Sayfa 505/875 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 6996 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    2020 Mayıs ayında 3tl temettü vereceğini tahmin ediyorum. Eğer vesbe 20tl bile olsa satılır mı diye düşünüyorum. 20 tl fiyat olunca 3tl temettü ile temettü verimi %15 olacak, eğer vesbeyi satarsam yerine alacak hisse bulamadım. (temettü verimi 20% olan). Bu yaklaşımla ancak 30 tl olursa vesbeyi satarım ve o zaman temettü verimi %10 ve üstü olan hisse bulabilirim.
    Ayrıca 18 ayda iki temettü alacaksın mayıs 2019 mayıs 2020 %50 ye yakın getirili 18 ay vadeli mevduat gibi fiyatı aynı kalsa bile

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201

3. çok oyalandın be yürü git artık mal

4. #VESBE evet % 35 hatta daha fazla kar bırakma potansiyeli var ancak bunun gerçekleşmesi için önemli bir gerçek var.......Videoda bu unsurdan bahsettim.......

https://www.youtube.com/watch?v=iBpzNSTdZ1w
    Hisselerin Temel Analiz videolarının yayınlandığı youtube kanalımı izleyebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/channel/UCeE...UP3xw/featured

5. Halka açıklık oranı Cook az eğer spek götürmek isterse uzaya bile goturur...örnek kalkınma Bankası piyasa değerine bakın bir de elde ettiği kara...kalkınma Bankası altın mi buldu hayir.....spegin canı istemezse hiç bir şey olmaz....o yüzden spegin paşa gönlüne kalmışız

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Benim çizgilere göre aylık logaritmik görüntü ...

Bugün bi dostum sorduğu için açıp baktım... Bana durum uzun vadede güzel gözüktüğü için burada da paylaşalım belki faydalanan olabilir...

Öncelikle bar grafikte ince kırmızı 12 aylık EMA üzerinde kapanışlar yaptığı ve barlar oluşturduğu sürece düşüş trendine girmiyor. Kötü senaryo için bu ortalama iyi takip edilmeli. Altında kapanış ve tam bar oluştuğunda uzun süreli düşüş sinyali olarak kabul edilmeli ... Şu an 12 aylık EMA 10.11 seviyesinde gözüküyor.

2006 dibi 2007 zirvesi ve 2008 dibi pivot alınarak çizilen kalın siyah pitchfork ana trend olarak görevini halen sürdüyor. 2015 yılında zirve yaparak siyah en üst medianda sonlandırdığı yükselişin geri alışını haziran 2016 da ince kırmızı alçalan pitchforka ait en üst mediandan onay alarak 6.55 civarında tamamlamış ve alçalan kırmızı pitchforka ait hagopian çizgisini yukarı boşluk bırakarak kırmış. Bu önemli direncin aşılmasından sonra yatay trende girmiş ve bu yatay trendi ince mavi pitchfork işaretliyor. Bu ayki bar bu pitchforka ait en üst medianı kırmak için test etmiş. En üst ince mavi median 13.90 civarlarında. Bu rakamın üstünde aylık kapanış yapması ve tam bar oluşturması ile ilk ciddi hedef yeşil pitchfork'a ait en üst mediana ulaşmak olacak. Yaklaşık olarak 19-20 seviyeleri...13.90 üzerinde kapanışlar ve barlar oluşturabilmesi ana trende ait orta kalın siyah medianın da yukarıya doğru kırılması anlamına gelecek ki bu da uzun vadede barların en üst siyah medianı muhtemel hedef yapacağını gösterir. Kesinlikle ulaşacaklar anlamına gelmemekle birlikte ulaşma ihtimalinin yüksekliğinden bahsedilebilir. Hedeflerine gitmeden önce barların ayrıldıkları/kırdıkları medianları en az bir dokunuşla onaylaması beklenir.

Ichimoku Kinko'ya kapanış bazlı baktığımızda aşağıda uzun vade destekler pembe tenkan-sen 11.19 ve kırmızı kijun-sen 10.71 seviyesinde. Dikkat edilirse bar grafikte de ilk önemli destek ince mavi orta median 10.65-10.70 seviyelerinde.

MACD sıfırın üstünde dip yapmış ve triggerinden onay aldıktan sonra yukarı yönlenmesiyle güçlü durumda .

Ana trende ait orta kalın siyah median üzerinde kapanışlar yapması ve tam bar oluşturması yine dikkat edilirse tarihi zirvesinin de muhtemel aşılması anlamına gelecek ki bu durum barlar için muhtemelen yeni tarihi zirveler arayışı ortaya çıkaracaktır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar... Bol kazançlar...
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

29 Kasım'da incelediğimde uzun vade güzel gözüktüğünü belirtmiştim. İlk öngördüğüm hedefe 3 aylık bir sürede ulaştı. Şu an aylık RSI 70 seviyesi üzerine çıktı. MACD neredeyse zirvede... Büyük hedef için bir süre hem haftalık hem de aylık indikatörleri soğutmak isteyeceklerdir... Haftalık indikatörler de zirvede... Haftalık RSI 'yi 2014-2015 gibi zirvede zigzaglarla götürmek isteyebilirler. Sert gevşemeler can sıkıcı olabilir... Siyah 6 aylık EMA orta-uzun vade gevşemelerde önemli destek seviyesi olacak ve kesinlikle takip edilmeli. Bunun altında aylık kapanış yapmadıkları sürece son hedef için gücünü koruyacaktır... 6 aylık EMA altında aylık kapanış geldiği anda zayıflık sinyali olarak algılanmalı ve tedbirli davranılmalı. İlerleyen zamanda aylık barları aşağı uzatarak siyah orta mediana onay amaçlı dokundurabilirler ancak aylık kapanış yine 6 aylık EMA üzerinde kalmalı... İlk analizde belirttiğim gibi ilk hedefe dokunarak eski zirvesini kırmış oldu. Gerekli dinlenmeleri yaptıktan sonra uzun vade de en üst siyah mediana dokunuşla yeni zirve oluşturmak ve muhtemel son hedefe ulaşmak isteyecektir... Ondan sonra çok uzun süre istirahat eder... Taşıyanlara bol kazançlar...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

Bir senedir tıkır tıkır ve satır satır işleyen aylık logaritmik analiz... Tekrar tekrar okunmalı ... Bol kazançlar...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

7. Onbeşli yeter yerinde saydığın ya 19 a uza yada onbeşe dön karar ver gayrı..

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 505/875 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •