Sayfa 103/733 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 5864 madde; 817 - 824 arası.

Konu: VAKKO - Vakko Tekstil

1. acaba diyorum doğuş grubuyla bir anlaşma söz konusumu piyasada dedikodu var bana spek yok şunun adamı demeyin ha tamamen ky yim ve sosyal medyada duydum yatırım batırım tavsiyesi değil

2.  Alıntı Originally Posted by eğitimci Yazıyı Oku
    acaba diyorum doğuş grubuyla bir anlaşma söz konusumu piyasada dedikodu var bana spek yok şunun adamı demeyin ha tamamen ky yim ve sosyal medyada duydum yatırım batırım tavsiyesi değil
    Bu dedikodu doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum. Ama yaklaşık bir aydır adeta serbest düşüş modunda hareket eden bu hissenin; son 2 gündür burnunu yukarı doğru çevirdiği ve işlem hacminin de nispi olarak arttığı bir gerçek.

Nitekim bu durum, şirketin kendine bu tarz kuvvetli bir ortak adayı bulmuş olmasından kaynaklanabileceği gibi, şirketin yılı umulandan çok daha iyi bir mali performans ile tamamlayacağının anlaşılması nedeniyle de olabilir.

Bu arada sayın eğitimci; siz bu dedikoduyu spesifik olarak hangi mecradan duydunuz acaba?

Bu bir yatırım tavsiyesi değil kişisel kanaat ve tahmin açıklamasıdır. Bu tip tahmin veya öngörülerde yanılmanın adeta esas, isabet ettirmenin ise neredeyse istisnai bir durum olduğu asla unutulmamalı ve herkes yatırım kararını kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.

3. O neydi öyle be bir anda 3.02 den 3.17'ye zıplattılar.

Sanırım artık bizi daha güzel günler bekliyor.

Vakko sonunda BİST'in sigortasını yani (devre kesiciyi) bile attırmayı başardı ya artık ...

Bu bir yatırım tavsiyesi değil kişisel kanaat ve tahmin açıklamasıdır. Bu tip tahmin veya öngörülerde yanılmanın adeta esas, isabet ettirmenin ise neredeyse istisnai bir durum olduğu asla unutulmamalı ve herkes yatırım kararını kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by Burutay Yazıyı Oku
    Asiye (yani Vakko yatırımcısı) Nasıl Kurtulur?

1. Malum stratejik alternatif arayışı meselesinde olumlu bir gelişme olması halinde; mesela yerli ya da yabancı bir kişi ya da kuruluşla veya bir fonla; hisse devri yada alternatif türde bir işbirliği konusunda gizlilik sözleşmesi imzalanıp görüşmelere başlanılması halinde.

2. Yapılan yeni yatırımların semeresini göstermesi ve şirketin yıl sonunu sürpriz derecede yüksek bir karlılıkla kapatması nedeniyle hissenin F/K oranının düşmesi halinde.

3.
    Şu anda başka hisselerle ilgilendiği anlaşılan bazı büyük yatırımcıların başına taş düşmesi veya x ya da z nedenle aniden bu hissenin tahtasını sahiplenmeye karar vermeleri ve kuvvetli bir şekilde mala girmeleri halinde.

Du bakali n'olcek?

Nasıl olsa bir şekilde saplandık ve sonun kadar beklemeye karar verdik. Bu da demektir ki iyi ya da kötü bu filmin sonunu göreceğiz.

Bu bir yatırım tavsiyesi filan değil sadece bir kişisel kanaat ve tahmin açıklamasıdır. Bu tip tahmin veya öngörülerde yanılmanın adeta esas, isabet ettirmenin ise neredeyse istisnai bir durum olduğu asla unutulmamalı ve herkes yatırım kararını kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.
    Hisseye şu anda yani akut bir şekilde ilgi duyup, Ne oluyor lan bu hisseye? diyenlere özet bilgi ve olasılıklar. Bu olasılıklardan birisi gerçekleşiyor ama hangisi?

04.12.2017 saat 13.52 de yapılmış bir yorumdur.

Bu bir yatırım tavsiyesi değil kişisel kanaat ve tahmin açıklamasıdır.

5. önemli olan ortaklık veya satış olacaksa hisse başı ederi ne olacak?

6. alan satan kim pasta paylaşacak olan yokmu

7.  Alıntı Originally Posted by Nabız Yazıyı Oku
    önemli olan ortaklık veya satış olacaksa hisse başı ederi ne olacak?
    Şirketin sahip olduğu sabit kıymetlerin (arsa , arazi ve binalar) ve makine ve tesisatın rayiç yani piyasa değerini bulmak çok kolay ama Vakko öyle bir gayri maddi kıymete (marka) sahip ki onun değerini objektif bir şekilde tespit etmek hiç mümkün görünmüyor. O yüzden, muhtemel hisse devir fiyatını tahmin etmek işin uzmanları için bile çok zor. Dolayısıyla Türkiye'nin (Lokumcu)Şekerci Hacı Bekir'den sonra (Kuruluşu 1777:https://www.hacibekir.com/Kurumsal/4257/haci-bekir ) en kadim markalarından biri olan Vakko markasının (Şen şapka adıyla kuruluşu 1934) değeri ancak alıcı (ortak olmaya aday patron) ve satıcı patron (Cem HAKKO) arasındaki pazarlık sonucu belirlenecektir kanaatindeyim.

Bu bir yatırım tavsiyesi değil kişisel kanaat ve tahmin açıklamasıdır.

8. Aracı kurum dağılımı nam-ı diğer pasta

Ek 11885

Sayfa 103/733 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •