Sayfa 115/290 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon
Arama sonucu : 2317 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Serbest Kürsü

1. CHPli vekilden Ayasofya mesajı: Oh be ibadete açıldı
    CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Ayasofyanın ibadete açılmasına ilişkin açıklamada bulundu.
    https://odatv4.com/chpli-vekilden-ay...-12072044.html
    Bak Yavvşak familyası,
    Nihat Genç nasıl güzel oturtmuş sana ve cinsine..
    - Be nankörler, Fatih'in şehrini İngiliz'e teslim edenlere tek laf etmeden sanki müze kararıyla İngilizlere İstanbul'u teslim eden Atatürkmüş gibi karışık bir yere bir imaya getiriyorlar lafı, be terbiyesizler.
    Fatih'in şehrini İngiliz'den kurtaran Fatih'in ruhunu muazzez eden askere komutana birazcık saygınız olsun.
    Ne bu celaliniz Osmanlı'yı batıran topyekün teslim ettiren Atatürk müydü?
    - 1922'de Fatih'in şehri İstanbul yeniden 'fethedildi'.
    Yeniden fetheden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları!
    - İşte bugün yaşadığınız hurafelere siz de şahit oluyorsunuz, bu yüzden söyledi, kılıç hakkı bu sözlerde saklıdır sayın Murat Bardakçı, fethi yobaza kaptırmamaktır, Sezar'ın hakkını Sezar'a vermektir.
    Çünkü asker arasında bir yığın hurafe dolaşıyordu, yok efendim Mısır'dan şu fırıncı evliya gelmiş, fırınından her gün yüzbin ekmek çıkıyormuş, yok efendim, surların üstüne gökten şu evliyalar inmiş, gırla gidiyor.
    Hatta Fatih Sultan, fetihten sonra, yine İnalcık yazıyor, dervişlerin zaviye ve tekkelerini de kapatır, çok sonra sofu padişah denilen II. Beyazıt arazileri geri verir. Ve Fatih fetihten sonra fethe karşı çıkıp hatta Bizans'la gizli görüşüyor iddiasıyla Çandarlı'yı öldürtür. Atatürk de işgalde İngilizlerle işbirliği yapanları İstiklal Mahkemesi'nde yargıladı, niye kuduruyorsunuz?
    Yani Demirel'in GAP'ı gaptırmadığı gibi Fatih de fethini kaptırmamıştır, Fatih de Atatürk de ihanet edenleri affetmemiştir.
    - Arkadaşlar, biz de gençken bu sağcı yapılar içindeydik, cahildik, bu tarikat ve cemaatlerin bu kadar bela olduğunu, olabileceğini henüz bilmiyorduk, sonra FETÖ gibi yapılar gördük, sonra bu tarikat-cemaatlerin iç yüzlerine tarihlerini görüp okuduk ve sonra sonra İngilizlerle kimler anlaştı öğrendik, sonra, savaş meydanlarında kim savaştı, kılıç sallamadan ülkenin arsa ve arazilerine ballı böreklerine kimler oturdu biz de sonra sonra öğrendik. Çünkü bu sağcı hortlak yobaz hakimiyet, bu hurafeleriyle ülkenin her sokağında her dergisinde her partisinde dolu dizgin at oynatıyordu. Nasıl bizim üstümüze beynimize yapışmışlarsa bugün bu palavralarla sizin de üstünüze yapışırlar, utanmayın, cesur olun, derinizi sıyırır gibi bu sülükleri kopartıp atın üstünüzden.
    https://www.veryansintv.com/bu-artik...-oluyor-beyler

2. DEMİREL'İ AĞLATAN 3 OLAY VE KİME DECCAL,NEYE EN BÜYÜK HATAM DEDİ?
    https://www.youtube.com/watch?v=Q_LyQXakczA
    Dersimli Kemal'e kökeni soruluyor coğrafya adı veriyor, Horasan'dan geldik diyor Türk'üm diyemiyor..
    Demirel FETÖ'ye Deccal'dir demiş ama KürtAçılımcısı Dersimli Kemal, 'KürtAçılımı'nın doğal düşmanlarını Ergenekon'a hapseden FETÖ'ye Deccal'dir diyemez (Çıkar çatışması)..

3. Marksist Türklerin gönlü hoş olsun deyü Kızıl Başkan atamışlar yine de yaranamıyorlar!
    PKK/hdp'li Kürt milliyetçilerinden bu işi öğrenmeleri gerek..
    AKP'li vekilin oğlu 1 ayda Türk Hava Kurumu'nda 'başkan' oldu
    https://www.veryansintv.com/akpli-ve...da-baskan-oldu

4. A man without love - Engelbert Humperdinck with lyrics

Engelbert Humperdinck - The Last Waltz
    https://www.youtube.com/watch?v=4ND2dwmo0e8

5. Atatürk'ün dağlarda kovalayıp kellesini kopardığı Kürtçülerin bugün meclisde
    .öt gezdirmesine katlanan, "Andımız" için hergün meclisde kavga vermeyen hiç kimse milliyetçi falan değildir..
    Olsa olsa osuruktan milliyetçi olur..

6. Ayasofya, PKK ve FETÖ'nün koruyucusu Kürdistan'ın yılmaz savunucusu 15 temmuz Darbesinin sorumlusu ABD'nin işgalindemiydi de fethettin! Hayır...
    İşte ABD'nin işgalinde olup da fethedilecek yerler, buyur fethet!
    1 - İNCİRLİK ÜSSÜ
    İncirlik Hava Üssü yönetimi ve denetimi TSKda olan, NATOnun önemli bölgesel bir depo üssüdür. Adanaya 10 km uzakta bulunan üs, Akdenize 56 km uzaklıktadır. Türk Hava Kuvvetleri 10. Ana jet üssü ve ABD hava kuvvetleri 39. Ana jet üssü burada görev yapmaktadır.
    2- İZMİR HAVA ÜSSÜ
    İzmir Hava Üssü İzmirin 17 km kuzey batısında Çiğlide bulunan Avrupadaki ABD hava kuvvetlerine (USAFE) bağlıdır. 42 uçak ve 300 asker-personel bulunan üste I-HAWK ve Roland füze sistemleri konuşlandırılmıştır. İzmir Hava Üssü NATOnun Türkiyedeki en eski üssü olmakla beraber, son yıllarda önem kazanmıştır. 11 Ağustos 2004de LANDSOUTHEAST karargâhı Napoliden İzmire taşınmış, 1 Ocak 2006’da da ABD 16. hava filosu, Almanyanın Ramstein hava üssünden alınarak buraya yerleştirilmiştir.
    3 - ŞİLE ÜSSÜ
    Stinger füzelerinin fırlatılması için uluslararası standartlarda bir atış alanıdır.
    4 - KONYA
    Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı: Irak savaşı sürecinde NATO tarafından getirilen AWACSlar burada üslenmiştir.
    5 - BALIKESİR
    Balıkesir 9. Hava Jet Üssü: Bu üsde 6 adet vault denilen füze rampası bulunmaktadır.
    6 - MUĞLA
    Muğla Aksaz Deniz Üssü olarak kullanılmaktadır.
    7 - ANKARA
    Ankara-Ahlatlıbel, Amasya-Merzifon,
    Bartın, Çanakkale, Diyarbakır-Pirinçlik, Eskişehir, İzmir-Bornova, İzmit, Kütahya, Lüleburgaz, Sivas-Şarkışla, İskenderun, Ordu-Perşembe, Rize-Pazar, Erzurum, Van-Pirreşit ve Mardinde NATOya bağlı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezleri (CAOC6) bulunmaktadır.
    Ankara, Karamürsel, Sinop, Hakkari, Hatay, Erzurum Kargapazarı; dinleme üsleri.
    Ankara Cevizlibağ, Elmadağ, İstanbul, İzmir; dinleme ve harekat merkez üsleri.
    Adana-Hatay Toroslar; CIA, Gladio eğitim üssü.
    Tekirdağ Çorlu Havaalanı; Lojistik destek üssü.
    Konya; AWACS erken uyarı uçakları bu üste.
    Gaziantep-Batman Havaalanı; Lojistik destek amaçlı havaalanları. Heronların üssü.
    Sabiha Gökçen Havaalanı; Lojistik destek havaalanı.
    Mersin Taşucu Limanı; Limanda liman ve helikopter pisti var.
    İskenderun Limanı; Türkiyenin en geniş konteynır alanına sahip bulunuyor.
    Adana İncirlik; Nükleer bombaların yer aldığı, ABDnin bölgedeki tek harekat üssü.
    Diyarbakır; Hava üssü, NATO askeri var.
    Şırnak-Silopi; Lojistik depolama yeri.
    Mardin; İncirlik Üssüne ve İskenderuna gelen ABD asker ve teçhizatları için geçiş yeri.
    Şanlıurfa; yakıt ikmal üssü.

7. Kıraç'ın söyledikleri yüzde binbeşyüz doğrudur..
    Türkçe'yi EğitimDili Yapmazsan Türkçeyi öldürmeye karar vermişsindir..
    Yabancı dil derslerini 2 saat değil 10 saat da yapabilirsin, Yaz tatili boyunca Yabancı dil de öğretebilirsin ama okullarda dersleri Türkçeden başka bir dille yapamazsın yaparsan 2.sınıf insan olduğunu sömürge olduğunu kabuletmiş olursun..
    Ben bunları tek başıma düşünmüyorum.
    Profesörlerle hocalarla konuşuyorum onlarda bu gerçeği söylüyorlar. Ben çocuklara yabancı dil öğrenmesin demiyorum. Eğitim anadille olmalı diyorum. Kendi dilimiz varken ne diye İngilizce'yi konuşuyoruz. Bana Atatürk'ten örnek verip Fransızca bildiğini falan söylüyorlar. Atatürk'ün bütün icratları ortada, Türk Dil Kurumu'nu kurdu. Ölmeden önce söylediği son şey Türkçe'ydi. Çünkü Türkçe giderse Türk de gider. Ben burada şovenizm yapmıyoum. Şu an da şirketlerde Türkçe konuşulmuyor. Unutmamak için günlük hayatta da İngilizce konuşuyorlar. Türkçe'yi hayatlarından çıkarıyorlar. Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe'ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce'den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir.
    https://tr.sputniknews.com/yasam/201...ilizce-turkce/

8. Kamer Genç: ''Dersim Türk Oğlu Türktür!''
    https://www.youtube.com/watch?v=vjbx6ySzado

Celaleddin Harzemşahın ordusu Kıpçak askeriydi Kamer Genç de görünüm olarak Kıpçak atalarına benzer.. Tunceli halkı da Kamer Genç gibi kökenine sahip çıkmalı PKK/hdp'lileri düşman bilmeli geleceğini Türk ulusu içinde görmeli..
    PKK/hdp'li Kürt milliyetçileri ile yoldaş olanın bu topraklarda geleceği yoktur..

Eski Erzincan milletvekili Nurettin Karsu, Tunceli Nasıl Bir Dersimdi? başlıklı bir yazısında, Dersimli; Türkistanın Horasan vilayetinden gelerek, (Moğollarla sürekli savaşan büyük Türk Hükümdarı) Celaleddin Harzemşahın ordusunun 10 Ağustos 1230 tarihinde Erzincan yakınındaki Yassıçimen yaylasında Anadolu Selçuklu ordularına karşı yenilgiye uğramasından sonra, Dersim dağlık kırsalına çekilerek burayı yurt tutmuştu. İşte şimdiki Dersimli, Harzemşah Ordularının Horasan Erlerinden oluşan (Alevi / Bektaşi / Kızılbaş) Türkmenleridir dedikten sonra Dersim isyanının sebeplerini anlatırken de Dojik Dağının yağız Türkmeni Dersimlinin, 1230 yılından sonra Dojik Dağının zirvesinde mezarına koyduğu Sultan Babayı (Celaleddin Harzemşahı), Munzur Babayı ve Düzgün Babayı imdadına çağırmaktan başka çaresi kalmamıştı. Ölenler öldü... Kalan Dersimli de çeşitli illere sürgün edildi... ifadelerini kullanır.
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/d...er-30977yy.htm

Sayfa 115/290 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •