Sayfa 339/353 İlkİlk ... 239289329337338339340341349 ... SonSon
Arama sonucu : 2820 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Araya Şeker gibi parazitler giriyor, onlardan malı almadan gitmiyor.

Ne parazitmiş be! Şeker bugün tahtanın içine etti.İşlem yapılan ayaklardan bir tanesi bence.......

2. Şekerden işlem yapan ...spu çocuğu! 6 üzerinden sattığı 770.000 lotun hepsini yerine koydu.Yatacak yeriniz yok sizin ******** küçük yatırımcı düşmanları.

3. Şeker sattı mı, aldı mı?

4. 2021 yili konut fiyat endeksi Ocak ile Aralik arasindaki artışını yaklaşık %100 artmış gördüm bir internet sitesinde

Tabi bazi GYO şirketleri %40, bazıları da %150 üzerinde artışlar yapanlarda olmuş

Bu sirketin gayrimenkul varlığı 12 milyar görünüyor. %60 değerleme artışı yapsa(8,8+7,2=16 milyar) yapar. Hisse ederi 16 lira olur

%70 degerleme artışı yapsa (8,8+8,4=17,2 milyar yapar). Hisse ederi 17,2 lira olur

%100 yapsa 8,8+12=20 milyar özkaynak yapar. Hisse ederi 20 lira olur.

Bakalim nasıl bir bilanço cikacak ortaya. Zaman azaldı.

Portfoyun kalitesine bakarsak %100 yaparsa çok iyi olur aslında. %70 bile değerleme yapsa, bu bile harika olur bence

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

5.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Şeker sattı mı, aldı mı?
    Sayın kerrake! Şeker de işlem yapanların saç ayağı. Bugün 6-6,07 arasında 770.000 lot eksideyken, kapanışta saatıklarını yerine koydu. 4.20 ortalama ile 70.000 lot artıda kapattı.Demek ki Şekerden yapılan işlem parazit değilmiş.......

6.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    2021 yili konut fiyat endeksi Ocak ile Aralik arasindaki artışını yaklaşık %100 artmış gördüm bir internet sitesinde

Tabi bazi GYO şirketleri %40, bazıları da %150 üzerinde artışlar yapanlarda olmuş

Bu sirketin gayrimenkul varlığı 12 milyar görünüyor. %60 değerleme artışı yapsa(8,8+7,2=16 milyar) yapar. Hisse ederi 16 lira olur

%70 degerleme artışı yapsa (8,8+8,4=17,2 milyar yapar). Hisse ederi 17,2 lira olur

%100 yapsa 8,8+12=20 milyar özkaynak yapar. Hisse ederi 20 lira olur.

Bakalim nasıl bir bilanço cikacak ortaya. Zaman azaldı.

Portfoyun kalitesine bakarsak %100 yaparsa çok iyi olur aslında. %70 bile değerleme yapsa, bu bile harika olur bence

Sayın Üye! Değerlemeler yapıldı ve kapta 14 Ocak'ta bildirildi.Geriye doğru kap haberlerine bakarsanız görürsünüz.7,5 milyar civarında değerleme artışı var. Önemli olan bilançoya nasıl yansıyacak?Sabırla bekliyoruz.Zannımca tekkeyı bekleyen çorbayı içecek.Zira Deutsche' nin elinden kurtulan küçük yatırımcı kalmayacak gibi........

7.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Sayın Üye! Değerlemeler yapıldı ve kapta 14 Ocak'ta bildirildi.Geriye doğru kap haberlerine bakarsanız görürsünüz.7,5 milyar civarında değerleme artışı var. Önemli olan bilançoya nasıl yansıyacak?Sabırla bekliyoruz.Zannımca tekkeyı bekleyen çorbayı içecek.Zira Deutsche' nin elinden kurtulan küçük yatırımcı kalmayacak gibi........
    Hocam teşekkürler, değerleme rakamlari benim gözümden kaçmış demekki. Kap haberine bakmamıştım. Ama benim tahmin de yakın gibi,,,,,,,,,her neyse

Yani 8,8+7,5=16,3 milyar lira gibi bir hisse ederi olacak o zaman. Kira gelirinin giderlere düşünebiliriz belki ama gayrimenkul satışı da yapmıştır muhtemelen. Gayrimenkul satışından belki 500 milyon ile 1,5 milyar arasi kar yazabilir ama ( ben yinede en iyimser mantikla gayrimenkul satışından kâr yok gibi düşüneyim )
    Değer artışının birebir Ayni şekilde bilançoya yansımasını beklerim.

Yaklaşık pd/dd olarak 0,36 değeri olarak en ucuz GYO şirketleri arasında olacak muhtemelen.

Bugün piyasa sebebiyle guzel bir duzeltme de yaşamış oldu haliyle. Bakalım bilanço gelince yoluna devam eder bir muddet daha.

8. Arkadaşlar! Çete çaktırmadan mal toplamaya devam ediyor,bilginize!!!!!

Sayfa 339/353 İlkİlk ... 239289329337338339340341349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •