Sayfa 847/875 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857 ... SonSon
Arama sonucu : 7000 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Gelirse benim işime gelir lakin ben 10 'un altına gelirse diye yazdım ama geleceğini düşünmüyorum.
    10 altı beklemiyordum ama getirecekler sanki bu gidişte, eğer gelirse alım için iyi olacak.

2. Şöyle bir şey var bazen bı hissenin dibe yaklaştığını gelen ciddi alımlarla görürsün. Bir çok hissede olduğu bunda da hopp nereye satıyorsunuz diyip ciddi alım yapan alıcı yok.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

3. "Temettü çöptür, yavaş gider, büyüme hissesi alın" yorumu her gün geliyor.

İyi bir temettü hissesi, yavaş gözükür; ama 3-5 yıl vadede diğer yatırımları geçer. Bu sabır ve sakinliğe sahip çok az kişi var.

Şu şirket, çöp mü fırsat mı yorum sizin:

VESBE 16 milyar ₺, Net faaliyet karı 2.4 milyar ₺, yeni bulaşık fabrikası bu sene bitiyor
    Farklı hikayeler (bedelsiz, enerji, yatırım...) ile bazı hisseler hızla yükselebilir. Elbette bunu başında yakalarsanız bu şirketlere de ortak olun; ama yüksek getirinin riski de yüksektir. Yanlış yerde alırsanız senelerce beklersiniz.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    "Temettü çöptür, yavaş gider, büyüme hissesi alın" yorumu her gün geliyor.

İyi bir temettü hissesi, yavaş gözükür; ama 3-5 yıl vadede diğer yatırımları geçer. Bu sabır ve sakinliğe sahip çok az kişi var.

Şu şirket, çöp mü fırsat mı yorum sizin:

VESBE 16 milyar ₺, Net faaliyet karı 2.4 milyar ₺, yeni bulaşık fabrikası bu sene bitiyor
    Farklı hikayeler (bedelsiz, enerji, yatırım...) ile bazı hisseler hızla yükselebilir. Elbette bunu başında yakalarsanız bu şirketlere de ortak olun; ama yüksek getirinin riski de yüksektir. Yanlış yerde alırsanız senelerce beklersiniz.
    Ya abi Vestel hocam?

5. Yurt dışı satışlar gayet iyi. Euro Usd paritesi Vesbe adına poziztif, kara katkı sunuyor. Adet bazlı üretim artışı net bir şekilde artıyor. Pazarlama giderleri tek seferlik mi? Baz etksiyle mi oldu onu gelecek ay GK toplantısında sorarız inşallah.

6. Ben detayli analizi vakit bulunca burada yapacağım. Vesbe uzun vade şirketi. Bu yil da düşük verimlilikte kar payi dağıtacaktır.

Baska hisselerde olsak daha iyi performans olurdu. Bunu öğrenmiş olduk. Ben arada buraya da yazdim. Ara ara Vesbeden tamamen cikmadan aldim sattim diger hisselerden. Geçen seneki temettuyu komple harcadim. Yine de lot sayımı uzerine tek kuruş eklemeden %10 arttırdım. Güzel bi trade oldu. Yinede borsada herşey mümkün. Daha iyisi kesinlikle olabilirmiş. Ama geçmişe bakıp üzülmemek geleceğe dönüp plan yapmak lazim. Ben Vesbe içsel değerinin 1.5 usd olduğunu düşünüyorum. Hisselerimi koruyacağim. Temel ve basit ürünler üretiyoruz. Avrupa ve yakinda belki Abdye satacağiz. Kapasite artışı boşa yapılmadı. Vesbe her yil büyüyecek. Fiyat 50 cent olmamalı.

7. Sikinti hissede degil ki patronda,yukarida saydiklarinizin hic onemi yok patron faktoru olsugu surece

Sayfa 847/875 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •