Sayfa 238/353 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 2822 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. 0.25 dd de hiç bir gyo yok batık olanlar ahariçç hissene sahip çık patronn en az 0.4 0.5 de olman lazım oda 3.5 fiyatlarına denk geliyorr kasanda para tuttma hissenee sahip çık ytd

2. Yine bir itirazda bulunayim, kusuruma bakmayin. Yine bir cok hissenin basliginda gordugum, patronlarin hisseye sahip cikmasi beklentisidir

Neden ? Hisse bir sirketin halka aciklik oraninda gostergesidir, ancak zaten satisi yapilmis ve parasi sirket sahibince alinmis hissenin halk arasinda el degistirme fiyatinin alcak / yuksek olmasinin patronu ilgilendiren yani ne ?

Sunu diyebilirsiniz, ileride tekrar hisse ihraci planliyorsa yuksek fiyatta tutmak isteyebilir

Ama ben de derim ki, dusuk fiyatta olmasi lehinedir cunku olabildigince az rakama tekrar hissesini toplayip onceki sattigi fiyatlara nazaran kar edebilir

Yani varmak istedigim sey, patron da spekulator de, kucuk yatirimci da , herkes kendisi icin en dogruyu yapmak pesindedir

Yatirimci zararda diye hisseyi beklentisi olmadan yukseltmenin patron acisindan getirisi yok .. o yukselttikce yine spekulator ve hatta firsat bu diyen kucuk yatirimci, kisa vadeci satisa gecerek onu zarara sokacak

Sonuc olarak hissenin olmasi gerekenden dusuk bir fiyatta olup bir cogumuza zarar ettirdigi gercek ama feryat figan yok spk el at , patron sahip cik ile olmaz bu isler

Bekleyecek ve piyasanin dengelenmesini umacaksiniz, sabir gosteren yatirimci borsada her zaman hedeflerine ulasir . Borsada alirken ya da satarken degil, beklerken para kazanirsiniz

Sent from my iPhone using hisse.net

3.  Alıntı Originally Posted by sharpbug Yazıyı Oku
    Yine bir itirazda bulunayim, kusuruma bakmayin. Yine bir cok hissenin basliginda gordugum, patronlarin hisseye sahip cikmasi beklentisidir

Neden ? Hisse bir sirketin halka aciklik oraninda gostergesidir, ancak zaten satisi yapilmis ve parasi sirket sahibince alinmis hissenin halk arasinda el degistirme fiyatinin alcak / yuksek olmasinin patronu ilgilendiren yani ne ?

Sunu diyebilirsiniz, ileride tekrar hisse ihraci planliyorsa yuksek fiyatta tutmak isteyebilir

Ama ben de derim ki, dusuk fiyatta olmasi lehinedir cunku olabildigince az rakama tekrar hissesini toplayip onceki sattigi fiyatlara nazaran kar edebilir

Yani varmak istedigim sey, patron da spekulator de, kucuk yatirimci da , herkes kendisi icin en dogruyu yapmak pesindedir

Yatirimci zararda diye hisseyi beklentisi olmadan yukseltmenin patron acisindan getirisi yok .. o yukselttikce yine spekulator ve hatta firsat bu diyen kucuk yatirimci, kisa vadeci satisa gecerek onu zarara sokacak

Sonuc olarak hissenin olmasi gerekenden dusuk bir fiyatta olup bir cogumuza zarar ettirdigi gercek ama feryat figan yok spk el at , patron sahip cik ile olmaz bu isler

Bekleyecek ve piyasanin dengelenmesini umacaksiniz, sabir gosteren yatirimci borsada her zaman hedeflerine ulasir . Borsada alirken ya da satarken degil, beklerken para kazanirsiniz

Sent from my iPhone using hisse.net
    senin içerden haberi dagıtıp önden çıkmadan hisseyi iyice topalyıp zirveden haber yollayan patronlardan haberin yok heralde patron dediğin hisseye de sahip çıkar şirketede bu patron için itibardır galip en iyi örnekk erol bilecikte dürüst patron örneği sana hisse geri alımı denen birşey var eger çok degersizleşmişse patron el atar olaya bunlar gibi yapmazz sonuçta halka açıksa şirketin şirketen ve patrondan bagımsız değildir o zman her sıkıştıgında bedelli ye gitmeyeceksin art niyetli halka açılan çok şirket var iyi araştır ben halka açtım gerisinden banane diyemez hiç bir patron sonuçta olmayan parayla kasasını dolduruyor halka arzla ytd

Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    senin içerden haberi dagıtıp önden çıkmadan hisseyi iyice topalyıp zirveden haber yollayan patronlardan haberin yok heralde patron dediğin hisseye de sahip çıkar şirketede bu patron için itibardır galip en iyi örnekk erol bilecikte dürüst patron örneği sana hisse geri alımı denen birşey var eger çok degersizleşmişse patron el atar olaya bunlar gibi yapmazz sonuçta halka açıksa şirketin şirketen ve patrondan bagımsız değildir o zman her sıkıştıgında bedelli ye gitmeyeceksin art niyetli halka açılan çok şirket var iyi araştır ben halka açtım gerisinden banane diyemez hiç bir patron sonuçta olmayan parayla kasasını dolduruyor halka arzla ytd
    sinirlenme bi nefes alsaydın. arada nokta virgül bişey koyda strese girme. arkadaş herkesin kendisiyle aynı fikirde olması için bayağı bir çaba sarfediyor. o zaman böyle topiklere ne gerek vardı. ben çözdüm, bist de herşeyin mantıklı yapıldığını falan zannediyor.

hayırlısı bi hareket başladı...

2.17 alışa 2.700000 yazdılar. enteresan şeyler oluyor.

7.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Olmayan para ile dolduruyor ama kazandigi paranin o oranda bolumunu de gelecek adina riske ediyor

En onemlisi seni zorlamiyor. Ister guvenir alirsin, ister bulasmazsin .. hepimiz icin gecerli bu ... 100 bin lira koyup 20% tavan ile faizde 1 senede kazanamayacagin parayi bir seansta, bazen 10 dakikada kazabilir oldugun arenada elbette ayni oranda risk de olacak

Galip i ornek vermissin ama istersen metro basta olmak uzere ihlas, cemas vb hisselerin basliklarina bir goz at . Surekli sikayet surekli senin burada soyledigine benzer elestiriler

Bir tek baslangicina katiliyorum yazinin, evet o davranisi yapan patron da olsa iceriden bir calisan da olsa riskini azaltip bilakis hak yemektedir

Ama onun disinda itibar, patronun saygisiz sudur budur tamamen kendini ilgilendirir, cunku sirketini kendisini itibarsizlastiriyorsa eger, bunun bedelini de kendi oder . Demek ki bir zararini gormuyorlar

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    sinirlenme bi nefes alsaydın. arada nokta virgül bişey koyda strese girme. arkadaş herkesin kendisiyle aynı fikirde olması için bayağı bir çaba sarfediyor. o zaman böyle topiklere ne gerek vardı. ben çözdüm, bist de herşeyin mantıklı yapıldığını falan zannediyor.
    Cozdum demiyorum, yahut bir fikrime kimseyi yaklastirma gayem de yok

Ben senelerdir karsilastigim realiteyi izah ediyorum, buyuk guvenilir endeks hisselerinden de aldim, batik sirketlere de bulastim, boyle orta karar iner cikar seylere de girdim

Cok yabanci gordum 60-70% zararla cikip giden fonlar, tersine hareket yapan patronlar , kaybederken insanlari hisseye sokan spekulatorler , basbaya suc olmasina ragmen manipulasyon yaptigini hissettigim firma sahipleri

Ben burada dogrusu budur pohpohlamasi yapmiyorum ki, deneyimlerimi ve zarar etmemek icin silahlari tartisiyorum

Patron hisseye sahip cikmaliymis, bunun etik tarafini konusmak para kaybetmemize engel oluyor mu ? Hayir

O zaman dogru hamle, patronlarin hisseye sahip cikmadigi veya cikmayabilecegi gercegi uzerinden siper almaktir

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 238/353 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •