Sayfa 62/148 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon
Arama sonucu : 1184 madde; 489 - 496 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

1. Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu 23 adet maden ruhsatından
    biri olan Tokat İli Erbaa İlçesi'ndeki bakır maden sahasında yapılan
    ön incelemeler neticesinde elde
    edilen numunelerle ilgili bugün gelen analiz sonuçlarına göre, söz konusu maden
    sahasında tonda 3,95 - 12,54 gram aralığında altın madeni cevheri tespit edilmiştir.

Bahse konu analiz raporu ön incelemeler kapsamında elde edilen
    numunelere dayalıdır. Bu nedenle söz konusu maden sahasındaki altın rezerv
    miktarının tespiti ile sahanın işlenebilir ve ticarete konu edilebilir
    nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla çok daha kapsamlı
    incelemelere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu
    kapsamda jeofizik ve jeoloji çalışmalarını takiben sondaj faaliyetlerine başlanacaktır.

2. piyasa oyuncuları bundan sonra rezerv ve altının nasıl çıkarılacağı konularına yoğunlaşacak... VERUS'un sonunda doğru işleri yapmaya başladığını görüyoruz : boksit madenini çıkarmak için çalışmalar + iştiraklerin halka arzı + şimdi de Tokat'ta altın rezervi...

3. Bir kepçe toprakta 5-6bin₺ para var desene

4. kesin rezerv-tahmini rezerv ve mümkün rezerv bilgisi yansımadan bir anlamı yok çok....
    sondaj yapmaları lazım çeşitli bölge ve derinlikte karotlar alıp avrupadaki laboratuarlardan sonuç almaları lazım...
    işletme değeri olursa ne ala...
    olmaz sa sıkıntı...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

5. Aşağıya gitmiyor. Alım fırsatı olabilir mi . ?

6. Şimdi bu haber tahmin mi? Gerçekten 3,95-12,54gr doğrumu... virgülden sonraki rakamlara bakacak olursak laboratuvardan çıkmış sonuca benziyor..eğer doğruysa altın madeni değil..hazine bulmuş olurlar. Bana pek inandırıcı gelmedi.Hissenşnde bugünkü hareketi mal yedirme

7.  Alıntı Originally Posted by horoz60 Yazıyı Oku
    Şimdi bu haber tahmin mi? Gerçekten 3,95-12,54gr doğrumu... virgülden sonraki rakamlara bakacak olursak laboratuvardan çıkmış sonuca benziyor..eğer doğruysa altın madeni değil..hazine bulmuş olurlar. Bana pek inandırıcı gelmedi.Hissenşnde bugünkü hareketi mal yedirme
    Çok sağlam hacim var bugün... Diğer hareketlerinin çok üzerinde...

8.  Alıntı Originally Posted by horoz60 Yazıyı Oku
    Şimdi bu haber tahmin mi? Gerçekten 3,95-12,54gr doğrumu... virgülden sonraki rakamlara bakacak olursak laboratuvardan çıkmış sonuca benziyor..eğer doğruysa altın madeni değil..hazine bulmuş olurlar. Bana pek inandırıcı gelmedi.Hissenşnde bugünkü hareketi mal yedirme

mal yedirme değil bence mal toplama...sürekli yukarı sürerek toplayamazsın malı...
    zaten haberde diyor...işletme değeri olup olmadığı henüz bilinmiyor diye....

ama o küsüratlar ölçümlemede ciddi iş yapıldığının göstergesi...

yüzeyden alınan örnekler bunlar....altın içeren toprak ve kaya tabakasının eni boyu ve derinliği bulunacak...

her derinlik ve her noktadan örnekler alınıp ortalama verimliliğe bakılacak....

tespit edilen rezervin zenginliği ve miktarı işletmeye uygun olursa işletme için izin alıp yatırım yapıp faaliyete geçecek...
    1 yılı bulur ort. her şey yolunda giderse...

1m ons ve altın açık ocak işlenmeciliği ile üretilebilir durum çıkarsa...kağıt 3 hanelere gider...

yok eğer ekonomik değil derlerse 17 ye kadar sarkar diye düşünüyorum...
    tamamen risk...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

Sayfa 62/148 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •