Special Days Image
Sayfa 65/148 İlkİlk ... 1555636465666775115 ... SonSon
Arama sonucu : 1184 madde; 513 - 520 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

1. Beni kendine kufrettirme istersen.akilli ol . Ben şirketin gonderdigi habere istinaden yorum yaptim.hisseyi de zaten yukaridan aldim.benem sıkıntım yok.akillibolan yatırımcı olan kazanır.ama kumar mantığıyla borsada alım satım yaparsan ceremesini cekersin.hisseden yara almışsın belli oldu.yaran var.senin gibilere iyi oluyur acimamak lazım.beter ol!
     Alıntı Originally Posted by Dgate Yazıyı Oku
    Pazarlama faaliyetleri başlamış..
    Dün eksi 5
    Bugün an itibariyle eksi 5..... 26.34 tl
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Beğenmediğin hissenin topiginde ne işin var .sana zorla mı hisse aldırıyorlar madem sahipleri üçkağıtçı almazsın hissesini olur biter.gelip de insanların şevkini niye kırmaya çalışıyorsun??
     Alıntı Originally Posted by Dgate Yazıyı Oku
    Sözde Altını bulmasa halini düşünmek bile istemiyorum..
    Güyaa altın buldu ayağıyla geçirmecee..
    Altın bulmuş haliii böyleyse
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. tufanbeyli boksit zenginleştirme tesisi son durum nedir acaba?
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

Açıklamalar

Şirketimiz Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş., T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ("MAPEG") tarafından açılan Ruhsat ihalesinden Kütahya İli Gediz İlçesi'nde bulunan maden sahası ruhsatının ihalesini kazanmış olup, 21.07.2020 (bugün) tarihi itibariyle bedeli peşin ödenerek ruhsatı satın almıştır.

Son alınan yeni ruhsatla birlikte Şirketimiz Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit işletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu maden sahası sayısı 24 adete yükselmiştir.

5. Boksit aliminyumun hammaddesi pek bir karlılığı yokmuş. Verusa ancak altın sahası ile ilgili iyi haber ve enda nın halka arz da ki karından dolayı yükselebilir haber çok ancak zaman gerekiyor her sene neredeyse yüzde yüz büyüyor gelecek senelerde bedelsiz verme potansiyeli bayagı yükseldi ilerisi için alınır.

6.  Alıntı Originally Posted by yasin420642 Yazıyı Oku
    Boksit aliminyumun hammaddesi pek bir karlılığı yokmuş. Verusa ancak altın sahası ile ilgili iyi haber ve enda nın halka arz da ki karından dolayı yükselebilir haber çok ancak zaman gerekiyor her sene neredeyse yüzde yüz büyüyor gelecek senelerde bedelsiz verme potansiyeli bayagı yükseldi ilerisi için alınır.
    boksit işletmeciliği çok karlı dostum...%50 tenör oranının altını zaten işletmiyolar...
    4 ton boksitten 2 ton aluminal çıkar, ondan da 1 ton aluminyum çıkar...
    ancak aluminyum elde etmek için çok fazla elektrik enerjisi kullanırsın...
    tüm aluminyum üretim maliyetinin yarısını elektrik gideri oluşturur...
    zaten bu firma elektrik üretiyor...
    devletin alım garantisi bittiğinde ürettiği elektriği satacağına kendisi kullanır....dağıtıcı şirketlere taşıma ücreti öder sadece...
    artık elektriği istediğin üreticinin pazarlama şirketinden alabiliyosun...
    yani çanakkaledeki trübinden çıkan elektriği adana tufanbeyli işletmesinde aluminyum üretmek amaçlı kullanabilirsin...
    ben tüm boksit sahalarını toplamalarının nedeninin bu olduğunu düşünüyorum...

sadece boksit cevheri çıkarıp satacaksa çok bir gelir olmaz...ama entegre bir tesisle aluminyum üretirse ki bunu yapacaktır..
    tonu 2000 dolar şu sıralar

tufanbeylide 5 m ton kanıtlanmış rezerv var...mümkün rezerv çok daha yüksek olabilir...
    5 m ton boksit işlendiğinde 1.250 m ton aluminyum elde edersin
    10 yılda işleyecek bu madeni....
    yılda 125 bin ton aluminyum üretir...
    125000x2000 dolar= 250 m dolar bir gelir elde edecek
    150 m dolar gider yazsa...enerji ve genel yönetim giderleri
    100 m dolar favök üretir

bu dolar kurunda 500 m net kar demek bu finansman gideri öncesi...
    sadece 1 boksit madeni bu
    altına gerek yok...

7.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    boksit işletmeciliği çok karlı dostum...%50 tenör oranının altını zaten işletmiyolar...
    4 ton boksitten 2 ton aluminal çıkar, ondan da 1 ton aluminyum çıkar...
    ancak aluminyum elde etmek için çok fazla elektrik enerjisi kullanırsın...
    tüm aluminyum üretim maliyetinin yarısını elektrik gideri oluşturur...
    zaten bu firma elektrik üretiyor...
    devletin alım garantisi bittiğinde ürettiği elektriği satacağına kendisi kullanır....dağıtıcı şirketlere taşıma ücreti öder sadece...
    artık elektriği istediğin üreticinin pazarlama şirketinden alabiliyosun...
    yani çanakkaledeki trübinden çıkan elektriği adana tufanbeyli işletmesinde aluminyum üretmek amaçlı kullanabilirsin...
    ben tüm boksit sahalarını toplamalarının nedeninin bu olduğunu düşünüyorum...

sadece boksit cevheri çıkarıp satacaksa çok bir gelir olmaz...ama entegre bir tesisle aluminyum üretirse ki bunu yapacaktır..
    tonu 2000 dolar şu sıralar

tufanbeylide 5 m ton kanıtlanmış rezerv var...mümkün rezerv çok daha yüksek olabilir...
    5 m ton boksit işlendiğinde 1.250 m ton aluminyum elde edersin
    10 yılda işleyecek bu madeni....
    yılda 125 bin ton aluminyum üretir...
    125000x2000 dolar= 250 m dolar bir gelir elde edecek
    150 m dolar gider yazsa...enerji ve genel yönetim giderleri
    100 m dolar favök üretir

bu dolar kurunda 500 m net kar demek bu finansman gideri öncesi...
    sadece 1 boksit madeni bu
    altına gerek yok...
    Sayın Yatayseyir bende burada yazdığınız konu ile ilgili soru soracaktım,sorum şu olacaktı holding bir tesis kuracakmı.Fakat bir türlü fırsat bulup yazamadım . Görüşleriniz çok doğru ve katılıyorum .Özellikle altına gerek yok vurgusu çok önemli, altın tabiiki çıkarsa süper olur ama aslında hiç çıkmasada problem değil yeterki bir tesis kursun ve alüminyum üretimine geçsin.Bu kadar boksit maden ruhsatı alan bir holdingin bir tesis kurmaması imkansız görünüyor.Fakat bunu şimdiye kadar hiç dillendirmediler sanırım.Bunun zamanlaması sizce nasıl olur.Bunu yapabilirlermi, güçleri yetermi bunu finans açısından sormuyorum. Benim düşüncem bu kadar ruhsat alındığına göre bunların hazırlıklarıda yapılmıştır. Herhalde yeri ve zamanı geldiğinde açıklama yaparlar .Sonuçta Tufanbeyli işletmeye açıldı veya açılmak üzere.Ellerindeki maden ruhsatları zaten altın değerinde.Ama sizin bu konudaki düşünceniz nedir.

8. sayın yarasa,

24 adet maden oldu ellerinde...
    bunların 21 i boksit 1 demir 2 bakır
    bakırın biri altın olmak üzere

toros kuşağındaki bütün boksitleri toplamış cepte...

mta nın yeni ihalelerini de alacaktır...
    şirketin bir amacı var..
    haybeye 3..5 milyon peşin para verip maden sahası almaz...

ya bunları cevher tespiti yaptıktan sonra işletmeye açıp boksit cevheri olarak satar..
    ya da işleme tesisi kurup aluminyum olarak satar

tufanbeyli işlemeye başladığında standart boksiti halka açabilir

yabancı ortak bulup büyük bir aluminyum tesisi kurabilir

ben kesinlikle cengiz holdingin bakırı topladığı gibi

bunların da aluminyumu topladığını düşünüyorum

şirketin ceosu cumhurbaşkanının ekonomi danışmanı diyolardı..

kısmet bakalım bekliyorum portföyün 1/3 ü ile...
    5 yıl sonra emekli eder mi acaba diye düşünmüyor değilim....

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 65/148 İlkİlk ... 1555636465666775115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •