Sayfa 736/878 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Vestel batacaksa neden bedelli yapmıyor

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    - vestel in finans tek elden yönetilir. Vestel para yoksa vesbe de de yoktur, Vestel de olmadığı için vesbe ye olan borcunu ödeyemiyor, dolayısı ile vesbede de yok.
    - şirket içi para alışverişlerini incelerseniz (vesbe- vestel - zorlu holding - zoren- meta nikel) ispatını görürsünüz. Temettüden önce hisse satımıda temettüyü ödeyebilmek için olduğunu düşünüyorum.
    - ağanın eli tutulmaz. banada sorarsan bu durumda vestel in tememttü vermesi saçma (vesbe nin değil) neden dağıttı bilmiyorum. Zamanında (2019 da) vestel hisselerini bazı yatırımcılara satmıştı , belki o alıcılarla yaptığı anlaşmada temettüde vardı, bilemiyorum .
    Siz şu soruyu sorun kendinize . zamanında 8 dolardan aldığı hisseyi 6 dolardan niye satıyor. 7 senelik vade farkınıda koy
    saol.tamam anlaşıldı. satışlarını giderek arttıran vestel beyaz eşya yatırım kararı aldı(sürekli yeni mağazaların açıldığını da görüyorız) ve ardından bedelsiz sermaye arttırımı geldi. bedelsiz sermaye arttırımı ilgi görmedi. hatta hisseye para bağlanmak istenmediğini görüyoruz.
    fiyat zirvede olduğu zaman bedelsiz sermaye arttırımı çoğunlukla ilgi görmez. oysa borsa değerinin daha yüksek olduğu
    aracı kurumlar tarafından açıklanıp al tavsiyesi veriliyor. bu açıkladığın olumsuz durumlar mı yükselişi engelledi?
    ya da beklenti önceden satın alındığı için fiyat en yüksek noktasını bulmuştu?
    bu olumsuz durum şirketlerin geleceğini nasıl etkiler. yatırımcılar için riskin ölçüsü nedir?
    Grafik Yorumcusu

3.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    - vestel in finans tek elden yönetilir. Vestel para yoksa vesbe de de yoktur, Vestel de olmadığı için vesbe ye olan borcunu ödeyemiyor, dolayısı ile vesbede de yok.
    - şirket içi para alışverişlerini incelerseniz (vesbe- vestel - zorlu holding - zoren- meta nikel) ispatını görürsünüz. Temettüden önce hisse satımıda temettüyü ödeyebilmek için olduğunu düşünüyorum.
    - ağanın eli tutulmaz. banada sorarsan bu durumda vestel in tememttü vermesi saçma (vesbe nin değil) neden dağıttı bilmiyorum. Zamanında (2019 da) vestel hisselerini bazı yatırımcılara satmıştı , belki o alıcılarla yaptığı anlaşmada temettüde vardı, bilemiyorum .
    Siz şu soruyu sorun kendinize . zamanında 8 dolardan aldığı hisseyi 6 dolardan niye satıyor. 7 senelik vade farkınıda koy
    ZOREN ve META-NİKEL para kazanamıyor üstelik özvarlık tüketiyor.

Zorlu bu firmalara satırı neden vurmuyor; Herhalde beklentisi olduğu için.

Zaman gerçeği gösterecek.

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Ya da madem Vestel metelige kurşun atıyor neden yatırım yapmak yerine daha fazla temettü vermiyor

5.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    saol.tamam anlaşıldı. satışlarını giderek arttıran vestel beyaz eşya yatırım kararı aldı(sürekli yeni mağazaların açıldığını da görüyorız) ve ardından bedelsiz sermaye arttırımı geldi. bedelsiz sermaye arttırımı ilgi görmedi. hatta hisseye para bağlanmak istenmediğini görüyoruz.
    fiyat zirvede olduğu zaman bedelsiz sermaye arttırımı çoğunlukla ilgi görmez. oysa borsa değerinin daha yüksek olduğu
    aracı kurumlar tarafından açıklanıp al tavsiyesi veriliyor. bu açıkladığın olumsuz durumlar mı yükselişi engelledi?
    ya da beklenti önceden satın alındığı için fiyat en yüksek noktasını bulmuştu?
    bu olumsuz durum şirketlerin geleceğini nasıl etkiler. yatırımcılar için riskin ölçüsü nedir?
    Muhtemelen. Söyle bir bilgi vereyim . 1 veya 2 yıl önce bir japon bankası vestel e kredi (veya dış ticarette sigortada olabilir)vermeyeceğini açıkladı. Hemen iş yatırım beni aradı vestel ve vesbe ye kredili alımı kapadı. Bunların hepsi piyasada duyuluyor.
    Riskin bizim açısından ölçüsü : Valla ben çok uzun zamandır hissedeyim. Ben bizim açımızdan riski çok yüksek bulmuyorum. Ama sanıyorum hata ediyorum. Ama bu para yokluğu bilançolara etkiyor, buda bizim beklediğimiz karları getirmiyor veya getirmeyecek. Karlar finansman giderlerine yediriliyor. Zaman içinde düzelirmi . Tek beklentim Vesbe zorlu grubunun en karlı şirketi. Bu şirket Anz için çok önemli. Bu hisseleri bu fiyattan nasıl sattı anlamıyorum. Bunları geri almak isterse hisseyi çok kırar .
    Edit: Birde bu satılan hisseleri alanlar herhlade boşuna almıyorlardır. mutlaka kar etmeyi planlıyorlardır
    Son düzenleme : alanzo; 07-09-2021 saat: 11:55.

6.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku

Zaten problem bu iki şirket. Meta nikel in yüzde 50 sini 250 milyon dolara zorla vestel e sattı . O zamandan bu yana vestel ve vesbe belini doğrultamadı

7.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Vestel i kendi halinde bıraksan batmıyor. vestel den holding tarafından nakit çekiliyor . Bu zorluk yaratıyor. 2022 de ben bekliyorum bedelli

8.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku

Zoren i bilmiyorum ama meta nikel in patlak olduğunu düşünüyorum. Dünyada Nikel arzı fazlası var herhalde. Yunanistanda avrupanın en büyük nikel madeni kepenkleri kapadı geçtiğimiz yıl. Pil de kullanacaz falan dedilerde , nikelin ana kullanım alanı (%70)paslanmaz çelik, öyle bir tesisin te Türkiye de kurulması pek muhtemel değil

Sayfa 736/878 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •