Sayfa 122/148 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon
Arama sonucu : 1184 madde; 969 - 976 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

1. Ne kadar bela bir hisseymiş, kaybedilen bir dava filan mı var acaba, ciddi satış baskısı var

2. Yer altı maden işletmelerine verilen destek ödemesinde değişiklik

Yer Altı Maden İşletmelerinde Meydana Gelen Maliyet Artışlarının Karşılanması Amacıyla Destek Verilmesine İlişkin Karar'da değişikliğe gidildi.
    Değişikliğe ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Buna göre, işletme ruhsat sahalarında işletme güvenliği sağlanmış yeraltı ocağında maden işletme faaliyetleri devam ederken, aynı işyeri numarasıyla mevcut ocaktan bağımsız yeni bir yeraltı kömür ocağı hazırlanması durumunda Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce uygun bulunan hazırlık termin süresi sonuna kadar destek ödemesi yapılacak.

İşletme faaliyetlerinin durdurulması halinde işletmelerde faaliyetlerin durdurulması ile müsaade edildiği tarihe kadar veya daimi nezaretçi ataması olmadan çalışılmasının tespit edilmesi halinde nezaretçi ataması yapılan tarihe kadar geçen sürede destek ödemesi yapılmayacak.

Adli ve idari makamlarca işletme faaliyetlerinin durdurulması söz konusu olmaksızın işletmeden kaynaklı nedenlerden dolayı üretim yapılmaması durumunda ilgili dönem için destek ödemesi yapılmayacak.

31 Aralık tarihinden önce rödövans sözleşme süresinin bitmesi durumunda rödövans sözleşmesinin ilgili kurum tarafından uzatılması şartıyla bu işletmeler için bu tarihe kadar destek ödemesi yapılacak.
    Son düzenleme : dark; 12-06-2021 saat: 17:24.

3. Şirketimizin 17.06.2021 tarihli (bugün) yönetim kurulu toplantısında,

Şirketimiz kar dağıtım politikamız kapsamında, ekte sunulan kar dağıtım tablosuna uygun şekilde, şirketimiz çıkarılmış sermayenin %2,00'i oranında toplam 1.400.000 TL (brüt) nakit kar payı dağıtılması hususunun genel kurul onayına sunulmasına karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/942902

4. "2" yazı ile iki kuruş temettü neden ödenir ki ? Kanunen mi acaba bilemedim.
     Alıntı Originally Posted by dark Yazıyı Oku
    Şirketimizin 17.06.2021 tarihli (bugün) yönetim kurulu toplantısında,

Şirketimiz kar dağıtım politikamız kapsamında, ekte sunulan kar dağıtım tablosuna uygun şekilde, şirketimiz çıkarılmış sermayenin %2,00'i oranında toplam 1.400.000 TL (brüt) nakit kar payı dağıtılması hususunun genel kurul onayına sunulmasına karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/942902
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. 2. Çeyrek sonuçları hakkında yorumu olan var mı?

6. Verusa piyasa değeri ile bu bilançolardaki değerlerin kopuk olduğunu ve bu durumun adil olduğunu düşünüyorum. O nedenle kâr %100 artmış azalmış vs bana pek bir anlam ifade etmiyor. Maden sahaları mera olarak kalacaksa bu fiyatlar çok çok yüksek kalır. Ancak madenlerin işletilmeye başlanması ve vertu desteğiyle yıllar yıllar içinde bu fiyatları hak edecek bilançoların geleceğini düşünüyorum. Rezerv veya yatırım haberleri ile on yılların aniden bugüne gelmesi veya hissenin bir şekilde kelepir fiyata düşmesi durumlarına karşı takipteyim. Sorunuzla alakasız oldu ama özetle bilançoya göre değil fiyata ve haberlere göre yatırım/trade ediyorum.
    Kişisel görüşlerimdir. İşlem veya yatırım tavsiyesi değildir.

7. Özel Durum Açıklaması (Genel)A+ A-
    Özet Bilgi
    Standard Boksit İşletmeleri A.Ş'ye Ait Adana Tufanbeyli Boksit Maden Sahasında Tespit Edilen Gümüş Cevherine İlişkin Analiz Sonuçları Hakkında
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Bilindiği üzere Şirketimiz Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş'nin sahip olduğu Adana Tufanbeyli Boksit maden sahasında 15.02.2021 tarihi itibariyle üretim aşamasına geçilmiştir.

Öte yandan boksit üretimine başlanan söz konusu maden sahasına ilişkin "Uluslararası / Ulusal Standartlara (CRIRSCO; JORC, NI 43-101 UMREK) Uygun Maden Kaynak ve Rezerv Değerleme" çalışmaları kapsamında yapılan yeni sondajlar neticesinde temin edilen numunelerle ilgili bugün (23.08.2021) gelen analiz sonuçlarına göre, söz konusu maden sahasında, -boksit cevherinin haricinde- tonda 20,86 – 71,24 gram aralığında gümüş cevheri bulunduğu tespit edilmiştir.

Bahse konu analiz sonuçları, boksit cevherine yönelik kaynak ve rezerv değerleme çalışmaları kapsamında yeni yapılan sondajlar neticesinde elde edilen numunelere dayalıdır. Söz konusu maden sahasındaki - daha önce tespit edilen ve kamuya açıklanan boksit cevheri dışındaki- gümüş rezerv miktarının tespiti ile sahanın gümüş madeni açısından da işlenebilir ve ticarete konu edilebilir nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla çok daha kapsamlı incelemelere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu kapsamda gerekli çalışmalar şirketimiz tarafından ayrıca yapılacaktır.

8. Verusa Holding'e ait Adana'da bulunan bir boksit maden sahasında, yapılan yeni sondaj çalışmaları sonrası gelen analiz sonuçlarına göre 'gümüş' cevheri bulunduğu tespit edildi.

Verusa Holding, Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde bulunan ve geçtiğimiz Şubat ayında üretime başlanan boksit maden sahasında 'gümüş' cevheri tespit edildiğini Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Şirketten yapılan bildirimde şu ifadelere yer verildi:

Bilindiği üzere Şirketimiz Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş'nin sahip olduğu Adana Tufanbeyli Boksit maden sahasında 15.02.2021 tarihi itibariyle üretim aşamasına geçilmiştir.

Öte yandan boksit üretimine başlanan söz konusu maden sahasına ilişkin "Uluslararası / Ulusal Standartlara (CRIRSCO; JORC, NI 43-101 UMREK) Uygun Maden Kaynak ve Rezerv Değerleme" çalışmaları kapsamında yapılan yeni sondajlar neticesinde temin edilen numunelerle ilgili bugün (23.08.2021) gelen analiz sonuçlarına göre, söz konusu maden sahasında, -boksit cevherinin haricinde- tonda 20,86 – 71,24 gram aralığında gümüş cevheri bulunduğu tespit edilmiştir.

Bahse konu analiz sonuçları, boksit cevherine yönelik kaynak ve rezerv değerleme çalışmaları kapsamında yeni yapılan sondajlar neticesinde elde edilen numunelere dayalıdır. Söz konusu maden sahasındaki - daha önce tespit edilen ve kamuya açıklanan boksit cevheri dışındaki- gümüş rezerv miktarının tespiti ile sahanın gümüş madeni açısından da işlenebilir ve ticarete konu edilebilir nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla çok daha kapsamlı incelemelere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu kapsamda gerekli çalışmalar şirketimiz tarafından ayrıca yapılacaktır.

https://www.borsagundem.com/haber/ve...-cikti/1595760

Sayfa 122/148 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •