Sayfa 199/354 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 2825 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. Hantal eşşek üstüne bir de eksi açtı, 136 milyon kar ettin bu çeyrekte daha ne olacaktı.
    Ekgyo bu çeyrekte 150 milyon zarar yazmasına rağmen aynı tepkiyi verdi, hisse iğrenç olunca yapacak bir şey yok.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. 1.90 üstü beklerken 1.80 altına geldik yine, fonun satışlarından sonra toparlanamadı bir türlü, biraz kilere bak karektersiz.
    %2 düşmesinin hiçbir sebebi ve mantığı yoktur pislikten başka.

3. 3 ayda Torun center da 1 adet yatay ofis 1 adette daire satabilmis...
    haziran sonu 5.leventte 1696 satis vaadi sonucu teslim ile tamamlanmis, uzerine 1 adet bile ne satis ne de satis vaadi imzalanmis…

ustune borcta artmis, kira gelirinin yarattigi net faaliyet kari ile ancak faizi oder noktasina gelmis … ekim ayi Suriyesi susu busu derken gecti gitti, son 2 ayda ne olur ?
    bilancoyu nasil olumlu buldunuz anlamadim dogrusu, 2020 ye odaklanin derim, faizler boyle kalacak gibi, eger stoklari eritir, torun center kiralamayi tamamlar diyorsaniz eyvallah, borc artmis bu borcu satis yapmadan oder, oderde 2023 de borcu sifirlama olayi, yonetimin hayali olarak kalir

4. Adamların ellerinde dünya kadar varlık var, öyle veya böyle satacaklar birgün.
    Bazı büyük şirketler yabancılara toplu olarak satıyorlar, en son Yeşil Gyo İstanbol Tower 205'i çinlilere satmaya çalışıyor, değeri dünya kadar.
    https://www.finansgundem.com/haber/i...iliyor/1448991

Sizin kadar umutsuz olsam bir dk durmam bu hissede, zamana bırakıyorum, sonuçta bu çeyrekte 136 m kar yazmış, devam gelir diye umudum var.

5. Dostum umutsuz degilim tam aksine.. Yorum bilanco uzerinden, gecmis bilanco adi ustunde , gelecek bilancolar onemli.. Poz tasimaya devam, ortam boyle olmasaydi bu fiyatlardan alma sansi da vermeyecekti sonucta .. Nereden baktigina gore degisir..

Borcsuz. 100 mio usd ustu dagitilabilir net gelir hedefimde ve fiyatlamamda bir degisiklik yok…

bu ceyrekte yazdigi karin devami icin ise …
    Satis yapmasi gerekli cunku son ceyrek kur burada kalirsa eur ve usd , bu sefer zarar yazacak, ayrica trl borclanmanin getirdigi ilave faiz yuku de olacak, su anki resimde kar aciklamasi zor.. Ama kasim aralik konut satislari patlar, tl deger kazanirsa tablo degisir tabii, soru bu ikisi olur mu ???

6. Sektörün genelinde sıkıntı var zaten, faizlerin yansıması zaman alacak gibi, bunun başka bir avantajı var ki, büyük para harcanan projelerininin bitirilmiş olmasıdır. Varlıkları da çok önemli yerlerde olması da ayrı bir avantaj, Torun Center, Wall, P.Bahçe, Levent vs. hepsi çok önemli yerlerde.
    Ancak mali bakımdan şirket iyileşse bile hisse için öyle büyük sıçramalara olan inancım yok, hiçbir olumlu veriye bugüne kadar tepki verdiğini görmedim.

7. Yırtınarak düşeni zar zor kırmıştı, bir çırpıda altına kaydırdı.
    1.82 tekrar geçilirse üstteki üçgen içinde yani 1.82-1.92 arası bir yerde oyalanır.
    Sabah açığa satan varsa belki onlar izin vermiyordur, kapanışa bakmak lazım.

8. Yüksek hacimle 1.90 üstü atmadıktan sonra tırışka hareketler.
    Normalde düşeni kıran hisseler öyle davranırlar, tabii normal olmadığı çin bunun için geçerli değil, Kiler 2.08, trgyo yırtınarak 1.83 pehhh.

Sayfa 199/354 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •