Sayfa 145/148 İlkİlk ... 4595135143144145146147 ... SonSon
Arama sonucu : 1184 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: VERUS - Verusa Holding

Alıntı Originally Posted by birdost21 Yazıyı Oku
    Sıkışma alanı şimdilik aşağı yönde geçildi... Ancak, teyit açısından yarın ilk 120 dk. da kritik önemde...
    Fakat tahta çok fazla kontrol edildiği için ters yöne çok sert bir dönüşte, bu kağıtta hiçbir zaman şaşırtıcı olmuyor..
    Her zamanki gibi bıktırma yöntemini uyguladı... Günlerce aşağı sürdü ve tam sıkışma alanı aşağı kırılırken, beklediğim ama 'fake' atarak aşağı kırıyor gibi yaptığı alanı, yukarı geçti ve şimdilik tavan oldu...
    Tavan çözülmez ve bu seferde aşağı sürmezse (!), kırılım az bir saat farkıyla yukarı oldu...

Bu arada 'trade' için aldığım malları kucağına bıraktım bu arkadaşın... Sağ olsun...
    1) Yazılarım, analizlerim yatırım tavsiyesi değildir ve hiçbir şekilde öyle algılanmamalıdır !...2) Teknik içerikli forumları SANAL KAHVEHANE'ye çevirenleri kınıyorum ve bu forumların birgün amacına uygun bir şekilde kullanılmasını umuyorum...

Zurnanın zırt dediği seviyeleri yukarı zorluyorlar...
    Anlık...127,40
    1) Yazılarım, analizlerim yatırım tavsiyesi değildir ve hiçbir şekilde öyle algılanmamalıdır !...2) Teknik içerikli forumları SANAL KAHVEHANE'ye çevirenleri kınıyorum ve bu forumların birgün amacına uygun bir şekilde kullanılmasını umuyorum...

3. Verusa bir ralli başlangıcında gibi duruyor. Bir önceki dolar tepesi 11 leri geçerse bu gerçekleşebilir.

4. Şirket Yönetim Kurulumuz tarafından alınan 11.05.2022 tarihli payların geri alımına ilişkin karar kapsamında; 10.01.2023 tarihinde yapılan geri alım işlemlerine ilişkin bilgiler tabloya eklenmiştir.

10.01.2023 tarihinde 115,90 TL - 118,00 TL fiyat aralığından (ortalama 116,9612 TL) 54.417 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu VERUS payları 1.388.735 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %1,9839)

5.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Şirket Yönetim Kurulumuz tarafından alınan 11.05.2022 tarihli payların geri alımına ilişkin karar kapsamında; 10.01.2023 tarihinde yapılan geri alım işlemlerine ilişkin bilgiler tabloya eklenmiştir.

10.01.2023 tarihinde 115,90 TL - 118,00 TL fiyat aralığından (ortalama 116,9612 TL) 54.417 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu VERUS payları 1.388.735 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %1,9839)
    Geri alımın azami tutarı 105 Milyon TL idi. Bu alımdan sonra yaklaşık 12,5 milyon TL tutarında geri alım kaldı.

Alıntı Originally Posted by birdost21 Yazıyı Oku
    Yorum yapmak zor... 108,50 kırılmamalı, 129,30 üzerine atıp kalamadıkça da baskı altında kalır gibi...
    129,30 üzerine atıp kalabilmenin önemi... Bu defada ağır satış, 129,30 un biraz üzerinden, (130,90 dan (09/01 tarihinde)) geldi...!

7.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Geri alımın azami tutarı 105 Milyon TL idi. Bu alımdan sonra yaklaşık 12,5 milyon TL tutarında geri alım kaldı.
    4,5 Milyon da bugün alınmış, kaldı 8 Milyon...

8. KAP: VERUS [ ] VERUSA HOLDİNG A.Ş. Finansal Duran Varlık Satışı

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1103570
    Dosyalar:

Finansal Duran Varlık Satışı 2023-01-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 2023-01-20
    Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? Evet
    Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı Enda Enerji Holding A.Ş.
    Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu Yenilenebilir Enerji Üretimi
    Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi 345.477.486 TL
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih 20.01.2023
    Satış Koşulları Diğer (Other)
    Satılan Payların Nominal Tutarı 92.000.000
    Beher Pay Fiyatı 9,525 TL
    Toplam Tutar 876.300.000 TL
    Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) % 26,63
    Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) % 0,19
    Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) % 0,19
    Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) %48,51
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%) %717,65
    Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi -
    Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı -
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği -
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi -
    Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? Hayır (No)
    Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi Bulunmamaktadır.
    Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi 2023-01-20
    Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi Satış bedeli pazarlık usulü ile belirlenmiştir.
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? Düzenlenmedi (Not Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni Satış bedeli pazarlık usulü ile belirlenmiştir.
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası -
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı -
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar -
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi -
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 20.01.2023 (bugün) tarihli toplantısında;

Şirketimizin doğrudan ve dolaylı %.26,82 oranındaki iştiraki Enda
    Enerji Holding A.Ş.'nin (Enda) 345.477.486 Türk Lirası ödenmiş/çıkarılmış
    sermayesinde; Şirketimizin doğrudan sahip olduğu 25.000.000 adet pay ve bağlı
    ortaklığımız Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.'nin sahip olduğu 67.000.000 adet pay
    olmak üzere, toplam 92.000.000 adet (%26,62 oranındaki) payın Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. 'ye toplam 876.300.000 TL bedelle satılmasına karar verilmiş olup, söz konusu karara istinaden Şirketimiz ile Alıcı arasında
    20.01.2023 tarihli 'Pay Devir Sözleşmesi' imzalanmıştır.

Taraflar arasında imzalanan sözleşmeye istinaden, toplam satış bedelinin %10'u peşin, %15'i
    10.02.2023 tarihinde, kalan %75'i ise 20.04.2023 tarihinde ödenecektir.

Ayrıca söz konusu pay satış işlemi dışında,
    şirketimizin doğrudan bağlı ortaklığı Pamukova Elektrik
    Üretim A.Ş.'nin sahip olduğu 67.000.000 adet Enda payı da aynı bedel ve
    şartlarda toplam 638.175.000 TL bedelle Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret
    A.Ş.'ye satılmıştır. Bu satışlar sonrasında şirketimizin Enda sermayesindeki
    doğrudan iştirak oranı %0,09, dolaylı iştirak oranı %0,11 olmak üzere toplam
    %0,20 olmuştur.

Öte yandan anılan Yönetim Kurulu kararında, Enda Enerji Holding A.Ş. sermayesindeki sahip
    olunan paylara ilişkin satış ve devir işleminin,
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 "Önemli Nitelikteki İşlemlere
    ilişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği (SPK II-23.1 Tebliği)'nin,
    "Önemlilik kriteri" başlığını taşıyan 6'ncı maddesinde
    düzenlenen sınırların altında kaldığı ve bu bağlamda ilgili Tebliğ kapsamında
    düzenlenen ayrılma hakkının doğmayacağı değerlendirilmiştir.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 145/148 İlkİlk ... 4595135143144145146147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •