Sayfa 69/173 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 1381 madde; 545 - 552 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Benim nacizane bir önerim olacak genel kurula katilanlara. Ama önce teknik olarak mümkun olabilirmi bunu çözmek lazim..
    Nakit akişi başladigina göre, şirket hisse geri alim programi başlatabilir mi ?
    Bu kadar borc varken en azindan antimuandan kalan kar ile hisse geri alimini yapabilirlermi ?
    Yasal sıkıntı yoksa genel kurulda şiddetle bu konuyu gündeme taşiyalim diyorum !!!.

Sadece kufretmeye gitmeyelim, bize yarayacak bir çözum sunalim. Yüklu miktarlarda almak zorunda degiller. Ama en azindan piyasanin negatif algisini kiracak bir hamle olur.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Geri alım birçok şirkette ne yazık ki işe yaramadı.Kimbilir belki de kendisi ucuza almak için hisseyi aşaği basıyordur.
    Dönüm noktası 2. Çeyrek bilançosu olacak.Şu an nakit akışı öncelikle bir iki ay acil ihtiyaç ve ödemelere gider.Degerli metal sondaj ve tesislerin finansman kredisi almak için bu nakit akışı çok önemli idi,artık kredi işini 3 ay içinde çözmesi lazım.

SM-J701F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by caferak Yazıyı Oku
    Geri alım birçok şirkette ne yazık ki işe yaramadı.Kimbilir belki de kendisi ucuza almak için hisseyi aşaği basıyordur.
    Dönüm noktası 2. Çeyrek bilançosu olacak.Şu an nakit akışı öncelikle bir iki ay acil ihtiyaç ve ödemelere gider.Degerli metal sondaj ve tesislerin finansman kredisi almak için bu nakit akışı çok önemli idi,artık kredi işini 3 ay içinde çözmesi lazım.

Kendileri baskiliyorsa zaten kesinlikle kabul etmezler.
    Ama öyle degilse ve azcikda olsa yatirimcisini duşünecek kadar insaflari kaldiysa hayir dememeleri lazim. En azindan ayılara ne oluyor lan dedirtip satmadan 2 kez daha düşünmelerini saglar. Satiş baskisina iyi bir tokat olur diye dusunuyorum...
    Ben şahsen bu teklifi şiddetle söyleyecegim. Yeterki kanunen mümkün olsun.

3. Nasıl olur yada olur mu olmaz mı bilmiyorum ama değerli maden finansmanı için Anadolu Export'un bir kısmı halka arz edilemez mi arkadaşlar!

Genel kurulda bu konu gündeme getirebilir,

Odaş halka arzı da aşağı yukarı böyle olmuştu.30 mln. olan sermaye halka arzla (şirket ilk kurulduğunda 100.000 TL nakdi sermaye ile kurulmuş) 42 mln.'a çıkarıldı, sonra 8.90 tahsisli, daha sonra bedelsiz ve son olarak malumunuz bedelli ile bugün 294 mln. sermayeli, 894 mln. özkaynağa sahip 10-12 yıllık geçmişine göre bence gayet iyi bir enerji şirketi durumunda.

Eksik olan tek şey şirketin hakettiği değere ulaşması,

o da santral çalışıp kâr üreterek borçlarını ödemeye başladığında olacaktır diye düşünüyorum.

yatırım tavsiyesi değildir..

Tabi şöyle bir ikilemde var.Kredi için şirketin piyasa değerinin de belli bir değerin altına düşmemesi lazım.Dünkü haberde piyasaya ben güçlüyüm mesajı vermek için son 50 günlük rakamları bile verdi.
    A1 icınde şunu söylemek gerekirse sadece Alcatel'in 3 den 10 lara gidişinde yabancıya mal alması dışında hergün birsürü tahtada katalizör görevi yapan bir kurumdur herkes bilir.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kendileri baskiliyorsa zaten kesinlikle kabul etmezler.
    Ama öyle degilse ve azcikda olsa yatirimcisini duşünecek kadar insaflari kaldiysa hayir dememeleri lazim. En azindan ayılara ne oluyor lan dedirtip satmadan 2 kez daha düşünmelerini saglar. Satiş baskisina iyi bir tokat olur diye dusunuyorum...
    Ben şahsen bu teklifi şiddetle söyleyecegim. Yeterki kanunen mümkün olsun.

Ben de proje nedeniyle Istanbul'da degilim.4 milyon doları madende nereye harcamışlar sorarsanız memnun olurum.Eğer sondaja harcadılar ise sondaj sonuçlarını açıklamaları lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by enesim8 Yazıyı Oku
    22/05/2019 15:16:38 ***ODAS*** ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***ODAS*** ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    ../../...
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

************** Grubumuz bünyesinde tamamlanan Çan-2 Termik Santral*yatırımının beklenen süreçten geç devreye alınması ve devreye aldıktan sonraki*süreç olan Ramp-Up periyodunun da etkisiyle Çan-2 Termik Santrali'nin*operasyonel kar etkileri ilk defa 2019 yılı ikinci çeyrek itibariyle etkisini*gösterecek olup, bu çerçevede yatırımcılara ön bilgi vermek amacıyla*aşağıdaki güncel bilgilerin paylaşılması ihtiyacı duyulmuştur.
    Çan-2 Termik Santrali'nin Ramp up süreci 24 Mart*2019 tarihi itibariyle tamamlanmış olup, planlanan şekilde stabil üretim*sürecine girmiştir. 01 Nisan ile 21 Mayıs arasında %75 kapasite kullanım oranı*ile çalışarak brüt 300.761 MWh elektrik üretimi gerçekleştirmiştir.
    Santral tam yüke istenilen zaman çıkmakla beraber*geçici kömür tedariğinde yüksek kül ve düşük kalori olması sebebiyle yük çoğu*zaman sınırlandırılmıştır. Ancak takip eden süreçlerde kullanılacak kömürün*kalorifik değerinin yükselmesinin de etkisi ile mevcut değişkenlerle beraber*kapasite kullanım oranının daha da artması beklenmektedir.
    Bunun yanı sıra Santralin bu çeyrekte yapılan*testlerinde de çevre standartlarını ayrıca geçtiği tespit edilmiştir.
    Santral *01*Nisan – 21 Mayıs arasında toplam 55.700.000 TL operasyonal kar yapmıştır.*(Operasyonal Kar hesabında yakıt giderleri (kömür-fuel oil-kireçtaşı giderleri)*dahil olmakta olup FAVÖKE'e dahil olan diğer giderler (maaş,sistem kullanım,*bakım vs.) dahil değildir.)
    Öte yandan diğer enerji*varlıklarımız olan Urfa Doğalgaz Çevirim Santrali ve Köprübaşı HES ise içinde bulunduğumuz*dönemin getirdiği sektörel dinamikler çerçevesinde üretim faaliyetlerine*öngörülen bir şekilde devam etmektedir. Bu çerçevede 01 Nisan – 21 Mayıs dönemi*kapsamında Grubun*sahip olduğu 3 santralin üretiminden kaynaklı operasyonal karı 67.600.000 TL'ye*ulaşmıştır. (Sadece yakıt giderleri düşülmüştür)
    Değerli Metal Madenciliği kapsamındaki*çalışmalara yönelik olarak Antimuan madenciliği ile ilgili Cebrail Ocağı'nda dördüncü*fırın devreye alınmıştır.
    Karaağaç altın ruhsatın ÇED belgesi tarafımıza*tebliğ edilmiş olup, yatırım öncesi finansman çalışmalarının yanı sıra,*rezervin çıkarsanmış (Inferred) olan kısmının kesinleşmiş (Indicated) olarak*teyit edilmesine yönelik çalışmaların da yaz döneminde yapılması*planlanmaktadır.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/765244
    Bu aciklama verdikleri bilgiler dogru ise, can2 santrali yilda 365 milyon TL =60 milyon $ kar eder.
    350 milyon yaklasik borc %7 faiz ile tasiniyorsa, 1 sene icinde 45 milyon $ net borc odenebilir.
    Daha onceki aciklamalar ve zamanlamalar mide bulandiriciydi, umarim bu sefer durust ve dogru bilgi paylasmislardir

Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Nasıl olur yada olur mu olmaz mı bilmiyorum ama değerli maden finansmanı için Anadolu Export'un bir kısmı halka arz edilemez mi arkadaşlar!

Genel kurulda bu konu gündeme getirebilir,

Odaş halka arzı da aşağı yukarı böyle olmuştu.30 mln. olan sermaye halka arzla (şirket ilk kurulduğunda 100.000 TL nakdi sermaye ile kurulmuş) 42 mln.'a çıkarıldı, sonra 8.90 tahsisli, daha sonra bedelsiz ve son olarak malumunuz bedelli ile bugün 294 mln. sermayeli, 894 mln. özkaynağa sahip 10-12 yıllık geçmişine göre bence gayet iyi bir enerji şirketi durumunda.

Eksik olan tek şey şirketin hakettiği değere ulaşması,

o da santral çalışıp kâr üreterek borçlarını ödemeye başladığında olacaktır diye düşünüyorum.

yatırım tavsiyesi değildir..
     Alıntı Originally Posted by caferak Yazıyı Oku
    Ben de proje nedeniyle Istanbul'da degilim.4 milyon doları madende nereye harcamışlar sorarsanız memnun olurum.Eğer sondaja harcadılar ise sondaj sonuçlarını açıklamaları lazım.

Herhangibir mani olmazsa gidecegim kurula. Not aldim bunlari. Beyfendiler lütfedip soru alirlarsa hepsini uslubunca sorarim.

8. Santral neden durdu bilgisi olan varmı. Geceden beri üretim yok.

Sayfa 69/173 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •