Sayfa 3/353 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2817 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

Erdoğan: "Dolar 3.5 TL'nin altına iner"dedi.
    Bu durumda şirket,döviz artış riskinden de kurtulmuş olur.

2.  Alıntı Originally Posted by tarik.yanar Yazıyı Oku
    cuneysu hayırlı olsun yenı forum

bura da da hayır ışlerı yabmayacagıma gore BAN landırırısın artık benı

MAHO Agam namı dıger maharaf ve segbılı buyugım olımbık amcam da burada ıse

takıbımıze alacağımız bır hısse dır

mıbaz da az mı çektırdeıler bıze bunlar ))

kattıyen yatırım tavdsıyesı degıldır
    Tarık alem adamsın, mipaz'da kime ne zararımız oldu. 90 kuruştu potansiyele dikkat çektik 2 haftada %40 yapınca az geri çekildik.Teşekkür etmen lazım sitem edeceğine. Hatta Alaçatı Port'ta deniz ürünlerinden bir ziyafet çekmen lazım olimpik dostumla bana.

3.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    TOKİ'nin İstanbul Üsküdar'da ihaleye çıkardığı arsasına en yüksek tekifi 1 milyar 242 milyon 500 bin lira toplam gelir, 472 milyon 150 bin lira da idare payı ile Esta İnşaat & A Yapı İş Ortaklığı verdi
    Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), İstanbul Üsküdar Bulgurlu Mahallesi'nde bulunan 41 bin 570 metrekare arsa alanının gelir paylaşımı modeliyle yapılan ihalesinin ikinci oturumunda en yüksek teklifi 1 milyar 242 milyon 500 bin lira toplam gelir, 472 milyon 150 bin lira da idare payı ile Esta İnşaat & A Yapı İş Ortaklığı verdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, İstanbul Üsküdar Bulgurlu Mahallesi'ndeki 41 bin 570 metrekare arsa alanının gelir paylaşımı modeliyle yapılan ihalenin ikinci oturumuna katılan firmalardan nihai teklifleri aldıklarını söyledi.

M2 si 41.000 tl ye geliyor.
    TRGYO nun paşabahçe arazisi 70.000 m2 küsür daha değerli bir yer.HEM DE DENİZE SIFIR.

Yeni forum hayırlı olsun öncelikle herkese bol kazançlar.

Dostum heyecanını ve şevkini kırmak istemem ancak bir düzeltme yapmak gerekir, burada bahsettiğin ihale gelir paylaşım modeliyle yapılan bir ihale, en yüksek teklifi yapan firma ben buradan 1 Milyar 242 milyon hasılat elde ederim Toki'ye de "sana arsa payı olarak 472 milyon TL öderim" diye teklif veriyor yani arsaya 472M TL teklif etmiş oluyor metrekaresi 11.350 TL gibi bir rakama denk geliyor. M2'si 40 bin TL rakamlar şimdilerde zaten uçuk bir rakam.

Gelelim Paşabahçe arazisine bahsettiğin gibi boğaza sıfır, önünde kendi iskelesi olan çok değerli bir arazi ancak boğaz ön görünümünde olması sebebiyle imar kısıtları var yani oraya gökdelen dikemezsiniz. Şirketin buraya beş yıldızlı otel ve apart villalardan oluşan bir projesi var ancak bir türlü başlayamadılar. Bana kalırsa şöyle dolar milyarderi zengin bir arap müşteri bulup iyi bir fiyata satarlarsa daha iyi olur bu şekilde döviz borçlarını önemli ölçüde azaltırlar. Böyle bir şey söz konusu değil ama velev ki olsa böyle bir satış haberinin bile hisse üzerinde ciddi olumlu etkisi olur..

4. Bu arada mevcut Antalya Deepo avm'nin yanına yapılan ve kiralanabilir alanı üç kat artırması planlanan Mall of Antalya avm projesi bu yıl Mayıs gibi açılması planlanıyor turizm sezonuna yetiştirmeleri iyi olur yeni avm'nin açılması ile tam olarak 3.çeyrekten itibaren kira gelirlerine ilave bir katkısı olacak. Avm tanıtım filmi ve proje inşaatının son durumuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fgWSOPh1Kes
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic...155057&start=0

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Yeni forum hayırlı olsun öncelikle herkese bol kazançlar.

Dostum heyecanını ve şevkini kırmak istemem ancak bir düzeltme yapmak gerekir, burada bahsettiğin ihale gelir paylaşım modeliyle yapılan bir ihale, en yüksek teklifi yapan firma ben buradan 1 Milyar 242 milyon hasılat elde ederim Toki'ye de "sana arsa payı olarak 472 milyon TL öderim" diye teklif veriyor yani arsaya 472M TL teklif etmiş oluyor metrekaresi 11.350 TL gibi bir rakama denk geliyor. M2'si 40 bin TL rakamlar şimdilerde zaten uçuk bir rakam.

Gelelim Paşabahçe arazisine bahsettiğin gibi boğaza sıfır, önünde kendi iskelesi olan çok değerli bir arazi ancak boğaz ön görünümünde olması sebebiyle imar kısıtları var yani oraya gökdelen dikemezsiniz. Şirketin buraya beş yıldızlı otel ve apart villalardan oluşan bir projesi var ancak bir türlü başlayamadılar. Bana kalırsa şöyle dolar milyarderi zengin bir arap müşteri bulup iyi bir fiyata satarlarsa daha iyi olur bu şekilde döviz borçlarını önemli ölçüde azaltırlar. Böyle bir şey söz konusu değil ama velev ki olsa böyle bir satış haberinin bile hisse üzerinde ciddi olumlu etkisi olur..
    1-Dostum,,,orada "arsa payı"demiyorki,,,"idare payı"diyor.
    2-Öyle olduğunu varsayalım,,,,o zaman toplam gelirden,Toki,ye ne,,,ister 5 milyar gelir olur,ister 10 milyar,,bu TOKİyi ilgilendirmez ki? "arsa payı"nı veriyor mu veriyor,,TOKİ o zaman devreden çıkıyor.
    3-Ha,toplam gelirden arsa parası dışında TOKİ de pay alacaksa,,o zaman ilgilendirir.
    Yani yukarıda haberi geçen cümleler o kadar kapalı ki,,çözmek için tercüman gerekiyor,,,"İdare payı"ndan bir başkası rüşvet bile anlayabilir.
    Son düzenleme : olimpik forum; 19-02-2017 saat: 17:28.

6. 2,5 milyar borcun altına eldeki varlıkları gösteren bir linkte verelim ki millet torunları batık zannetmesin.

http://www.torunlargyo.com.tr/varliklar.php

Sayfa 3/353 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •