Sayfa 860/878 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...ftT1NP8RQ&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Vestel beyaz eşya terkedilmiş bir forum daha portföyümde yerini aldı hayırlısı artık ytd.
    Vestel değil beyaz eşya önemli olan o yüzden mantıklı olan Vesbe ytd.

3. 2019'dan baz alarak hisse %52 kapasite artışı vaad ettiği dönemde zirve yaptı dolar bazlı. 1,1 dolar olduk o zaman. Şimdi düştük 50 cente. Yarı yarıya kayıp var zirveden. Iyi haber zirvede gelirmiş. Hakikaten orası zirve oldu bize. $ enflasyonunu da işin içine koyacak olursak alım gücü 3'te 1'e düştü. 3 yıldır ıkınmasından belliydi hisse fiyatının. İşler beklendiği gibi büyümedi. Satış adetleri arttı fakat %52'lik kapasite artışı oranında değil. Bir iki gün önce öğrendik ki kapasite artışı %30 civarında yapılabilmiş. Zaten kapasite kullanım oranı da %85'lerden %70'lere geriledi. Yani kapasitenizi arttırıyorsunuz fakat satışınız güdük kalıyor. Bu da satışınız artarken kapasiteniz daha da büyüdüğü için kullanim oranınızı düşürüyor. Şimdi şirket diyor ki ikici faza başlamayacağım. Ne demişler müşterisi hazır ürünü satacaksın. Para böyle kazanılır. Ne Yazık ki Vesbe bu kuralı bilmiyormuş. İki yıldır ABD pazarına ha girdi ha girecek diye bekliyoruz. Orada da büyüyemedik. Kısacası Yazık oldu 2 yıla. Neyse mal biriktirelim bakalım o kapasiteler bir gün işe ve satışa dönüşecek inşallah. GK'de sorarız Ceo'ya, nedir gelecek planlarımız.

Kısacası 2023 yıl sonu bilanço öncesi şöyle bir özet yapalım tarihe not düşsün, 2019'u baz alalım:

Çalışan sayısı artış oranı %35 (8binden 11bine)
    Toplam satış € bazlı artış oranı %60 (1.1 milyardan 1.8'e)
    Hissenin $ bazlı fiyat artışı %20 (temettuler düşünmeden)

Yani arkadaşlar kötü durumdayız. Satış da eleman sayısı da oldukça iyi oranda artmasina rağmen (ki bunlar en iyi şirket gostergelerinden) fiyat yeterince artmamış. Artık hissenin 1 $ sınırını aşması lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    2019'dan baz alarak hisse %52 kapasite artışı vaad ettiği dönemde zirve yaptı dolar bazlı. 1,1 dolar olduk o zaman. Şimdi düştük 50 cente. Yarı yarıya kayıp var zirveden. Iyi haber zirvede gelirmiş. Hakikaten orası zirve oldu bize. $ enflasyonunu da işin içine koyacak olursak alım gücü 3'te 1'e düştü. 3 yıldır ıkınmasından belliydi hisse fiyatının. İşler beklendiği gibi büyümedi. Satış adetleri arttı fakat %52'lik kapasite artışı oranında değil. Bir iki gün önce öğrendik ki kapasite artışı %30 civarında yapılabilmiş. Zaten kapasite kullanım oranı da %85'lerden %70'lere geriledi. Yani kapasitenizi arttırıyorsunuz fakat satışınız güdük kalıyor. Bu da satışınız artarken kapasiteniz daha da büyüdüğü için kullanim oranınızı düşürüyor. Şimdi şirket diyor ki ikici faza başlamayacağım. Ne demişler müşterisi hazır ürünü satacaksın. Para böyle kazanılır. Ne Yazık ki Vesbe bu kuralı bilmiyormuş. İki yıldır ABD pazarına ha girdi ha girecek diye bekliyoruz. Orada da büyüyemedik. Kısacası Yazık oldu 2 yıla. Neyse mal biriktirelim bakalım o kapasiteler bir gün işe ve satışa dönüşecek inşallah. GK'de sorarız Ceo'ya, nedir gelecek planlarımız.

Kısacası 2023 yıl sonu bilanço öncesi şöyle bir özet yapalım tarihe not düşsün, 2019'u baz alalım:

Toplam satış � bazlı artış oranı %60 (1.1 milyardan 1.8'e)

Yani arkadaşlar kötü durumdayız. Satış da eleman sayısı da oldukça iyi oranda artmasina rağmen (ki bunlar en iyi şirket gostergelerinden) fiyat yeterince artmamış. Artık hissenin 1 $ sınırını aşması lazım.
    Geleceğe donuk beklentiniz nedir peki ustat umut var mi

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    2019'dan baz alarak hisse %52 kapasite artışı vaad ettiği dönemde zirve yaptı dolar bazlı. 1,1 dolar olduk o zaman. Şimdi düştük 50 cente. Yarı yarıya kayıp var zirveden. Iyi haber zirvede gelirmiş. Hakikaten orası zirve oldu bize. $ enflasyonunu da işin içine koyacak olursak alım gücü 3'te 1'e düştü. 3 yıldır ıkınmasından belliydi hisse fiyatının. İşler beklendiği gibi büyümedi. Satış adetleri arttı fakat %52'lik kapasite artışı oranında değil. Bir iki gün önce öğrendik ki kapasite artışı %30 civarında yapılabilmiş. Zaten kapasite kullanım oranı da %85'lerden %70'lere geriledi. Yani kapasitenizi arttırıyorsunuz fakat satışınız güdük kalıyor. Bu da satışınız artarken kapasiteniz daha da büyüdüğü için kullanim oranınızı düşürüyor. Şimdi şirket diyor ki ikici faza başlamayacağım. Ne demişler müşterisi hazır ürünü satacaksın. Para böyle kazanılır. Ne Yazık ki Vesbe bu kuralı bilmiyormuş. İki yıldır ABD pazarına ha girdi ha girecek diye bekliyoruz. Orada da büyüyemedik. Kısacası Yazık oldu 2 yıla. Neyse mal biriktirelim bakalım o kapasiteler bir gün işe ve satışa dönüşecek inşallah. GK'de sorarız Ceo'ya, nedir gelecek planlarımız.

Toplam satış € bazlı artış oranı %60 (1.1 milyardan 1.8'e)

kapasite artış bilgisinde kı rakam su an gercekleşmedı . 1 faz bıtırılmek uzre . bulaşık makınesı tasınması asamasında ve bıtmıs degıl . 2. faz ıse avrupa ekonomsınde yasanan durum nedenıyle akrar verılmıs degıl .

6.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Geleceğe donuk beklentiniz nedir peki ustat umut var mi

Sevgili Coletta nasılsın?

Üstad filan değilim ben. Sadece Muhasebe ve Finansman alanında çalışıyorum. Umut var mı diye yazmışsın. Bu çeyrekte enfalsyon muhasebesinden çelme yemezsek güzel bir hareket bekliyorum. Çünkü 40 TL olması gerekir. Bir kaç ay evvel nedenini yazmıştım. Eski yorumlarımdan okuyabilirsin. Şimdi tekrara düşmeyelim.

7.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Sevgili Coletta nasılsın?

Üstad filan değilim ben. Sadece Muhasebe ve Finansman alanında çalışıyorum. Umut var mı diye yazmışsın. Bu çeyrekte enfalsyon muhasebesinden çelme yemezsek güzel bir hareket bekliyorum. Çünkü 40 TL olması gerekir. Bir kaç ay evvel nedenini yazmıştım. Eski yorumlarımdan okuyabilirsin. Şimdi tekrara düşmeyelim.
    Teşekkür ederim iyiyim siz de iyisinizdir umarim. kiymetli değerlendirmeniz icin, onceki yorumunuzu okumuştum ancak bu yorumunuzda fikriniz degisti gibi algilamistim ama degismemis.

Katkilariniz icin teşekkürler tekrardan

8.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim iyiyim siz de iyisinizdir umarim. kiymetli değerlendirmeniz icin, onceki yorumunuzu okumuştum ancak bu yorumunuzda fikriniz degisti gibi algilamistim ama degismemis.

Katkilariniz icin teşekkürler tekrardan

ocak ayı manisa ili ihracat verısınde % 10 düşüş var . dış talep iç açısı değil zaten bunu en son kap açıklamsında belirttiler . talep kaynaklı 2. faz içim bekleme moduna geçildi

hisse bunlardan nasıl etkilneir orası muamma . eğer

Sayfa 860/878 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •