Sayfa 69/148 İlkİlk ... 1959676869707179119 ... SonSon
Arama sonucu : 1184 madde; 545 - 552 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

1. kepsut ile ilgili bir çalışmadan alıntıdır...

Sahada 1992-1993 yıllarında 50 km2 genişlikte bir alanda 1/10000 ölçekli jeoloji ve tahkik jeokimya, 1.5 km2 genişlikte bir alanda 1/2000 ölçekli detay jeoloji ve detay jeokimya, 10 yarmada 978 m3 yarma ve 5 profilde toplam 1500 m jeofizik etüt yapılmıştır. Bu çalışmalar sırasında 518 jeokimya, 130 mineraloji-petrografi, 2 x-ray ve 64 ağır mineral örneği alınmıştır.
    Çalışmalar sonucunda İmampınarı Kesimi'nde en yüksek 1 1.5 ppm Au ve ortalama 0.8 ppm Au tenörlü 117.867 ton görünür-muhtemel, 391.683 ton mümkün olmak üzere 509.550 ton toplam rezerv saptanmıştır. Kobartkaşı kesiminde en yüksek 0.7 ppm Au ve ortalama 0.4 ppm Au tenörlü 180.000 m2 genişlikte bir anomali alanı saptanmıştır. Bu kesimde 10 m derinlik için fl.500.000 ton, 100 m derinlik için 45.000.000 ton kaynak rezervden söz edilebilir.
    Karlin tip ve listvenit tip altın oluşumunun birarada görüldüğü sahada Au-Sb-As değerlerinin yüksekliği Cu-Pb-Zn değerlerinin düşüklüğü, burada aşınmamış bir "Epitermal altın" cevherleşmesinin varlığını gösterir.
    Truvalılar (?) döneminde işletildiği sanılan bir altın işletmesine ait kuyu, galeri, ocak, pasa, kırma-öğütme ve akıtma taşları ilk defa bu çalışma ile ortaya çıkartılmış önemli bir arkeojeolojik bulgudur.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

2. Altın olma ihtimali çok yuksek zira MTA'nin sitesinde Balıkesir Havran Ayvalık ve Kepsut bölgesinde altın cevherlesmeleri olduğu yönünde raporlar mevcut.bunlari okuyunca umutlandırdı
     Alıntı Originally Posted by ALPAY3565 Yazıyı Oku
    İnşallah altın madenidir
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Altına takmış durumdasınız. Haklısınız ancak 10 tane Galata haricinde iştiraki bulunuyor. Onlar şu an için çok kıymetli. Altın için biraz sabır gerekiyor biliyorsunuz. Hisse adım adım hedefine gidiyor. Koşmasından yanayız. Sermaye yapısı yerlerde sürünenler bazı hisseler çok yükseldi. Darısı başımıza diyelim

4. Çok güzel haberler, herkesin emeği ne sağlık öncelikle tabiki yatayseyirin. Boş yere yatırım yapmadığımız yavaş yavaş görülmekte inşallah hayırlı uğurlu bereketli olur hepimiz için. Hayırlı cumalar dilerim.

5. Bu güzel haberlere öncelikle bir tavan yakışır. Tavan olduğunu pek görmedim. Tavana da alıştırır umarım. 😀

6. Burada öncelikle Enda Enerjinin halka arzının ertelenmesini piyasa ne yönde fiyatlayacak olumlumu olumsuz mu , iyi olan Enda Enerjinin finansal sonuçlarının çok iyi olması artı Enda Enerjinin halka arzından vazgeçtiklerine göre benim düşüncem Galata Altın,ı halka arz edip sermayeyi ve yapısını büyütecekler.

Kişisel düşüncelerim kimseyi bağlamaz.

7. 32,50 de baya satışla karşılaştık hafta sonu olması ve Enda nın iptal edilmesi buna etken olabilir .

8. Enda nın iptal edilmesi olumlu yönde yansır. Büyük temettü geliri elde edecek. Sorun yok. Satışlar endeksle alakalı. Tüm satışlar da karışlamıyor. Sorun yok. Saat 17.00 den sonra alım ağırlıklı geçeceğini öngörüyorum. Öyle istiyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 69/148 İlkİlk ... 1959676869707179119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •