Sayfa 6/354 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 2825 madde; 41 - 48 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. 5 li seviyeleri kısa sürede göreceğimizi düşünüyorum

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Dolar düşüyor,,döviz bahanesi de kalmadı.
    Yarın take off yapabilir.
    Alıştık mipaz gibi kısrağa bu kağnı bize ağır geldi dostum.
    Bu al unut hissesi, bize ise heyecen lazım tıpkı netaş gibi.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Alıştık mipaz gibi kısrağa bu kağnı bize ağır geldi dostum.
    Bu al unut hissesi, bize ise heyecen lazım tıpkı netaş gibi.
    Yaş gelip geçiyor,,olduk 62,artık eski heyecan kalmadı,,,ben de aldım unuttum
    Mipaz da amman dikkatli ol,,terse yakalanma,,bir düşük değerlemede hisse tepetaklak da olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Yaş gelip geçiyor,,olduk 62,artık eski heyecan kalmadı,,,ben de aldım unuttum
    Mipaz da amman dikkatli ol,,terse yakalanma,,bir düşük değerlemede hisse tepetaklak da olabilir.
    Dostum merak etme 25 yıldır yiyemediler bizi mipaz'da son tango ama torunlarda daha ek yapacağız.

6. Teknik nakış gibi, bilanço ile eski zirvesini aşması beklenir.😉

Küçükçekmece'de yer alan 20 bin 776 metrekarelik TOKİ arsası için yapılan ihalesinin ikinci oturumda, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lira teklif sunuldu.

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi'ndeki 20 bin 776 metrekarelik alan için TOKİ tarafından düzenlenen ihalenin ikinci oturumu tamamlandı.

İhaleye Makro İnş, Ak Yapı İnş, Fuzul Yapı İnş.& Al Zamil Gayrimenkul & Seha İnşaat İş ortaklığı ve Gül Yapı & Çebi Yapı İş Ortaklığı ve Torkam İnş. & Nar Kentsel Dön. İş Ortaklığı katıldı.

Gelir paylaşım modeliyle yapılan ihalenin ikinci oturumuna katılan beş firmadan Torkam İnş. & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lirayla en yüksek teklifi verdi.

"Arsa, yatırımcılar için yeni fırsat sunuyor"

TOKİ Başkanı Ergün Turan, ihaleyle ilgili yaptığı açıklamada, "Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor." diye konuştu.

TOKİ'nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna ifade eden Turan, 'Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı' modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağladıklarını, böylelikle dar gelirli ve konuta erişmekte zorlanan vatandaşların konut ihtiyacını karşıladıklarını sözlerine ekledi.

Arsanın m2 si 15.500 tl,,,vay vay vayy.
    Bizim denize,boğaza sıfır ,Paşabahçe,ile Kanal İstanbulun gündemde olduğu,Güvercintepe deki arsaların m2 si ne kadar acaba?
    Sudan ucuz değil mi?
    Son düzenleme : olimpik forum; 23-02-2017 saat: 12:27.

8.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Arsanın m2 si 15.500 tl,,,vay vay vayy.
    Bizim denize,boğaza sıfır ,Paşabahçe,ile Kanal İstanbulun gündemde olduğu,Güvercintepe deki arsaların m2 si ne kadar acaba?
    Sudan ucuz değil mi?
    Aslında milyarlık arsaya bir kaç yüzmilyonluk yatırımla otel yapıldığında, sadece bu projeden bir kaç yüz milyondan fazla para kazanması lazım ki toplam yatırım maliyetine değsin. Şirket sayfasındaki sunuma bakınca buradan yıllık gelir beklentisi (anlayabildiğim kadarı ile) birkaç on milyon... Bence değmez. O kadar maliyetli bir yatırıma

Şu sunuma bakınız:

http://www.torunlargyo.com.tr/yatiri..._sunumlari.php

14. sayfadaki sunumda Paşabahçe projesi için 318.1 milyon TL yatırım öngörülüyor.

19. sayfadaki tahmini Uzun Vadeli Satışlar ve VAFÖK Tahminlerinde ise kaydadeğer bir kira artışı hissedilmiyor. Evet artış söz konusu ama MOİ 2. etap, Antalya, Torun Center kira gelirleri de bu artışa dahil..

Demem o ki, 2.5 milyar borcun önemli bir kısmını silecek bir hamle ile, Paşabahçe arsasının milyara yakın bir fiyattan satılması sanki daha efektif olacak gibi...
    Himmete muhtaç bir dede, gayrıya nasıl himmet ede.
    Yazdıklarımız hiç bir şekilde YTD.

Sayfa 6/354 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •