Sayfa 224/290 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274 ... SonSon
Arama sonucu : 2317 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: Serbest Kürsü

1. Bu topiğin Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'sini kötüleme ve küfür etme alanı haline getirilmesini kınıyorum.Yöneticiler bu topiği kapatın.

2.  Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    Bu topiğin Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'sini kötüleme ve küfür etme alanı haline getirilmesini kınıyorum.Yöneticiler bu topiği kapatın.
    Bu arşivdeki neye itiraz ettiğini hangi maddelerin yalan ve gerçeğe aykırı olduğunu tek tek yaz. Bizler sizin gibi işgale sessiz kalıp kabullenenlerden asla olmadık olamayız da.. Ben Açılımı daha iyi yaparım diyen Akapenin YeniSürümü bir YeniCHP'ye herzaman karşıyız.. Bu arşivde son 10 yılda neden Türk/Atatürk düşmanı PKK/hdp'li Kürtçülerin Dersimli Kemal önderliğinde EskiCHP'yi fethedip PKK/hdp şubesi YeniCHP yaptıklarını kanıtlıyor.. Dersimli Kürtçünün T.C'ne Türk/Atatürk'e kini ve PKK/hdp sevgisinin kökleri çok eskiye dayanıyor.. İşte 'Bizim Kemal'in Tunceli'sine karşı "Ben Dersimli Kemal'im.." diye meydan okuyan bu adamın 10 yıldır ardında bıraktığı ayak izleri;
    - Dersimli Kemal, "Seyit Rıza bölgede sevilen bir insandı", "Türkiye otuzların Türkiyesi değil dedi, Onur Öymen'i Birgül Ayman'ı Dersim isyanı bastırılmalıydı dedikleri için partiden kovdu.. Atatürk'ün emrini verdiği Dersim isyanının bastırılmasına katliam diyen M.vekili Orhan Sarıbal'ı kovmadı çünkü İ.Sabri.Çağlayangil'in "Rivayet.. Gözümüzle görmedik ki" sözlerinin kesilip atılarak soykırım yalanının tezgahlandığı o röportajı yapan da Dersim kitabının önsözünü yazan da o genç memur K.Kılıçdaroğlu idi..
    - Dersimli Kemal, Atatürkçü vekilleri özenle temizledi, Kürtlerin bindebiri bile CHPye oyvermediği halde Türk seçmene Murat Özçelik ve S.Tanrıkulu gibi hdp'e oyverenleri M.Vekili seçtirtdi..
    - Dersimli Kemal, Tunç Soyer,Sema Pekdaş,Alper Taş,Şerdil Dara Odabaşı,Erdem Gül gibi hdp-Sevicileri belediye başkanı yaptı......
    - Dersimli Kemal, Ergenekon kumpasına düşürülen Atatürkçüler için "Yargıda FETÖ kadrolaşması vardır demeyi doğru bulmuyorum" "Darbeciler cezalandırılsın" dedi.....
    - Dersimli Kemal, Kahire Ticaret Müşaviri Hasan Ali Erdem'e Balyoz/Ergenekon davalarında hapishanede veya dışarıda bedel ödeyen askerler için “Onlar da bunu hak ettiler” dedi..
    - Dersimli Kemal'in aklına Ergenekon kumpasına düşürülen Atatürkçüler için adalet yürüyüşü hiç gelmedi ama FETÖ ve hdp'li tutuklular için utanmadan "Adalet yürüyüşü" yaptı...
    - Dersimli Kemal, SeyitRıza'yı ŞeyhSait'i öne atıldı savundu, ama "Andımız" ve "T.C" tartışmalarında arazi oldu.....
    - Dersimli Kemal, Apo'nun "Eşit yurttaşlık" sloganını CHP bildirgesine soktu... Yerel yönetimlere özerklik çekincesini kaldıracağız dedi.
    - Dersimli Kemal'in Akapeye Açılım yıllarında tek eleştirisi "Bizi niçin Açılım masasına oturtmuyorsunuz!."oldu.....
    - Dersimli Kemal, PKK'nın kanalı İMÇtv'de "Liderler imç'de" programında Anayasanın İlk 4 Maddesi değiştirilebilir dedi.
    - Dersimli Kemal, "Barış için demokrasi" adı altında "PKK'yı Kurtarma " bildirisine imza atan 22 M.Vekili ve Yöneticiyi CHP'ye sokan adamdı..
    - Dersimli Kemal, 'Kürdistan 24' kanalında Kürtçenin yasal olarak kullanılması, öğrenilmesi, okutulması yasallaşmalı dedi...
    - Dersimli Kemal, Çözüm sürecini HDP ile devam ettiririz, çözüm süreci yasallaşmalı.. dedi..
    - Dersimli Kemal, Mustafa Armağan denilen Atatürk düşmanının yönettiği Derin Tarih dergisinin danışma kurulu üyesi Ekmeleddin'i C.Başkan adayı yaptı.
    - Dersimli Kemal, "Babacan ve Davutoğlu ile benzerliklerimiz yüzde 99" dedi..
    - Dersimli Kemal, “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” dedi (29 Ekim 2019)
    - İşte Dersimli Kemal'in başdanışmanları , CHP'ye birlikte gelip özel kartla çıkılan 14. kata yerleşen ve Kılıçdaroğlu’nun özel ekibi yaptığı Şükrü Karaca ve Rasim Börücek, CHP'deki en yetkili FETÖcülerdi.. Rasim Bölücek, CIA/Fetö ajanı Enver Altaylı ile sadece bir telefon hattından tam 1022 kez görüşme yaptı..
    - Dersimli Kemal Mahmut Tanal,Faik Tunay,Muhammed Çakmak,Aykan Erdemir,Ali Erdoğan gibi FetöSevicileri aday gösterdi vekil seçtirdi..
    - YeniCHP’li vekiller Eren Erdem, Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, Barış Yarkadaş "Zaman gazetesi kapatılmasın" eylemine katıldı.
    - İşte Dersimli Kemal'in imamoğlusu; CHP-HDP ittifakında eşler devreye sokuldu. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Demirtaş'ın eşleri biraraya gelip pasta kestiler. ...Demirtaş'ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunu, Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, K.Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve E.İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte izledi.. ....İmamoğlu, "Hdp'li Selahattin Demirtaşın tutuklu bulunmasını tasvip etmediğini belirterek Bence siz yargısız infaz yaptınız. Şu anda on binlerce yüz binlerce HDPli vatandaşı terörist ilan ettiniz. Bu şehrin ve bu ülkenin milyonlarca Hdp'li vatandaşının hiç kimsenin terörist ilan etmesine hakkı yok. Demirtaş içeride yatıyorsa suçunu açıklasınlar sonucunu bildirsinler. Böyle bir tutuklama olmaz. Terör örgütlerine yakın olmayız. Hdp Türkiyenin siyasi partisidir." dedi... İmamoğlu, Aslı Aydıntaşbaş, Mert Fırat, Zeynep Tanbay gibi PKK/hdp Sevicilere Belediyede görev verdi... İmamoğlu, PKK/hdp belediyelerine kayyum atanmasına karşı çıktı destek ziyaretleri yaptı.. ".. İBB Şehir Tiyatroları'ndaki Teatra Jiyana Nû (Yeni Yaşam Tiyatrosu) adlı grubun oyunu, PKK propagandası yaptıkları için yasaklandı İmamoğlu'ndan tepki geldi.
    - İşte Dersimli Kemal'in İst.Mv.Prof.Dr.İbrahim Kaboğlu'su; Kaboğlu’na hazırlatılan anayasa değişikliği kitapçığında 'Atatürk milliyetçiliği'ne sansür uygulandı ve 'Türk' ifadeleri çıkarıldı.
    - İşte Dersimli Kemal'in meclise sokmak istediği Serok Ahmet Davutoğlu; "Esat devrildikten sonra Suriye'de kurulacak olası
    bir özerk Kürt bölgesine Türkiye karşı değil." dedi, Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan'a yer açmak için 5 milyon Suriyeli Arab'ı Türkiye'ye boşalttı.
    - İşte Dersimli Kemal'in Ünal Çeviköz'ü; Ege adalarıyla ilgili M.vekillerinden soru önergesi vermemelerini istedi S400 etkinleştirilmesin dedi
    Karabağ'da Azarbaycan ordusu değil Türkiyeden giden Cihatçılar savaşıyor dedi. "PYD, Suriye Kürtlerinin temsilcisi bir siyasi oluşum, YPG de onun askeri boyutudur” dedi. 08.11.2018
    - İşte Dersimli Kemal'in Canan Kaftancıoğlu'su, “Atatürk” yerine sadece “Gazi Mustafa Kemal” demesini “Bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum” sözleriyle açıkladı.". İşte “Atatürk” diyemeyen Canan Kaftancıoğlu'nun günah galerisi;Kürt sorununun Kürdistan peşinde olanların çıkardığı bir sorun olduğunu bile bile HalkTv'de;"Kürt sorununun Mecliste kurulacak bir heyet, sivil toplum örgütleri ve akillerin olduğu yapıların yer aldığı bir süreçle rahatlıkla çözülebileceğini söyledi. Kaftancıoğlu yeni bir anayasanın da tesis edilmesi gerektiğini ifade etti.""M.Kemal'in askeri değiliz" dedi.. Apo Heykeli dikicisi Demirtaş'a bin selam gönderdi. "CHPyi HDP ile aynı yola girdi diye eleştiren gerzekler, yol doğru yol, ona bak sen"dedi.. PKK'yı ABD'nin karagücü olarak Ayn-el Arab'da(Kobani) destekledi... "Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19.15'te Taksim'de" dedi.. "Sakine Cansızı terörist olarak görmüyorum!."dedi..YPG´ye terör örgütü diyemedi.. PKK'lıların sevgi kelebeği olarak sunulduğu Bakur Belgeselcilerine destek verdi.. "CHP İstanbul İl Başkanlığı; Dr. Canan Kaftancıoğlu, Bakur Belgeseli yönetmenleri Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu'na verilen hapis cezasına ilişkin düzenlenen basın açıklamasına katıldı."
    - CHP İl Bşk. Ali Rıza(2017), Seyit Rıza heykeli önünde anma etkinliğinde “1938 Dersim, T.C’nin cinnetidir dedi..
    - İşte Dersimli Kemal'in CHP G.Bşk.yardımcıları; Tuncay Özkan Veli Ağbaba, C.Başkan adayı M.İnce, ve M.Vekilleri Öztürk Yılmaz,
    Zeynel Emre, Bayram Yılmazkaya Erdal Aksüngür, İlhan Cihaner, Mehmet Bekaroğlu,Utku Çakırözer, Sezgin Tanrıkulu,
    Fikri Sağlar,Orhan Sarıbal, Ali Şeker, bunlar PKK/hdp EşBaşkanı Demirtaş'ın ziyaretine gittiler.......
    - İşte Dersimli Kemal'in Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yanına gelen PKK/hdp'li Fettahoğluna "Fettahoğlu neredesin bu sefer oylar bize" diyor. Fettahoğlu Yok abi bizim oy Kürdistan'a diyor.Selman anlayamıyor "Ne" diye tekrar soruyor yanındaki eski Bel.Başkanı Cahit İnceoğlu "Kürdistan'a verecekmiş.." diye tekrarlıyor bu kez Selman "Haa.. bize verecekmiş.." diye karşılık veriyor..
    - İşte Dersimli Kemal'in Tunç Soyer'i; Diyarbakır’a bağlı Sur ilçesinin sözde ‘öz yönetim’ ilan etmesinin ardından kayyum atanmış ve Tunç Soyer de “kayyumla kardeş değiliz, kardeşliğimiz Sur Belediyesi iledir”demişti.. "Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasını 'fillerin tepişmesine' benzetti ve bırakalım Kıbrıslı kendi kaderini belirlesin" dedi.. 'Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğini Ankara'nın insafına bırakamayız' dedi. Her yıl Karaburun'da düzenlenen sözde bilim kongreleri T.Soyer ve YeniCHP'liler HDP'lilerle kucaklaşma kongreleri oluyor. HDP’li Bld.Bşk.Adnan S.Mızraklı salona girdiğinde katılımcılar “Her yer Amed, her yer direniş”, “Kayyumlar gidecek, biz kazanacağız” sloganlarıyla karşılandı.İzmir’de CHP ve HDP'in düzenlediği mitingde konuşan Tunç Soyer "Sonuna kadar hep beraber omuz omuzayız, PKK/hdp'e öteki partilerle aynı mesafedeyim" dedi çünkü Türk askeriyle Kürtçü teröristlere de aynı mesafedeydi. Pervin Buldan da Öcalan için “tecridi kaldırın“çağrısı yaptı..
    - İşte Dersimli Kemal'in İzmir İl Bşk.Yardımcısı Banu Özdemir; "Kobane’de direnen kadınlara bin selam" yazısının önünde fotoğraf çektirdi.
    - 2018e kadar CHP İst. Gençlik Kolları Başkanı olan Kenan Otlu Hendek ayaklanması için Cumhuriyet'den Sibel Bahçetepeye konuşuyor-06 Ocak 2016 ;"Biz nasıl Gezi'de yan yana durduysak, nasıl 1 Mayıs'ta birlikte gaz yediysek, Ankara katliamında
    kanlarımız birbirine nasıl karıştıysa bu zulmün karşısında da yan yana, omuz omuza duralım. Barikatta da, alanda da, faşizme karşı omuz omuza duralım" "Savaşın da bir kuralı olduğunu ancak bugün Kürdistan'da savaş hukukunun çiğnendiğini
    dile getiren Otlu, "Doğuda katliam ve zulüm vardır" dedi
    - Gebze Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Osman Kurum PKK üyesi olduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası aldı...
    - CHP'li Dursun Çiçek PKK/hdp'e bakanlık verilebilir dedi,Türker Ertürk PKK Suriye'nin kuzeyinde Laik Kürdistan kurabilir dedi..
    - CHP Mv.Aykut Erdoğdu Apo'nun yamağı vatan haini Demirtaş için C.Başkanımız olur inşallah dedi..

3.  Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    Bu topiğin Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'sini kötüleme ve küfür etme alanı haline getirilmesini kınıyorum.Yöneticiler bu topiği kapatın.
    Aylardır bu konular yine ve yine işlenir, pekiii sen niçin ortaya çıkıp şu dediğin yalan ve iftiradır demedin de sustun? İşkembende yatan "Türk/Atatürk'e hakaret edenlere hakaret eden bu topiği kapatın.."demektir, öyleyse hedef saptırmaya kalkışmayacaksın ne varsa onu kusacaksın..

4. Meteposta pisliğin gereği yok.İşkembe sende bulunur.Kusan da sen olursun.

5.  Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    Madem ki Atatürk'ün adını ağzına aldın öyleyse Önce Kürtçü/Açılımcımısın değilmisin bilelim, aşağıdaki Turnusol testine ben girdim ve alnımın akıyla çıktım bir de sen gir bakalım;
    "Sen de benim gibi Akapenin ve YeniCHP'nin Kürdistan Açılımlarını lanetleyen birisin değil mi? Sen de eğer HDP'liler barış istiyorlarsa bugüne kadar yaptıkları terörden katliamlardan pişmanlıklarını bildirsinler.. Bağışlanmaları için Kürdistan'dan Kürtçe eğitim dilinden vazgeçtiklerini açıklasınlar... Bir daha asla etnik partileri desteklemeyeceklerine and içsinler.. Biz PKK'yız diye haykıran Eşbaşkanları vatan haini ilan etsinler Apo'nun Demirtaş'ın ipini biz çekelim desinler.. Kürt sorunu Kürdistan isteyenlerin sorunudur bizim öyle bir sorunumuz yok desinler... Suriye ve Irak'da yaptıkları gibi ülkelerine ihanet etmeyeceklerine, Korucu Kürtler gibi Türk ulusuna hizmet edeceklerine and içsinler diyorsun değil mi? Türk ulusu Ermeni ve Rumları ilk ayaklanmalarında kovmasına karşı biz Kürtleri Sünni dindaş olduğumuz için bir çok kez bağışladı bunu biliyoruz ve minnet ediyoruz desinler, değil mi? Kabuletmezler ise onları vatana ihanetle suçlayıp Türk halkının düşmanı ilan edeceksin, buralarda bir sıkıntı yok değil mi?"

6. Türk ulusu Osmanlı devletinin başarılı bir paşası olan Mustafa Kemal'i niçin Atatürk yaptı kardeşim? Düşman işgaline uğramış saltanat hükümeti makamına başeğmek ulusa ihanetdir deyip başkaldırdığı ve iktidarı ulusuna yeniden kazandırdığı için değil mi? İşte biz de bugün işgale uğramış bir makama başkaldırmazsak kendimize Atatürkçü diyebilirmiydik, deseydik de alay konusu olmazmıydık?

7. Madem ki Atatürk'ün adını ağzına aldın öyleyse Önce Kürtçü/Açılımcımısın değilmisin bilelim, aşağıdaki Turnusol testine ben girdim ve alnımın akıyla çıktım bir de sen gir bakalım;
    "Sen de benim gibi Akapenin ve YeniCHP'nin Kürdistan Açılımlarını lanetleyen birisin değil mi? Sen de eğer HDP'liler barış istiyorlarsa bugüne kadar yaptıkları terörden katliamlardan pişmanlıklarını bildirsinler.. Bağışlanmaları için Kürdistan'dan Kürtçe eğitim dilinden vazgeçtiklerini açıklasınlar... Bir daha asla etnik partileri desteklemeyeceklerine and içsinler.. Biz PKK'yız diye haykıran Eşbaşkanları vatan haini ilan etsinler Apo'nun Demirtaş'ın ipini biz çekelim desinler.. Kürt sorunu Kürdistan isteyenlerin sorunudur bizim öyle bir sorunumuz yok desinler... Suriye ve Irak'da yaptıkları gibi ülkelerine ihanet etmeyeceklerine, Korucu Kürtler gibi Türk ulusuna hizmet edeceklerine and içsinler diyorsun değil mi? Türk ulusu Ermeni ve Rumları ilk ayaklanmalarında kovmasına karşı biz Kürtleri Sünni dindaş olduğumuz için bir çok kez bağışladı bunu biliyoruz ve minnet ediyoruz desinler, değil mi? Kabuletmezler ise onları vatana ihanetle suçlayıp Türk halkının düşmanı ilan edeceksin, buralarda bir sıkıntı yok değil mi?"
    1)Türk kavramı,T.C. anayasasına gönülden bağlı tasada ve sevinçte ortak davranabilen,vergisini veren,Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı insanı anlarım.Kürt açılımı kavramını asla desteklemem.Türkiye sınırları içinde kendini yurttaş olarak tanımlayan insanlar sadece yasalarla sınırlıdır.Mısak-ı Milli(milli sınırlar) sınırlarını zaafiyete uğratmak kimseye hak olarak tanınamaz.
    2)Güneydoğu Anadolu'dan CHP'ye oy çıkmamaktadır.Akp ve HDP çıkan oylara bakarak kimin aynı yolda yürüdüğünü görebilirsin.Kürtçe eğitim kabul edilemez.Ancak Kürtçe gazete çıkarılması engellenmemeli.Devlet, güvenlik nedeniyle suç unsuru yayınları yasal organlar eliyle engelleyip suçu işleyenleri cezalandırmalı.
    3)Wilson presiplerini Türkiye'de uygulamak söz konusu olamaz.Bu nedenle Atatürk"Hatt-ı müdafaa yoktur,sath-ı müdafaa vardır.Bu satıh tüm vatandır" demiştir.Bu Kürt sorunu diye ortaya atılan sorun A.B.D'nin "sizin diliniz farklı,kültürünüz farklı öyleyse ayrı bir devlet olmalısınız" sözü asla uygulatılamaz.
    Bakın.Sizin gizli gündeminiz olası bir Akp-Mhp iktidarının bugünkü şekliyle sürmesidir.Ben ise demokrasinin gelmesi taraftarıyım.Ufukta görünen bu olasılığın zayıflatılmasına yönelik doğru bir kaç angajmanın yanına asılsız iletiler ekleyerek insanların kafasının karıştırılmasına karşı çıkıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    ...Bakın.Sizin gizli gündeminiz olası bir Akp-Mhp iktidarının bugünkü şekliyle sürmesidir.Ben ise demokrasinin gelmesi taraftarıyım.Ufukta görünen bu olasılığın zayıflatılmasına yönelik doğru bir kaç angajmanın yanına asılsız iletiler ekleyerek insanların kafasının karıştırılmasına karşı çıkıyorum.
    Bunları ret ediyorum demediğine göre Dersimlinin arşivindekiler sana uyuyor demek ki.. Turnusol testinde senin kabul edemediğin nedir de doğrudan karşılık vermedin, HDP'in PKK olduğunu ret mi ediyorsun onun için mi lanetleyemiyorsun? Kürtlerin %20si Akapeye %80 PKK/hdp'e oy verdiği apaçık ortada başka hiçbir parti de zırnık oy alamaz, durum bu iken Kürtçü/Açılımcı gerçekte HDP'li olan M.Vekil adaylarını Cehepe listelerine koyup Türk seçmene seçtirtmek de herhangi bir iyi niyet varmı? KürdistanAçılımcısı olan Akape ve Cehepeyi ret edeceğim ama gizli gündemim Akp-Mhp iktidarının bugünkü şekliyle sürmesi olacak öyle mi! Ama senin KürdistanAçılımında ısrarının bu büyük krize karşı yine de Akapenin iktidarını sürdürmesinin tek nedeni olduğunu da inkar edeceksin öyle mi! HDP'liler biz PKK'yız diye göğüslerini yumruklayıp haykırırken senin HDP'in PKK olduğunu inkar etmekle kendini nasıl gülünç duruma düşürdüğünün farkındamısın?

Sayfa 224/290 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •