Sayfa 280/309 İlkİlk ... 180230270278279280281282290 ... SonSon
Arama sonucu : 2471 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: BERA - Bera Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    ŞİRKETİ aradım onlarda haftaya bedelsiz gelme olasılığından bahsettiler biz daha önce genel kurulumuz da %300 bedelsiz vermeyi onayladık o zaman hepsini veremedik mevzuat gereği dedi o yüzden bizimki daha erken çıkar dedi birde mal varlıklarını değerleme ile defter değerinde mühtiş bir artış olacak onuda yıl başına kadar değerleme çıkar dedi konyanın yarısı ve diğer şehirlerde baya bir mal varlıkları var gerçek anlamda yansıtılırsa bu fiyatlar bedavadan daha ucuz olabilir ama en az 12 aylık bilançosunu görmek lazım o kadar iyi temel analiz ci değilim incini ciciğini inceleyecek kadar varsa öyle bir bir arkadaş araştırıp potansiyeli görebilir benim çok az bir beram var kona da daha çok ve diğer hisselerim de duruma göre buraya kaydırmam olasılık dahilinde
    Aynı düşünüyorum bende de hem konka hem bera var gerçekten bu kağıtta çok potansiyel var bence hedefim 3 rakam bakalım hayirlısı o zamana kadar tutabilirmiyiz elimizde

2. kabaca bir analiz yaparsam hisse daha önce aylık olarak 01/04/2020 tarihine 4 liralardan ala girmiş 12 ay rally yapmış 32,53 görmüş.
    bu sefer hisse 10,50 civarı atağa kalmmış 01/06/2022 de aylığı 17/,55 ile ala girmiş ve 6 aydır rallyde fiyat ise kabaca 30 görmüş. B 6 ay daha rally yaparsa artık nereleri görür bakacağız benim bi tahminim var kendime göre

3. İlgili değerleme firması ile 07.11.2022 tarihinde sözleşme imzalanmış olup, Değerleme Raporu sözleşme tarihini müteakip 35 işgünü içerisinde teslim edilecektir.

12-15 Aralık gibi, değerleme haberleri ekrana düşer gibi görünüyor. Yaklaşık bir ay diyelim.

Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    ŞİRKETİ aradım onlarda haftaya bedelsiz gelme olasılığından bahsettiler biz daha önce genel kurulumuz da %300 bedelsiz vermeyi onayladık o zaman hepsini veremedik mevzuat gereği dedi o yüzden bizimki daha erken çıkar dedi.

Birde, mal varlıklarını değerleme ile defter değerinde mühtiş bir artış olacak onuda yıl başına kadar değerleme çıkar dedi konyanın yarısı ve diğer şehirlerde baya bir mal varlıkları var gerçek anlamda yansıtılırsa bu fiyatlar bedavadan daha ucuz olabilir ama en az 12 aylık bilançosunu görmek lazım o kadar iyi temel analiz ci değilim incini ciciğini inceleyecek kadar varsa öyle bir bir arkadaş araştırıp potansiyeli görebilir benim çok az bir beram var kona da daha çok ve diğer hisselerim de duruma göre buraya kaydırmam olasılık dahilinde

4. İş bitmiş. Sermayesi tescil olmuş, sermaye artışın muhasebe kayıtları yapılmış görünüyor. SPK onayı da eli kuşağındadır.

Aşağıda yazıyor.

Yönetim Kurulumuz 19 Ekim 2022 tarihli toplantısında sermayeye ilave edilen 341.600.000 TL'nin, 19 Ekim 2022 tarihinde ilgili hesaplardan Şirket sermaye hesabına aktarıldığı Yeminli Mali Müşavir Tasdik Raporu ile tespit edilmiştir.

Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku

Ek Açıklamalar:

Şirketimizin 13/10/2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Şirket'in çıkarılmış sermayesinin, 341.600.000 TL artırılarak 341.600.000 TL'den 683.200.000 TL'ye çıkarılmasına ve sermaye artırımında kullanılacak olan 341.600.000 TL'lik tutarın, artırım tarihindeki pay sahiplerine payları oranında (%100) bedelsiz pay olarak dağıtılmasına karar verildiği, aynı tarihli KAP açıklaması ile duyurulmuştur.

Yönetim Kurulumuz 19 Ekim 2022 tarihli toplantısında sermayeye ilave edilen 341.600.000 TL'nin, 19 Ekim 2022 tarihinde ilgili hesaplardan Şirket sermaye hesabına aktarıldığı Yeminli Mali Müşavir Tasdik Raporu ile tespit edilmiştir.

Artırılan 341.600.000 TL'lik sermayeyi temsilen paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve esas sözleşmenin sermayeye ilişkin maddesinin yeni şekline uygun görüş verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına karar verilmiştir.

Bu karar kapsamında, Şirket Esas Sözleşmesinin "Sermaye ve Paylar" başlıklı 8. Maddesinin tadili ve İhraç Belgesinin onaylanmasına ilişkin olarak 24 Ekim 2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na müracaat edilmiştir.

5. O dediğin yapılmadan SPK başvurusu olamıyor zaten Sn. Serçe. Mevcut prosedürü ekstra bir iş yapmış gibi hava atmışlar. Olsun buna da razıyız nerelerden nerelere geldik. Hiç olmazsa full şeffaflar artık...

6. Sn Hissedarxd

Anlayamadığımdan yazıyorum.

Ticaret sicil memurluğuna, sermaye arttırım işlemleri yeminli mali müşavir raporu ile birlikte sunulmuş olup sermaye artışı tescil edilmiş ve muhasebe kaydı da yapılmış.

Buna göre de, Şirket muhasebe kayıtlarını yaparak sermaye artışını tamamlamış görünüyor. SPK ise bu kadar süre niye bekletiyor. Ticaret sicili memurluğu tarafından incelemesi yapılarak uygunluğunu almış. Ticaret sicil memurluğu da zaten devlet kurumu olup uygunluk vermiş, işlem bitmiş. SPK niye uygunluk vermekte gecikiyor mu?.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    O dediğin yapılmadan SPK başvurusu olamıyor zaten Sn. Serçe. Mevcut prosedürü ekstra bir iş yapmış gibi hava atmışlar. Olsun buna da razıyız nerelerden nerelere geldik. Hiç olmazsa full şeffaflar artık...

7. SPK bütün bu yazdığınız işlemleri kontrol eden kurumdur. Mevzuata aykırı bir şey görmezse onaylar. Bir çeşit prosedür yani ...Niye bekletir sorusunun cevabını bilmem. Defalardır çeşitli sebeplerden en yetkili kişileri görevden alınan sabıkalı bir yer. Her şey mümkün...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,376
    gedik teki abi potansiyeli fark etti galiba baya agresif alıyor veriyor son bir kaç haftadır ara ara kar satışı da yapıyor şu an takasında ne kadar hiç umurumda değil balın datlı olunca sinek bağdattan gelir ayrıca son üç işlem gününde xhol yani holding endeksi baya iyi tutunuyor iştirakleri uçan holdinglere sıra geldi sanırım
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Sayfa 280/309 İlkİlk ... 180230270278279280281282290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •