Sayfa 341/353 İlkİlk ... 241291331339340341342343351 ... SonSon
Arama sonucu : 2821 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. Sağlam ********lere denk geldik. Uzun yıllar buradayız galiba. Tavan olması gereken hisseyi buralara çektiler ya. Baktılar kimse mal vermiyor. Benden üç'ün birini alırsınız, beklediğim yere gelmez ise. 0.42'de işlem gör, gel mal iste. O zaman niye halka açıyorsunuz. Hırsızlık sizin kanınızda var. Ben bugün dükkânı kapattım. Bir alarm kurdum bakalım hangi ayda çalacak. YTD.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by mustafabozkurt Yazıyı Oku
    Sayın üye bir de 1.670. civarında olan karı Şişli Tapu sicilde bir gecikmeden dolayı kâr tablosuna yansıtamamışlar. O da gelse 7 milyar kar gelecek. Şimdiden 1. Çeyrekte 1.670 kâr garanti. Burada çok hikaye var gibi, yazılmayı bekleyen... Bir kaç yıl güzel iş çıkaracak gibi. Ytd.

Bu bilgiyi nerden aldınız hocam

3. Üfürme ve asparagas bir haber gibi, Şişli bölgesinde Torun Center var böyle bir kar olması için bu projedeki kalan bütün bağımsız bölümleri satmaları gerekir. Kaldı ki böyle büyük bir satış olması durumunda bunu Kap açıklaması ile duyurmaları gerekir. Eğer varsa böyle bir durum muhtemelen 1 adet konut ve bahse konu kar rakamı 1.7 milyon TL dir.

4. Hisse 4 TL ve altında iken ciddi bir iskonto ile fiyatlanıyordu, gayrimenkul fiyatlarında son dönemde yaşanan ciddi yükseliş sonrası hisse fiyatı buna tepki vererek bu iskontonun bir kısmı giderildi. 31.12.2021 tarihli son değerleme raporları sonrasında yaklaşık 22 Milyar TL değerinde gayrimenkul portföyüne karşılık 5 milyar TL civarında borcu bulunuyor. Borçların faiz oranları mevcut piyasa faiz oranları dikkate alındığında oldukça uygun seviyelerde, özellikle bu kadar yüksek bir enflasyonist bir ekonomik ortam varken Aziz başkan bu borçları kapatmak için aceleci davranmıyor. Şirket son birkaç yıldır döviz cinsinden borçlarını uygun faiz oranları ile TL ye çevirerek döviz açık pozisyonunu ciddi oranda azalttı artık kur riski şirket açısından en düşük seviyelere inmiş durumda görünüyor.

Muhtemelen bu yıl sabit kira gelirleri 1 Milyar TL üzerinde gerçekleşir bu açıdan bakıldığında Trgyo'yu diğer gyo'lardan ayıran en önemli pozitif özellik yüksek kira gelirlerinin olmasıdır. 2020 yılının tamamı ve 2021 ilk çeyreği pandemi etkisiyle avm kira gelirlerinde ciddi kayıplar yaşanmıştı. Eldeki biten en değerli projelerden biri olan Torun center da hem satış hem de kiralama tarafında beklentilerin oldukça gerisinde kalmış durumdalar ayrıca yeni bir projeye başlamak açısından kaynak yetersizliği sebebiyle ağırdan alıyorlar. Paşabahçe arazisini o zamanın parasıyla yaklaşık 200 milyon usd karşılığı almışlardı boş arsa alındığı gibi öylece yatıyor. Şirketin piyasa değeri kabaca 400 milyon usd seviyesinde bulunuyor.

5. Sayın Üye; faaliyet raporu 31. Sayfada dipnot olarak bakarsanız orada var. "1.604.175.000 TL ekspertiz değeri olan 5. Levent projesi, tapu siciline şerh edilememesinden dolayı portföy tablosuna dahil edilememiştir." Aynen cümle yazıldığı şekilde böyle. Tabiki siz değerli üstadlar daha iyi bilebilirsiniz. YTD.
     Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Üfürme ve asparagas bir haber gibi, Şişli bölgesinde Torun Center var böyle bir kar olması için bu projedeki kalan bütün bağımsız bölümleri satmaları gerekir. Kaldı ki böyle büyük bir satış olması durumunda bunu Kap açıklaması ile duyurmaları gerekir. Eğer varsa böyle bir durum muhtemelen 1 adet konut ve bahse konu kar rakamı 1.7 milyon TL dir.

6.  Alıntı Originally Posted by mustafabozkurt Yazıyı Oku
    Sayın Üye; faaliyet raporu 31. Sayfada dipnot olarak bakarsanız orada var. "1.604.175.000 TL ekspertiz değeri olan 5. Levent projesi, tapu siciline şerh edilememesinden dolayı portföy tablosuna dahil edilememiştir." Aynen cümle yazıldığı şekilde böyle. Tabiki siz değerli üstadlar daha iyi bilebilirsiniz. YTD.

Öncelikle şunu belirteyim ortada bahsettiğiniz gibi bir kar yok, yeterince bilgi sahibi olmadan yanıltıcı sonuçlar çıkarmışsınız niyetinizi bilmiyorum ancak sizin yazdıklarınıza itibar eden birilerinin zararına sebep olabilirsiniz vebal almayın. Faaliyet raporunda bahsedilen 5.Levent ekspertiz değeri ile Şişli tapu dairesindeki gecikme arasındaki bağlantıyı nereden uydurdunuz kaldı ki 5.Levent Eyüp ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor.

Konu açılmışken işin doğrusunu belirteyim. Mevcut 5. Levent projesinin bitişiğinde Kiptaş ile ortak (kat karşılığı sanırım) yeni bir etap yapılmaktadır ve burası henüz kazı ve hafriyat çalışmaları aşamasındadır. Ekspertiz raporunda bahsedilen bu projenin tamamlandığında ortaya çıkacak satıştan elde edilecek hasılatın bugünkü değeridir. Proje tamamlanıp maliyetler belli olduktan ve satışlar yapılıp tapu teslimlerinden sonra Trgyo ya kalacak kar ortaya çıkar.

7. Ben uydurmuyorum, orada yazanı burada naklediyorum. Emlakçı değilim, şişli/5.levent bir semtin devamı aralarında çok bir fark da yok, kimseyi yanıltmak gibi niyetimde yok. Son bir ayda deuchebank 23 milyon, uzunca bir zamandır da citi 23 milyon civarında hisseye sahipler. Citi geçen hafta 500 bin civarında satış gösterip, bir gün sonra yerine koydu. Herkes kendi bilgisine göre alır/satar önemli olan pek okunmayan bilgilerin okunması ve paylaşılması. Sizin rahatsızlığınızı anlayamadım. Kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum. Burada pek kimsenin olmaması da Küçük Yatırımcının olmadığını gösteriyor. 8-9 tane aracı kurum arasında devamlı hisse çeviriyor. Bunları görmüyor değilim. Belki küçük yatırımcı olabilirim ama yıllarca nasıl beklenir onu da iyi bilirim. Neyse kimse uyanmasın. Bende uzunca bir süre yazmayacağım. YTD.
     Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Öncelikle şunu belirteyim ortada bahsettiğiniz gibi bir kar yok, yeterince bilgi sahibi olmadan yanıltıcı sonuçlar çıkarmışsınız niyetinizi bilmiyorum ancak sizin yazdıklarınıza itibar eden birilerinin zararına sebep olabilirsiniz vebal almayın. Faaliyet raporunda bahsedilen 5.Levent ekspertiz değeri ile Şişli tapu dairesindeki gecikme arasındaki bağlantıyı nereden uydurdunuz kaldı ki 5.Levent Eyüp ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor.

Konu açılmışken işin doğrusunu belirteyim. Mevcut 5. Levent projesinin bitişiğinde Kiptaş ile ortak (kat karşılığı sanırım) yeni bir etap yapılmaktadır ve burası henüz kazı ve hafriyat çalışmaları aşamasındadır. Ekspertiz raporunda bahsedilen bu projenin tamamlandığında ortaya çıkacak satıştan elde edilecek hasılatın bugünkü değeridir. Proje tamamlanıp maliyetler belli olduktan ve satışlar yapılıp tapu teslimlerinden sonra Trgyo ya kalacak kar ortaya çıkar.

8.  Alıntı Originally Posted by mustafabozkurt Yazıyı Oku
    Sağlam ********lere denk geldik. Uzun yıllar buradayız galiba. Tavan olması gereken hisseyi buralara çektiler ya. Baktılar kimse mal vermiyor. Benden üç'ün birini alırsınız, beklediğim yere gelmez ise. 0.42'de işlem gör, gel mal iste. O zaman niye halka açıyorsunuz. Hırsızlık sizin kanınızda var. Ben bugün dükkânı kapattım. Bir alarm kurdum bakalım hangi ayda çalacak. YTD.

Cuma satan emeklilik yatırım fonlarıydı yapıkredi üzerinde ellerinde 4 milyon gibi bir mal var bitince tekrar bir bakalım.

Sayfa 341/353 İlkİlk ... 241291331339340341342343351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •