Sayfa 288/353 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338 ... SonSon
Arama sonucu : 2820 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by acemi09 Yazıyı Oku
    kumarda kayben demişki kaybettim ama oyunumu masadakiler çok beyendi.ozak ozkgy ile bu ayni fiyattaydi..ozak 3.03

sm-g610f cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    acemi nicki oturmamış üstünüze!
    Yaptığım yanlış, beğendiğim bir hissenin elimdeki hisseden önce gidebileceğini düşünüp ona atlamak, sonra pişman olup bir başka gideceğini düşündüğüm hisseye atlamak, böyle böyle mal kaybı ve büyük prim fırsatlarını kaçırmakla sürüp giden bir borsacılık hayatı.
    Oyalanıyoruz işte.

2. En iyisi potansiyel gördüğünüz 3-5 hisseden bir portföy oluşturup sabırla beklemek, tabi bu sırada o uçtu bu kaçtı diye kaçanları kovalamamak, uzun vadede bunun bir getirisi olmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by acemi09 Yazıyı Oku
    bu gun 2.65 üstü kapasaydi.haftaya 3.30 larda olurdu.5 kademe goren basti.aslinda disardan gelen yok taşıyanlar birbirini ütüyo, dışardan görünen bu..

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ufak ufak toplama hareketi. Geçen ay 2,40 lı rakamlara getirip salıyorlardı sonra 2,50 lilerde yaptılar. Şimdide 2,60 lılarda yapıyorlar. Bu hissede tavan tavan görmek Türkiye'nin Ab ye girmesi gibi bişey.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    BISTTE KAZANMAYA DAİR

Abi ne güzel hayatınız var ya hisseyi düşünce al yükselince sat, bedava yaşıyorsunuz anasını satayım
    O iş senin bildiğin gibi olmaz
    Hadi canım sende bal gibi de öyle yapıyorsunuz işte, bakıyorum hisseler gün içinde % - 5 bir süre sonra % + bilmem kaç 30 / 40 bin lira parayla hergün 2000 tl kazanırsınız
    E Ne duruyorsun sende yap, gün de bir maaş
    Abi bende o para yokki
    Merak etme olanlarda öyle senin dediğini yapamazlar
    Ya ne yapıyorsunuz abi yeme beni
    Bak güzel kardeşim piyasada bir takım doneler var
    Neymiş done dediğin şey
    Temel analiz diyorlar adına, uzun hikaye
    Uzatma abi ben senin ne yaptığını anlamadım gitti
    Bak kardeş bir takım doneler diyorumya onlara bakıp, firmaları bir birbirleriyle kıyaslıyorsun
    Eeeee sonra
    Sonrası şu, o veriler de ucuz kaldığını düşündüğün hisseyi seçip alıyorsun
    Aldın ne yapıyorsun
    Diğer insanlarında senin gördüğünü görmesini bekliyorsun
    Ne kadar
    İşte zurnanın zırt dediği yer orası
    YANİ
    Yanisi şudur, bu piyasaya yön veren kişilerinde o hissenin ucuz olduğunu görmesini bekliyorsun
    Ben ne kadar diyorum sen uzatıyorsun abi
    Ona yatırım derler süresi de 1 ile 5 yıldır, doğru hisseyi seçmişsen çok kazanırsın
    Ya abi bazen hisse senetleri bugün şu kadar kazandırdı bakıyorum % 20 ler görüyorum, adam yazmış bugün 5000 kazandım
    Bakma sen onlara kaybettiklerini pek söylemez kuyruğu dik tutarlar
    Abi bende borsada oynamak istiyorum
    Ben yatırım diyorum sen oynamak istiyorum diyorsun, boş ver sen işine bak, zannetiğin kadar kolay olsaydı kimse işe gitmeyip yattığı yerden sefa sürerdi...

Haydi bana eyvallah....herkes işini yapsın bu işler herkesin harcı değil piyasanın kurtları bile çok zor kazanırlar, sadece sabırlı ve o paraya ihtiyacı olmayanlar kazanır, oradan para kazanarak hayatını sürdüremezsin....

Bu yazımı 4yıl önce yazmıştım, her önemsediğim hissede paylaşıyorum
     Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    En iyisi potansiyel gördüğünüz 3-5 hisseden bir portföy oluşturup sabırla beklemek, tabi bu sırada o uçtu bu kaçtı diye kaçanları kovalamamak, uzun vadede bunun bir getirisi olmaz.
    .................................................. ..........

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    acemi nicki oturmamış üstünüze!
    Yaptığım yanlış, beğendiğim bir hissenin elimdeki hisseden önce gidebileceğini düşünüp ona atlamak, sonra pişman olup bir başka gideceğini düşündüğüm hisseye atlamak, böyle böyle mal kaybı ve büyük prim fırsatlarını kaçırmakla sürüp giden bir borsacılık hayatı.
    Oyalanıyoruz işte.
    enson 2.lerden kerevitas almistiniz orda yazip şikayet ediyodunuz sanirim tutamadi z. 4.40 tan ciktim. ..borsa da rakamlar hedefler onemli ve hergun izlememek lazim.izlerseniz satirirlar.gunluk alan satanlar yıl sonunda bakarlar aynı para..bir yerden aldiklarini başka yerde verirler.gidene atliyan ..tuzu alip hiyara kosmaya benzer.
    en önemli secim karari da borsa taban olursa tekrar döndüğünde benim aldigim fiyatlara dönermi yani saglam kagitmi..bilanco özkaynak geçmiş yıl karlari gibi
    alim zamanı teorik fiyatin ne oldugu simdiki fiyatın ucuz olup olmadığı..
    en onemlisi de şu.tahta yapisi..kerevitas aldigin icin onu ornek vereyim..grafine bak ..trgyo grafine bak..yatırımcısının nedeni o grafik..birileri yuksetlmeye calisirken birileri basarsa kagit boyle sürünür..düşük fiyatlarda toplamak icin bunu spek yapar ama bu kagit artik 3.30 zirveyesine ramak kalmiş oralarda kalirsa 5 denicek potansiyeli var...ancak herkez kendini ütuyo farkinda degil..adam 2.66 yakmis..bekle bir gun daha götüren de enayimi..oralara kadar aliyo sen basip altan alma derdindesin..adam bir kademe alta verip üstü aliyor sen 2 kademe alta basip düşürüyorsun
    hacimin sebebide şu..yabanci 30 mil. mal basmış bunun 20 milyonu saglam yatirimcida 10 milyonu daginik kiminde 20 bin kiminde 5 bin kiminde 40 bin var bunlar her gun 5 kere al sat yapinca hacim oluyo..
    bu tahtada mal toplamak cocuk oyuncagi..10 kedeme yap 2 kademe aşagi yaptinmi altan alirim diye mal dökülüyor tahtaya...ciz tavana arkadan koştursun..
    bu mali taşıyanlar 1 hafta 3 / 5puana oynamayi biraksin görün bak fiyat nasi gidiyo..3.22 goody almistim koca kagitta mal yok tu tahtada hepsi uzun vadeci alan 1 sene bakmiyo fiyata 5.50 gitti ..böyle tahtaya kimse girmez..2 40 götürenler girdi cikti sebebi bu 3 /5 kademeciler 2.65 te 1 dakika duramadı..
    endeks döndümü herkeste basmaya kosuyo..

kalin sağlıcakla umarım kazanırsınız..

al sat tavsiyesi değildir.

6. tskyo da oyleydi 1.97 yakip 1.92 geri yapinca günlükculer döküldü cizdi tavana gülegüle. satanlar el salladi..bi da zaten almazlar dönecek diye..

7. Bilanço ederi çift haneler ama yedirmezler...tipik patron kağidi...ky kalmayinca sürer...biktirir gerekirse yillarca...gerçek ederini fiyatlamayan hisselerden biri..ytd.

8. geçmiş yil karını dagitacam dese hisse başına ne düşer acaba. öz kaynak / ödenmiş sermaye kaç cikiyo ben acemiyim bilmem..bir usta hesaplasa da ben de öğrensem ..

Sayfa 288/353 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •