Sayfa 733/876 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 7004 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by tunver Yazıyı Oku
    Hisse başı 9tl kar beklentisinden bahsedenler de var .. karın çoğunu dağıtıyor ,,, geçmiş hataları telafı etmeye çalışmak yeni hatalar doğuruyor . Vesbe 7-8 senede koyduğunuz Parayı iade ediyor size ..hisseler size bedavaya geliyor … kimin alıp sattığının çok önemi yok .. karlılığı düşse 10 -12 senede yine ana parayı alırsınız ve hisseler de bedavaya yakına gelir … şu anda ek alım yapmam da satmam da … daha önce 12 -13 den alıp 15 -16 dan heyecanlanıp satmıştım .. en kötü temettü için tutarım elimde .. Birisi elinden tutarsa 70-80 e gitmemesi için sebep de yok …

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çok haklısınız. Bugüne kadar öyleydi. 2017, 2018, 2019,2020 ,2021 güzel temettüler aldım. Ben , bugünden sonra temettü politikasının değişeceğini düşünüyorum. Dağıtacak ama eskisi kadar çok olmayacak diye düşünüyorum
    Son düzenleme : alanzo; 05-09-2021 saat: 16:28.

2. Vestelin eldeki lotları satması nedeniyle mi düşünüyorsunuz bunu acaba
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Çok haklısınız. Bugüne kadar öyleydi. 2017, 2018, 2019,2020 ,2021 güzel temettüler aldım. Ben , bugünden sonra temettü politikasının değişeceğini düşünüyorum. Dağıtacak ama eskisi kadar çok olmayacak diye düşünüyorum
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    şöyle ki, gereksiz dağıtılan temettülerin şirket bünyesinde kalması sayesinde mali yapı güçlendirilir. daha az kredi kullanılır, daha az
    faiz ödenilir. girdilerin satın alınmasında peşin para sayesinde daha iyi şartlar elde edilir. satışlar daha iyi finanse edilerek arttırma
    imkanı bulunur. bütün bunlar şirketin gelecek yıllarda daha kazançlı çalışmasını ve daha fazla temettü dağıtmasını sağlar.
    mali yapı güçlenince ne olur? şirketin özsermayesi yani defter değeri yükselir. defter değeri yükselince ona paralel şirketin
    borsadaki fiyatı artar.. işin bu yönünü de var..
    Grafik Yorumcusu

4. Tokkan hocam peki temettü dağıtacağı parayı dediğiniz gibi değil de vestel e avans vermede kullanırsa bizim için olumsuz olmaz mı
     Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    şöyle ki, gereksiz dağıtılan temettülerin şirket bünyesinde kalması sayesinde mali yapı güçlendirilir. daha az kredi kullanılır, daha az
    faiz ödenilir. girdilerin satın alınmasında peşin para sayesinde daha iyi şartlar elde edilir. satışlar daha iyi finanse edilerek arttırma
    imkanı bulunur. bütün bunlar şirketin gelecek yıllarda daha kazançlı çalışmasını ve daha fazla temettü dağıtmasını sağlar.
    mali yapı güçlenince ne olur? şirketin özsermayesi yani defter değeri yükselir. defter değeri yükselince ona paralel şirketin
    borsadaki fiyatı artar.. işin bu yönünü de var..

5.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Vestelin eldeki lotları satması nedeniyle mi düşünüyorsunuz bunu acaba

evet, dahada satacaktır

6.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Tokkan hocam peki temettü dağıtacağı parayı dediğiniz gibi değil de vestel e avans vermede kullanırsa bizim için olumsuz olmaz mı

aynen olacak olan o

evet, dahada satacaktır
    Peki Vestel elinde ki altın yumurtlayan tavuğu neden kesecek?

aynen olacak olan o
    Bu durumda Vestel ihya olmaz mı hocam? Nakite boğulacak?

Sayfa 733/876 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •