Sayfa 734/876 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon
Arama sonucu : 7004 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Ya da Zorlu bundan sonra temettü de Vesbe yi geri plana alıp Vesteli mi öne çıkaracak acaba?

2. Teşekkür ederim bu konuda tokkan hocamın da yorumunu merak ediyorum.
     Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    aynen olacak olan o
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    Türk Dil Kurumu komplo teorisini "bir kimse kuruluş veya ülkeye karşı gizlice, zarar verici tuzak kurulduğu varsayımına dayanan düşüncelerin tümü olarak tanımlamaktadır..
    Komplo kelimesi Türkçeye Fransızcada "küçük entrika" anlamına gelen complot kelimesinden geçer..
    komplo teorileri, Türk kültür ve siyasetinde sık karşılaşılan olgulardır. dünya Haber Raporu’na göre Türkiye açık arayla dünyada en fazla yalan haberin yayınlandığı ülke olmuştur.
    son zamanlarda aşı karşıtlarının yaymaya çalıştığı komplo teorileri vardır.
    Koronavirüs aşılarına ilişkin en fazla yayılan komplo teorisi aşılar vasıtasıyla insanlara mikroçip takıldığı iddiası. Bu sayede amaçlanan ise aşı olan kişilerin hareketlerinin takip edilmesi ve toplumun kontrol altına alınması. Zaten izleniyoruz! Elinizdeki son model akıllı telefonlardan tutun, evinizdeki bilgisayardan, televizyona kadar her şeyde çip var. Attığınız her adım zaten takip ediliyor.
    televizyon açık oturumlarında özellikle politik bazen de ekonomik konularda işin uzmanı olmayan, sürekli komplo teorisi üreten kişilere çok sık rastlanır..
    bizde de böyle..
    yatırımcıların her fırsatta kuyusunu kazmak isteyen kötü patron peruklu..
    peruklu aksi bir tiptir. işine geldiği gibi hareket eder ve yatırımcılara karşı büyük bir nefret besler.
    borsa gibi riskin çok yüksek olduğu alana finansal okuma yazma bilgin olmadan girersen doğru kararlar alamazssın. analizlerin mutlaka doğru yapılması gerekir.
    grafik okuma bilgin yoksa işin şansa kalmış demektir. hisse senetleri bir çok iniş çıkış yaşarlar.hisse senedi alımında "zamanlama "çok önemlidir.
    yatırım aracı olarak borsaya bakıldığında alım ve satım zamanlamasının doğru yapılmasının ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.
    sürekli dalgalanan fiyatlara rağmen bir dönemde fiyatlar çok yükselebilmekte bir dönemde çok düşebilmektedir.
    uzun vadeli trendin tepe olacak kadar ilerlemiş dönemlerinde yapılan yatırım gerçekte pek verimli değildir.
    böyle zamanlarda alımlar yapanlar hisse senedinden aradıklarını bulamazlar ve bozulan psikolojik üzüntüleri olaylara bakış açısını belirler.. perukluya olan nefretin sebebi budur.
    oysa bir kaç gün önce doğru zamanlama ile hisse senedini on liranın altında alan bir yatırımcının övgü dolu sözlerini forumda olkduk..
    Grafik Yorumcusu

4.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    Türk Dil Kurumu komplo teorisini "bir kimse kuruluş veya ülkeye karşı gizlice, zarar verici tuzak kurulduğu varsayımına dayanan düşüncelerin tümü olarak tanımlamaktadır..
    Komplo kelimesi Türkçeye Fransızcada "küçük entrika" anlamına gelen complot kelimesinden geçer..
    komplo teorileri, Türk kültür ve siyasetinde sık karşılaşılan olgulardır. dünya Haber Raporu’na göre Türkiye açık arayla dünyada en fazla yalan haberin yayınlandığı ülke olmuştur.
    son zamanlarda aşı karşıtlarının yaymaya çalıştığı komplo teorileri vardır.
    Koronavirüs aşılarına ilişkin en fazla yayılan komplo teorisi aşılar vasıtasıyla insanlara mikroçip takıldığı iddiası. Bu sayede amaçlanan ise aşı olan kişilerin hareketlerinin takip edilmesi ve toplumun kontrol altına alınması. Zaten izleniyoruz! Elinizdeki son model akıllı telefonlardan tutun, evinizdeki bilgisayardan, televizyona kadar her şeyde çip var. Attığınız her adım zaten takip ediliyor.
    televizyon açık oturumlarında özellikle politik bazen de ekonomik konularda işin uzmanı olmayan, sürekli komplo teorisi üreten kişilere çok sık rastlanır..
    bizde de böyle..
    yatırımcıların her fırsatta kuyusunu kazmak isteyen kötü patron peruklu..
    peruklu aksi bir tiptir. işine geldiği gibi hareket eder ve yatırımcılara karşı büyük bir nefret besler.
    borsa gibi riskin çok yüksek olduğu alana finansal okuma yazma bilgin olmadan girersen doğru kararlar alamazssın. analizlerin mutlaka doğru yapılması gerekir.
    grafik okuma bilgin yoksa işin şansa kalmış demektir. hisse senetleri bir çok iniş çıkış yaşarlar.hisse senedi alımında "zamanlama "çok önemlidir.
    yatırım aracı olarak borsaya bakıldığında alım ve satım zamanlamasının doğru yapılmasının ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.
    sürekli dalgalanan fiyatlara rağmen bir dönemde fiyatlar çok yükselebilmekte bir dönemde çok düşebilmektedir.
    uzun vadeli trendin tepe olacak kadar ilerlemiş dönemlerinde yapılan yatırım gerçekte pek verimli değildir.
    böyle zamanlarda alımlar yapanlar hisse senedinden aradıklarını bulamazlar ve bozulan psikolojik üzüntüleri olaylara bakış açısını belirler.. perukluya olan nefretin sebebi budur.
    oysa bir kaç gün önce doğru zamanlama ile hisse senedini on liranın altında alan bir yatırımcının övgü dolu sözlerini forumda olkduk..
    Merhaba, lafınız bana ise peruklu ile ilgili laf etmedim. Şikayette etmedim. Psikolojik üzüntü ne demekse onu da yaşamıyorum.Şirket içi alışverişleri (para) incelerseniz görürsünüz. Bu arada şirket yöneticileri nakit sıkışıklığından ne yapacağını şaşırdı , ters bi şeyler de olabilir

5. Daha olmamış şeyler üzerinden kendimizi sıkıntıya sokmanın anlamı yok bence. Gelecek bilançolar ile ne yaptıklarını anlamaya çalışıp ona göre yatırımı gözden geçiririz.

Sorduğum sorulara cevap verecek var mı?

7. Şirketin işleyişi bu kadar guzelken,kaynaksız cinlikler aramak da ne bileyim,adamlar kar ediyor, temettü dağıtıyor,yeni yatırım yapıyor kapasite kullanım oranları ortada hala eleştiriliyor,halka açıklık oranı yüzde 80 üzerinde 6 ay daha satmayacam da demişler sonrasında da satar mı satmaz mi bilmiyorum para lazımsa satar biz de öyle yapmıyor muyuz,lazımsa satıyoruz tahtada satmıyor sonuçta özel emirle satıyor kendi malı koyup tahtada satsa 2 taban yer tahta hiç de umru olmazdı adamların

8. Vesbe halka arz edildikten sonra, (bugün arçeliğin yaptığı gibi) vestel de vesbe hisselerini birkaçyıl önce onlu fiyatlardan topladı. (Bende o zaman almıştım). Şimdi ise o hisseleri tekrar halka arz ediyor (şuanki fiyatlar makul demekki). Zaten bu tür hisse geri alımlarında galiba 2 yıl içinde geri alınan hisseler ya halka arz edilmeli yada sermaye azaltılmalı. Ben tabi burada, Vesbe nin kendi hissesini alıp şimdi satmasını ve edilen karın vesbe de kalmasını isterdim.

Sayfa 734/876 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •