Sayfa 881/1002 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - I

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

BORSA İSTANBUL A.Ş. PİYASALARINDA UYGULANACAK GÖZETİM TEDBİRLERİ YÖNERGESİ VE TEDBİR YÖNETİM SİSTEMİ

Bilindiği üzere, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun "Uyuşmazlıkların çözümü ve Borsa işlemlerinin gözetimi" başlıklı 70 inci maddesinin ikinci fıkrası,

"... (2) Borsalar işlemlerin güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesinin sağlanması ve bu Kanuna aykırılık olacak şekilde gerçekleştirilen işlemlerin tespit edilmesi amacıyla bünyelerinde gerekli
    gözetim sistemini kurarlar ve her türlü önleyici tedbirleri alabilirler..."
    hükmünü içermektedir.

Bu kapsamda gözetim faaliyetinin taşıdığı önemin bilincinde olan Borsamız tarafından söz konusu madde çerçevesinde Kanun'a aykırı fiiller ile Borsamız pazar ve piyasalarının açık, düzenli ve dürüst çalışmasını engelleyen fiillerin tespitine yönelik olarak meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri izlenerek raporlanmakta ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Öte yandan Borsamız tarafından gözetim faaliyetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla ulusal ve uluslararası piyasalardaki gelişmeler ve teknolojik yenilikler de dikkate alınarak gözetim stratejisi sürekli olarak gözden geçirilmektedir.

Bitlis'in Bölükyazı köyü yakınlarında askeri araca PKK'lı teröristlerce roketli sadırı düzenlendi. Saldırıda 1 binbaşı şehit oldu,

Fitch Ratings, yabancıların sahip olduğu 12 Türk bankasının ve kamuya ait iki kalkınma bankasının (Türk Eximbank ve Türkiye Kalkinma Bankası) uzun
    vadeli döviz cinsi kredi notlarını düşürdü.
    Ayrıca, 22 banka ve iştiraklerinin TL cinsi uzun
    vadeli kredi notlarını da indirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İştirakleri Genel Müdürleri istifalarına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

İBB tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İBB İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak öncelikle belirtmek isteriz ki, İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonra İştirak Şirketleri ile ilgili tüm bilgiler hem Sayın Başkana, hem İBB üst yönetimine, hem de Başkanlık Danışmanlarına çeşitli sunumlarla (her türlü mali tablo ve faaliyetlere ilişkin bilgi-belge, bilgi notları ve raporlarla) iştirak şirketi yöneticileri ve ilgililer tarafından son derece şeffaf ve ayrıntılı bir şekilde aktarılmıştır.

Ayrıca İBB İştirak Şirketlerinin tamamında Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı için tüm çalışmalar yapılmış ve çağrılar tamamlanmıştır.

Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı kararının alınması sonucu inandığımız misyon ve kendimize saygımız gereği herhangi bir siyasi söyleme mahal vermemek ve bir bahane aracı olmamak için 18.07.2019 tarihi itibari ile İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ederek, yönetim kurullarından iş sözleşmelerimizin feshini talep ettik.

Mevcut yönetimin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet adına tüm bilgi ve birikimlerimizi paylaşabileceğimizi özellikle belirtmek isteriz.

İBB’deki çalışma hayatımız boyunca bizlere destek olan, bu görevlere layık gören ve güvenen; birlikle çalışmaktan, İstanbul’a hizmet etmekten onur duyduğumuz tüm devlet büyüklerimize, Sayın Başkanlarımıza, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, yöneticiler ve tüm mesai arkadaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Aziz İstanbullulara ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

8. İngiltere, İran'a ait petrol tankerini 1 ay daha tutacak

Cebelitarık yönetimi, el koyulan İran'a ait Grace 1 petrol tankerinin 1 ay daha gözaltında tutulacağı kararını aldıklarını açıkladı.
    İran'a ait 'Grace 1' petrol tankeri 4 Temmuz'da Cebelitarık Boğazı'ndan geçerken, İngiltere'ye bağlı Cebelitarık Özerk Bölgesi yetkililerince limana çekilmişti. Geminin Suriye'ye yönelik ambargoyu ihlal ederek petrol taşıdığı öne sürülmüştü. Cebelitarık Başsavcısı Michael Llamas, İran tankerini alıkoyma süresinin 15 Ağustos'a kadar uzatıldığını duyurdu.
    Cebelitarık Özerk Yönetimi Başbakanı Fabian Picardo, Londra'ya giderek İranlı üst düzey yetkililerle görüşmüş, ardından yaptığı açıklamada, geminin bırakılması için olumlu bir görüşme yapıldığını açıklamıştı.
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Sayfa 881/1002 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •