Sayfa 705/733 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715 ... SonSon
Arama sonucu : 5864 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: VAKKO - Vakko Tekstil

1. Böyle zamanlarda akıl veren çoğalır acaba niye? 1- Balık hafızalıyız 2- çok hırslıyız düşerken maliyet düşürmeye çalışır çoğu ky çünkü o anda beyin devre dışı kalır sağlıklı düşünemez ya da tam tersi yukarı giderken satmadıklarımızı aşağı düşerken kol bacak kesip satarız!! 3-Bütün bu durumları spek çok iyi bildiğinden algıya oynar ve basabildiği kadar basar çünkü belli bir noktadan sonra ky şuurunu iyice kaybedip satar ve ..., hissesinden kurtuldum der!! Sinirlerine hakim olamayıp satan yatırımcı sayısı zirve yapınca spek denilen zat-ı muterm birden tahtayı yukarı sürer!!!! 4- Bırakın spek kendi çalsın kendi oynasın.. Sonuçta onunda bir hisse maliyeti ve taşıma maliyeti var!! Yukardan satıcı aşağıdan alıcı bulamayanca çaresiz tahtayı yukarı sürecektir!! 6-Sonuçta beklentimi bitti? Hayır beklenti devam ediyor, peki şirket çok kötü bir bilançomu açıkladı? Tam tersi bana göre iyi bir bilanço açıkladı!! Kaldıki daha bu açıklanan geçici beyanname!! Haftaya konsolide gelecek büyük ihtimal!! benim dşünceme göre açıklanan gb'nun çok üzerinde bir kar rakamı gelecek!! Ve son olarak satış/ birleşme beklentisi olan hisselerde sert iniş çıkışlar olur son dönemlerde aklıma gelen!! Sonuçta arkadaşlar sinirleri çelik gibi olanlar bu filmin sonunu görecek!!!

2. Eger bir satis ya da ortaklik gerceklesirse hisse basi fiyat buyuk ihtimal 6-7TL arasi olur diye dusunuyorum. 2013 yilinda Cem Boyner, Beymen'de hisselerinin bir kismini Citi Capital'a yaklasik 16 FAVOK (EBITDA) carpani ile satmisti.

Vakko'da da 15-16 FAVOK carpan'dan asagi bir hisse satisi olmaz diye dusunuyorum. Eylul 2020 itibariyle son 12 aylik FAVOK 70milyon TL idi. 70milyon'u 16 ile carpinca sirket degeri banka borclarini da dusunce 1.1milyar TL civari cikiyor. 1.1milyar TL'yi de toplam hisse sayisi olan 160milyon adede bolunce hisse basi fiyat 7 TL'ye yakin cikiyor.

Satis 2020 sene sonu FAVOK'u uzerinden olacak olursa fiyat daha da yukarda olur, cunku Vakko hizli bir sekilde buyuyor hem ciro hem de karlilik olarak.

Satış hedef fiyatı olan?

4.  Alıntı Originally Posted by haldun35 Yazıyı Oku
    Satış hedef fiyatı olan?
    9 .

5. 14.75.. on dört lira yetmiş beş kuruş..

6.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    14.75.. on dört lira yetmiş beş kuruş..
    imkansız en fazla 9, ama oda zor gibi...

Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    14.75.. on dört lira yetmiş beş kuruş..
    Hadi inşalla. Olursa hayır mı diyeceğiz. Benim hedef fiyatım 8,20 9,20 aralığı Dentici Laz Levo ile daha uyumlu görünüyor.

4 ay sonrasına diğer hisseye verilmiş sözüm var. O zamana kadar vakko dayım.

Sayfa 705/733 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •