Sayfa 148/148 İlkİlk ... 4898138146147148
Arama sonucu : 1184 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

1. Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit İşletmeleri A.Ş. ile Fransa merkezli uluslararası alümina üretim şirketi arasında Standard Boksit'in sahip olduğu ve işlettiği boksit cevheri ile maden sahasına ilişkin potansiyel işbirliğine yönelik bir gizlilik sözleşmesi 13.02.2024 tarihinde (bugün) imzalamıştır.

2. Verusa iyi üretime karar vermiş görünüyor. Madem öyle niye şimdiye kadar beklendi. Son zamanlarda borsada olmayacak haber atıp hisse götürmek moda oldu. Gerçekleşmediğinde hiç bir cezai müeyyidesi yok çünkü. Bu yüzden haberleri artık ihtiyatla karşılıyorum. Haber gerçek değil demiyorum, gerçekte olabilir ,sonuçta ciddi boksit rezervleri var.

Peki bir taraftan hissede geri alım var niye olumlu haber atsın . Şunlarda olabilir;
    haber doğru ise ve gerçekleşirse hisse tutulmaz, yüksek bölünme de olabilir ve belki bunlarla yukarıda yüksek volatilite ile kalan hisseler daha maliyetli ama daha süratli toplanabilir. Ya da geri alım kafi görülmüş olabilir. Bu şekilde hisse için olumlu düşünebiliriz. Tabii ki tüm bunlar afaki düşünceler. Neler oluyor bilemeyiz.

Hisseyi çözmek zor, özellikle hisse verusa ise daha da zor. Böyle durumlarda teknik bizim için harika bir yol gösterici olarak karşımıza çıkıyor.

Verusada dolar grafiğine baktığımızda 10-11 dolar direncini 2 kere denemiş ve kıramamış olduğunu görüyoruz..Yarından itibaren verusa 3. kez 10 -11 dolar bandı direncini kırmayı deneyecek.

Teknik takip ile patron düşüncesini anlamak ve çözmek, bunun neticesinde ise hisse performansını hesaplamak nümkün olabilecektir.

3. Sosyal medyada pazarlayan pek kalmamış sanki👌

4. Verusanın dünkü işlemleri yoğun hacimli ve alış ağırlıklı olarak gerçekleşti.

Kapanış fiyatı ise kırmasını beklediğimiz direncin altında yerini aldı. Önümüzdeki günler için daha güçlü olarak direncin zorlanacağı görüntüsünü verdi .Alıcılar kararlı ama niyetleri henüz belli değil.

Daha önceki, yani 10-11 dolar bandından dönüşte hisse epey irtifa kaybetmiş. Bu sefer verilen mesaj ve yüksek işlem hacimli görüntü şimdilik bunun olmayacağı şeklinde. Bu hissenin gitmesi için bir habere de ihtiyacı yok. O yüzden haberle ilgili fazla şüpheye gerek yok.

Verusa borsadaki en büyük madencilik hissesi ruhsatını alabilecekmi bu tabiiki patronlara bağlı. Atılan adım şimdilik bunu gösteriyor.

Doğru yanlış bir neticeye varabilmek amacıyla izlemeye devam...

5. Yorumunuz muazzam ama benimkafama takılan türkiyenin en büyük altın madeni demişsiniz neye göre kime göre böyle bir atıfta bulundunuz
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Verusanın dünkü işlemleri yoğun hacimli ve alış ağırlıklı olarak gerçekleşti.

Kapanış fiyatı ise kırmasını beklediğimiz direncin altında yerini aldı. Önümüzdeki günler için daha güçlü olarak direncin zorlanacağı görüntüsünü verdi .Alıcılar kararlı ama niyetleri henüz belli değil.

Daha önceki, yani 10-11 dolar bandından dönüşte hisse epey irtifa kaybetmiş. Bu sefer verilen mesaj ve yüksek işlem hacimli görüntü şimdilik bunun olmayacağı şeklinde. Bu hissenin gitmesi için bir habere de ihtiyacı yok. O yüzden haberle ilgili fazla şüpheye gerek yok.

Verusa borsadaki en büyük madencilik hissesi ruhsatını alabilecekmi bu tabiiki patronlara bağlı. Atılan adım şimdilik bunu gösteriyor.

Doğru yanlış bir neticeye varabilmek amacıyla izlemeye devam...
    SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by melihkapar Yazıyı Oku
    Yorumunuz muazzam ama benimkafama takılan türkiyenin en büyük altın madeni demişsiniz neye göre kime göre böyle bir atıfta bulundunuz

Yanliş anlama olmasın. Verusa alacağı kadar altın, bakır , boksit maden ruhsatı aldı. Yeni bir ruhsat almasına gerek olmayan maden zengini bir şirket. Benim burada söylemek istediğim ;şirket şayet kap haberinde olduğu gibi bu madenleri işletmeye başlarsa (ki bana göre ilk adımı atmıştır), sadece boksit gelirleriyle bile borsanın bir numaralı şirketi haline gelir. Bahsettiğim husus budur.

7. Patron her zamanki gibi ters köşe yaptı artık nereden döner nasıl olur bekle dur yüzde 90 aşağıdaki gap ı almak isteyecek ******** herif

8. Burada sadece patronlar ve k.y. yok .Birde arada son derece etkili bankof denen büyük bir oyuncu olgusu var. Hem daima kazanan ve aynı zamanda yaptığı sert işlemlerle yükseliş psikolojisini kıran,yeri geldiğinde düşüş psikolojisini kıran bir gerçektir bankof. Bunu çok zamanda tekniğe uygun olarak yapan ve büyük imkânlara sahip olandır.

Bize göre burda satan patronlar değil ,aksine onlar alanlar. Alışı satıştan düşük tutarak hissenin bir miktar aşağı gelmesi de onlar için uygundur.
    Spekleri yanıltan bir alış olursa da, bu bir sorun teşkil etmez .O zamanda onlar yüksek alır ve daha yüksek satar.

Bize göre,tahminen gap kapanışı yeterli ve hisse yatayda.
    Ancak yeniden, daha yüksek hacimli bir alış barı gelmelidir.

Tabii ki bu tahmini düşünceyi de, ''hayır öyle değil, böyledir '' diyerek kırmak istemezlerse.

Sayfa 148/148 İlkİlk ... 4898138146147148

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •