuldu.” Sonraki hastadan da hisse lafını duyunca hemen atılır doktor: “Sen de mi rüçhan hakkını kullanmadın?” Hasta soluksuz anlatır: “Hayır, ben kullandım ve 15 bine gelince sattım. Şimdi 150 bin. Aklımı kaçıracağım.” Artık tecrübe kazanmış doktor, yeni hastada tereddüt etmez: “Söyle bakalım. Rüçhan hakkını kullanmayanlardan mısın, erken satanlardan mı?” Hasta, “İkisi de değil. Ben hâlâ tutuyorum. Fiyat 150 bini geçti. Stresten uyuyamıyorum” diye yanıtlar. "

Tokkan üstadın analizi al deyince( bugün istemeyerek boşalttığım vesbeleri) geri alacağım fiyatına bakmadan.Türübinden izliyorum.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

7.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Tokkan üstadın analizi al deyince( bugün istemeyerek boşalttığım vesbeleri) geri alacağım fiyatına bakmadan.Türübinden izliyorum.
    Her zaman doğru pozisyon alamayiz zaten. Olur öyle arada.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    fiyatları etkileyen faktörler ekonomik olmanın yanısıra çoğunlukla psikolojik( davranış bilimi) oluyor.psikololojik faktörler zaman
    zaman borsayı topluca etkiliyebiliyor. bazende bir hissede ya da sektörde gözlenebiliyor.
    davranışların kontrol edilemiyecek kadar yanlış davranma olsılığını arttırıyor.(ben de çok yaptım) korku duygusunun(para kaybı)
    şiddetlenmesi kişiyi mutlaka satışa yöneltiyor..
    teknik olarak hissenin sat vermesini beklemek bence en doğru davranıştır..
    https://hizliresim.com/jLM6tU
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 620/873 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •