Sayfa 685/877 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 7010 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Temettü beklentilerin aşağısında kaldığında çoğu kişi yatırım yapılacak dediğinde, keşke demiştim bilanco da bakalım dedim ve yanılmadım.

Temettü verebileceği parayı vestele verilmesi bence daha yüksek ihtimaldi ve
    580 mn vestel verilmiş. Vestel hisse sahibi ise bizler de hisse sahibiyiz. Şirket iyi işler iyi bunlara lafım yok.yatırım yapıyor ona da tamam. Ancak aynı zamanda hisse sahibiyim olumsuzlukları belki sizler kadar görmezden gelemiyorum.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Zaten yıllardır piyasa da benzer şekilde bu olumsuzlukları fiyatlıyor ve hisse 6-7 fk da dolaşıyor

2.  Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku
    Zaten yıllardır piyasa da benzer şekilde bu olumsuzlukları fiyatlıyor ve hisse 6-7 fk da dolaşıyor
    Zorlu grubunda böyle katekulliler bitmez. vesbe vestele 580milyo vermişte ne olmuş, vestel de zorlu holdınge 2,6milr vermiş 2020/12 bilançoya göre

3. bu para avans şeklinde veriliyor her yıl neredeyse..hiç geri dönüşüne şahit olan oldu mu..yani vsetelden vesbeye geri ödeme şeklinde.eğer olmadıysa avans yazmasılar hibe yazsınlar

Bu nakit avans işi ne ayak , yazık değil mi biz küçük ortaklara

5. Vestele giden para temettüler dağıtılınca mahsuplaşılıyor muhtemelen, Vestel temettüyü erken almış oluyor. Bu işin bizim için de iyi bir tarafı var, Vestel avans aldıkça temettü dağıtımı da bir bakıma garantilenmiş gibi oluyor.

6. Vesbe de her kalemi incelemek, irdelemek önemli ancak ilk odak noktamız satış rakamları olmalı,üretilen ürünlerdeki artış ve üretim kapasitesinin yüzde 88 i yanlış hatırlamıyorsam kullanılması, yatırımcı ilişkilerinin belirttiği üzere rekor satış adedi beklentisini güçlü kılıyor. Yani öyle bir algı var ki hammadde arttı sıkıntı büyük, yani firma tam kapasite çalışıyor satışları takir takir oturup artan hammadde fiyatlarina mi uzulelim yada kapatalım dükkanı. Arkadaşlar dünya çapında enflasyon+hammadde krizleri var sadece beyaz eşya da değil her ürünün değeri aydan aya artiyor ve firma da artan maliyetlerini yansitacagini belirtmiş durumda ki normali de budur. Yatırım için de harekete geçilmiş açıkçası altın yumurtlayan tavuk misali vesbe de işler düşüşleri özellikle alım fırsatı olarak görürüm.

Vesbe 3 ay önceki bildiriminde 2023 yılı sonuna kadar
    toplam üretim kapasitesini kademeli olarak % 52 oranında arttıracağını açıklamıştı.
    Dün açıklanan faaliyet raporunda ise aşağıdaki cümle yer alıyor.

''2020 yılının ilk çeyreğinde %68 olan kapasite kullanım oranı, 2021 yılının ilk çeyreğinde %88’e yükselmiştir. Hatlarda
    yapılan iyileştirme çalışmaları ile çamaşır kurutma makinesi fabrikasının üretim kapasitesi Ocak ayı itibarıyla yıllık
    60.000 adet artmıştır. Buzdolabı fabrikasında devam eden kapasite artırımı yatırımının tamamlanmasıyla fabrikanın
    üretim kapasitesi Mart ayı sonu itibarıyla yıllık 650.000 adet artarken, Vestel Beyaz Eşya’nın toplam yıllık üretim
    kapasitesi de 12.500.000 adetten 13.210.000 adede yükselmiştir.''

Anlaşılan kapasite arttırım çalışması hızlı ilerliyor.
    Elde edilen şeyin değeri düşermiş.

8. Merhaba,

Bloga #VESBE 2021/3 dönemi bilanço analizi ve grafikleri yükledim. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygılar
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

Sayfa 685/877 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •