Sayfa 178/353 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 2820 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. temettü?aşağı yukarı yıllık %2
    bu sene hiç vermemiş...

2. Benim anlamadığım konu şu: Bu şirket hisselerini yabancı zararına neden satar. Yoksa daha ucuzdan mı almak isitiyor. Adamlar dolar bozdurup hisse aldılarsa en az %50 zararına verip çıkıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by mblbl Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım konu şu: Bu şirket hisselerini yabancı zararına neden satar. Yoksa daha ucuzdan mı almak isitiyor. Adamlar dolar bozdurup hisse aldılarsa en az %50 zararına verip çıkıyor.
    belkide İMKB’de tek sahip olduğu hisse budur Türk piyasasından çıkmak istemiş olabilir toplam 70-80 trilyon belki fonun binde biri yüzde biri bilemiyoruz mal toplu olduğu için çıkması iyide oldu bu kadar hisseyide elbette birileri aldı artık top onda

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Yabancılar şuanda piyasamizda finansal baskı oluşturmaya devam ediyorlar.

Tabi daha öncesini düşünürsek 4-5 yıldır sürekli Suriye de Amerikan planlarıni bozması yüzünden bir baskı,
    sonrasında ABD ve Çin ticaret gerilimi nedeniyle tum piyasaların zayıflama ya doğru ilerlemesi,

sonrasında doğu Akdeniz de petrol arama faaliyetleri nedeniyle hem Avrupa hem Amerika hem de etraftaki diğer ülkelerin yoğun baskısı oluştu.
    En son ise Suriye ye yapılan Barış pınarı operasyonu ile iyice ters oldular yabancılar bize. Ancak piayasamiz hala ucuz ve iskontolu.

Yani yoğun baskılar nedeniyle ara ara piyasamiza baskılar oluşsa da tekrar tekrar yabancı girişleri görülüyor. Sebebi ise baya ucuz piyasamiz var.

Ayrıca bazı hisseler ara ara toparlanma yaşasa da bu hisse toparlanma yapamamış.

Adeta kelepir hale gelmiş. Bir hisse kolay kolay normal değerinin %0.20 sine kadar düşmez. Hele ki kaliteli işler yapıyor ise.

Yabancılar hep yaniltmaca yapıyorlar. Sebebi piyasanın iyi olmadığı algısını yaratarak hisse satışlarını başlatmak, sonrasında stopları patlatarak diğer herkesin satmasini sağlamak ve alttan tekrar toplamaya başlamak. Ben artık yabancı nin bizim piyasadan çıktığını sanmıyorum. Çok fazla düşürdüler piyasayı. Artik yaptıkları oyunlar ile toplama işlemi yaptıklarını düşünüyorum. Oyun yaparak hisse sayılarıni artırıyor lar. Zaten Avrupa ve Amerika da ve diğer gelişmiş ülkelerde faizler baya düşük ve bol para var.
    Dolayısıyla gelişen ülkelere rüzgar dönmüş durumda şu an. Para girişleri oluyor. Bir süre zaten böyle devam eder.

Bu hissenin son 5 yıllık grafiğini inceleyince 1.50 altına gitmesi çok çok zor bir olay. Oldu ki gitti fazla aşağı inmeden yabancı stoplar patlayınca toplayacaktır. Ama ben burdan aşağısını hiç beklemiyorum. Çünkü aşırı düşmüş durumda.

1.60 ve üzeri seyredip, 1.80 e kadar hızlı bir toparlanma bekliyorum. Sonrasında kademeli çıkış olur. Bu hafta hangi tarafa gideceği belli olur zaten.
    Kemerleri bağlamak lazım diye düşünüyorum.

Tavsiye içermez şahsı fikrim dir

5. Endeks ralliyken dayak, yatayken dayak, çökerken haliyle yine dayak...
    Tek anladıkları yatırımcıya dayak atmak, hem de dünya kadar varlığı varken, varlıkların batsın torun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. şirkete bir öneri gimat gayrimenkulün %13-14 üne sahip yaklaşık 250 m pddd 0,80 sınıra gelmiş artık bunun 50 m nakite çevirip kendi hissesini alsa hem kendi itibarlarını bu kadar düşürmemiş olurlar hemde ky nın yüzü güler hemde işler düzelince 3-4 misli para kazanmış olurlar

7.  Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    şirkete bir öneri gimat gayrimenkulün %13-14 üne sahip yaklaşık 250 m pddd 0,80 sınıra gelmiş artık bunun 50 m nakite çevirip kendi hissesini alsa hem kendi itibarlarını bu kadar düşürmemiş olurlar hemde ky nın yüzü güler hemde işler düzelince 3-4 misli para kazanmış olurlar

Yapmaz, o parayla gider imar problemli bir arsayı alır, sonra imar işini çözer, proje yapar, 10-15 katı değerle portföye ekler, en iyaptıkları bu.
    Yatırmcılara da daire alamıyorsanız hisse alın diyor, ne güzel.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Psikolojik borsa saldırısı devam ediyor. Kuralları koyan yabancı zaten. Çünkü piyasamizda %64 gibi bir çoğunluk hisse onların elinde zaten. O yüzden aşağı istiyorlar ise aşağı hareketi rahatlıkla başlatıyor lar. Bir yerden sonra dönüş hareketini yine onlar belirliyor. Bakalım nereye kadar zararına satacaklar ve sonra geri toplamaya başlayacak lar. Bırakıp gidemezler, çünkü külli zarar olur onlar için. Şuan kâr için yapılan hiçbir şey yok.

Psikolojik baskı diyelim. Hiç birşey yapmadan izliyorum doğrusu. Panik olayı da gereksiz şu aşamada. Eninde sonunda düzelme yoluna girecek bu piyasa.

Zaman ve sabır gerekiyor. Tek şey bu. İhtiyaç olan para ile oynanmamasi gerekiyor. Yapsınlar bakalım kazanan yine Türkiye.

Harekat beklenildiği gibi gidiyor ve ilk başladıktan sonra 10 gün içinde 1 ncı etap bitecek denildi geçen de haberde. 6 gün oldu ve kalan 4 gün.
    Sonra ki 10 gün de ince temizlik yapılacak denildi.
    Sonraki 10 gün ise Suriyelilerin yerleşmesi için başlanacak denildi.
    Yani Kasım ilk haftası çoğu şey bitmiş olacak ve sonra Cumhurbaşkanımiz ABD ye Trump ile görüşmeye gidecek denildi. Herşey programinda ayarlanmış.
    Tavsiye içermez şahsı fikrim dir

Sayfa 178/353 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •