Sayfa 54/148 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon
Arama sonucu : 1184 madde; 425 - 432 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    Patron Geri Alım Neden Yapmıyor?

Şirket 44.258 adet payı geri almış.Geri alımlar artarak devam etmelidir.
    Önümüzdeki süreçte Vertu ve Acsel güçlü bir temettü politikası uygulayıp VERUSA' ya yatırımlar için kaynak sağlayabilirmi?

2. Verusaturk Girşim (VERTU): Şirket'in Kafein Yazılım (KFEIN, Sınırlı Pozitif) sermayesinde sahip olduğu toplam 183.333 adet B grubu nama yazılı (imtiyazlı) borsada işlem görmeyen payın tamamının, beher pay başına 10 TL olmak üzere toplam 1.833.330 TL peşin bedelle Ali Cem Kalyoncu'ya satılmıştır. Bu işlemle birlikte Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. sermayesindeki paylar 27.06.2019 tarihi itibariyle %0,03 sınırına düşmüştür.

3. VERTU-20.06.2019 tarihinde Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. payları ile ilgili olarak 7,25 fiyattan 4.100.000 adet satış işlemi borsada yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılara Özel Emirle ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. sermayesindeki paylarımız 20.06.2019 tarihi itibariyle %0.96 sınırına düşmüştür.

5. Maden ruhsat haberi, cevher değeri, ortaklık haberi, işletme vb haberlerin biran önce gelmesi gerekiyor. Diğer türlü aşağıya doğru salınabiliriz.

Patron geri alım haberini kesti ve tam tersi yönde hareket ederek 5 milyon adet hisse satım haberi gönderdi.

İşler karışık gibi görünüyor. Eğer güzel bilanço ve güzel haberler göndermesi halinde 5 milyon adet hisseyi satabilir.

Yorum yapamıyorum. Kapana sıkıldık.

6.  Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku
    Maden ruhsat haberi, cevher değeri, ortaklık haberi, işletme vb haberlerin biran önce gelmesi gerekiyor. Diğer türlü aşağıya doğru salınabiliriz.

Patron geri alım haberini kesti ve tam tersi yönde hareket ederek 5 milyon adet hisse satım haberi gönderdi.

İşler karışık gibi görünüyor. Eğer güzel bilanço ve güzel haberler göndermesi halinde 5 milyon adet hisseyi satabilir.

Yorum yapamıyorum. Kapana sıkıldık.
    ADANA TUFANBEYLİ'deki-STANDART BOKSİT İŞLETMELERİ a.ş. nin alüminyum zenginleştirme tesislerinin üretime başlaması umarım yakın tarihtedir.E patron nasıl servis yapacak?Hazırlığı boşuna yapmıyordur.

7. Sevgili arkadaşlar,

Şirketten iyi bir 6 aylık bilanço ve tam anlaşılır güvenilir bilanço dip notları ve özellikle sevgili patrondan güvenilir ve inandırıcı haberler gelmedikçe bu hissede beyaz vb hisseler gibi bir perişan şekilde hikayeye konu oluruz. Yıllarca sürünürüz ve her geçen gün hisse her gün irtifa kaybederek düşer ve çok söyleniriz.

Önümüzdeki hafta 29-30-31 Temmuz dan itibaren bilanço öncesi yönünü mutlaka yukarıya doğru yükseliş yönünde hareket ettirmesi gerekiyor. Artık endekse ve beklentilere göre zorunluluk olduğunu düşünüyorum.

Aksi halde yabancılar bu hisseye yatırım yaptıkları için hem TL hem de dolar bazında çok büyük zararları oldu.

Eğer şirketten - patrondan güzel haberler gelmez ise yabancı kimsenin göz yaşına ve yine kendi zararına bakmaz 3 TL ye kadar malı basar ve arkasına bakmadan çeker gider.

Böyle bir durumda aradan 5 yılda geçse belini bir daha toparlayamaz.

Yıllar sonra bu sayfayı okuduğunuzda serçe bunları yazmıştı dersiniz.

Bu durumlara düşmemek için şirket - patrondan güvenilir ve inandırıcı haberlerin gelmesi ve bu haberler ile birlikte bunları destekleyen icraatların olması gerektiğini düşünüyorum.

Aksi halde durumu pek parlak görmüyorum. Patron 5 milyon adet hisseyi yerli ve yabancıya dağıtacak ve kenara çekilecek. Hisse 3-4-5-6 TL ye gelince sattığı milyon adet hisseyi yerli ve yabancıdan bu şekilde toplayacak diye düşünüyorum.

26 Temmuz Cuma günü kapanış fiyatı 15,02 TL ‘dir.

Yıllar sonra ömür varsa hep birlikte okuruz bu yazılanı.

İnşallah hayırlı yönde yükselişle yükselir ve herkes mutlu olur İnşallah.

Selamlar,

8. VERUS – Şirket paylarının geri alımı kapsamında 14,93 – 14,99 TL fiyat aralığından 14.116 adet pay geri alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin %0,18’ine karşılık gelen 123.951 adet pay geri alındı.

Sayfa 54/148 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •