Sayfa 856/877 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866 ... SonSon
Arama sonucu : 7015 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Tüm rakamlar $ bazlı.
    $ bazında ciro ve kârlılık artmış, borçları azalmış, stoklarını artırmış, özkaynakları yükselmiş. Nakit akışı iyi, ROIC yüksek, kâr marjları iyileşmiş. Maşallah demek lazım, görüntü gayet güzel.
    Yılbaşında yeni bulaşık makinesi fabrikası devreye girince onun da ciro ve kârlılığa katkısı olacaktır muhtemelen.

Temettünün eski yüksek oranlarına çıkması için borçların biraz daha azalması lazım.
    Borsanın genel durumu elverirse ortalama fiyatlamanın önümüzdeki dönemde fk anlamında biraz daha yükselebileceğini düşünüyorum.

Bu bilançoyla benim için hissenin değeri yaklaşık 1,2 $ civarında.

Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku

Tüm rakamlar $ bazlı.
    $ bazında ciro ve kârlılık artmış, borçları azalmış, stoklarını artırmış, özkaynakları yükselmiş. Nakit akışı iyi, ROIC yüksek, kâr marjları iyileşmiş. Maşallah demek lazım, görüntü gayet güzel.
    Yılbaşında yeni bulaşık makinesi fabrikası devreye girince onun da ciro ve kârlılığa katkısı olacaktır muhtemelen.

Temettünün eski yüksek oranlarına çıkması için borçların biraz daha azalması lazım.
    Borsanın genel durumu elverirse ortalama fiyatlamanın önümüzdeki dönemde fk anlamında biraz daha yükselebileceğini düşünüyorum.

Bu bilançoyla benim için hissenin değeri yaklaşık 1,2 $ civarında.
    Kalender hocam abisi Vestel için ne diyebiliriz

3. Vestel takip ettiğim bir hisse değil hocam maalesef

4.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Sn kadraj cok guzel ozetlemissiniz, bilanco performansi fiyata neden yansimiyor olabilir sizce, birçok sirker afaki fiyatlarla fiyatlanirken vesbe ederine bile gelemiyor. Guzel bilanco sonrasinda bile guc bela arti kapattik.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Piyasa sipekulatif hareketi sever. O yüzden bazı hisseler evet ederinin çok çok üzerinde. Fakat borsanın doğası bu. Vesbe şu an 3'te 1 fiyatına değerleniyor olabilir. Güçlü çeyrekler devam ettikçe zaten artan kar Vesbe'yi fiyat anlamında yukarı taşıyacak. Sabırlı olmak lazım.

5. Karlılık sürer, yeterki koşullar geçen çeyrek gibi olsun. Sıkıntı Türkiye'nin coğrafyası. Sürekli bi fırtınadan çıkıp diğerine giriyoruz.
    Yüksek oranda temettü dağıtmayacak hayır. Daha önce yazmıştım. Beklemiyorum artık 2021 sonrası bitti o devir. Hep temettü verecek ama yüksek dağırım oranları olmayacak. Ahmet Nazif Beyin ağzından duydum. Savaş varken bile (Ukrayna'yı kastediyor) temettü dağıtıyoruz ve hep dağıtacağız dedi. Hakim ortak Vestel olabilir ama eskisi kadar hakim değil. Oran neredeyse %95 idi. Şimdi oldu %80 arada Vesbe'nin %15'ini sattılar.

Vesbe tek koşulda spekülatif hareket yapar. O da Kökten satışı. Bu olasılık da çok çok zayıf. Fabrikayı yeniden dizayn edişinden belli. Fakat şöyle bir LG filan gelse dibine kadar alıyorum Vesbeyi dese o zaman minimum 100'ü görürdük. ama hayal

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Karlılık sürer, yeterki koşullar geçen çeyrek gibi olsun. Sıkıntı Türkiye'nin coğrafyası. Sürekli bi fırtınadan çıkıp diğerine giriyoruz.
    Yüksek oranda temettü dağıtmayacak hayır. Daha önce yazmıştım. Beklemiyorum artık 2021 sonrası bitti o devir. Hep temettü verecek ama yüksek dağırım oranları olmayacak. Ahmet Nazif Beyin ağzından duydum. Savaş varken bile (Ukrayna'yı kastediyor) temettü dağıtıyoruz ve hep dağıtacağız dedi. Hakim ortak Vestel olabilir ama eskisi kadar hakim değil. Oran neredeyse %95 idi. Şimdi oldu %80 arada Vesbe'nin %15'ini sattılar.

Vesbe tek koşulda spekülatif hareket yapar. O da Kökten satışı. Bu olasılık da çok çok zayıf. Fabrikayı yeniden dizayn edişinden belli. Fakat şöyle bir LG filan gelse dibine kadar alıyorum Vesbeyi dese o zaman minimum 100'ü görürdük. ama hayal
    Vesbeyi satarlarsa Vestel bu durumdan nasıl etkilenir hocam?

7. Muaazam net kar favök var borç düşmüş ama hisse düşüyor... Neye el atsak kuruyor bu aralar ..

https://youtu.be/xg0-YpX8NLQ?si=pIQG2Q6jUwhqsi2K

8.  Alıntı Originally Posted by mehmet tercüman Yazıyı Oku
    Muaazam net kar favök var borç düşmüş ama hisse düşüyor... Neye el atsak kuruyor bu aralar ..

https://youtu.be/xg0-YpX8NLQ?si=pIQG2Q6jUwhqsi2K
    Tek sermayen sabırdır Vesbe'de. İşler iyi. Satışlar yüksek. Borçlar az. Yeni fabrika tamam. Avrupa Satışlari stabil. ABD açılımı yakında

Sayfa 856/877 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •