Sayfa 47/334 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
Arama sonucu : 2671 madde; 369 - 376 arası.

Konu: FMIZP - F-M İzmit Piston

16 üstü kapatırsak iyi olur düşüncesindeyim.
    yazdıklarım tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

2. fmizp,ortalama 10 yıl önceki piyasa değeriyle,bugünki piyasa değeri,tl olarak tam iki katına çıkmiş.doviz endekli çalışan firma olarak düşünürsek,doviz de 10 yıl önceye göre iki ye katlamış.tabiki aynı ölçüde eflasyonun artmasıyla tl erimiş tüm sanayi ürünleri de tl olarak iki ye katlamiş dolaysiyle,piyasa ederiyle,bu günki hisse fiyatıyla 10 yıl önceki fiyat doviz olarak üç aşağı uç yukarı aynı, buraya kadar böyle..şimdi burda bizim araştıracağımız en önemli mesele,10 yıl öncesine göre üretim kapasitesinin ne kadar arttığı. borsaya köte olan fabrikanın ne kadar büyütülüp 10 yıl önceye göre parasal rakam olarak değilde,üretilen malın ve pazarın, ne kadar artığı ve ya azaldığıdır.

3. hissemiz,bilgisayar proğramıyla idere edilmektedir.yani rutinleşmiş,temetrusunun yüzde on azalma veya artmanın dişinda beklentisi olmayan hisse senetlerininde yüksek oranda satış veya alış olmayacağından,bilgisayar proğramıyla kendi haline birakıldığı doğrudur.

4. kolay gelsin arkadaşlar nerde bizim emektarlar ahtopot.ve maxim buralarda yoklar cıktılarmı yoksa 50 .60 olmadan o sene bu sene olabilirmi?

5. 2000 yıllarıydı,sermayesi 150 bin tl iyken.o yıllar sermaye artırabilir söylentileri başlamıştı.bende bolünmeden önceki 200 tl ve 700 tl fiyatlardan bir iki,yıllarca alıp biriktirdim.ancak 8 yıl sonra yani 2008 de sermaye artırımına gitti.1 e 69 bedelsiz vererek sermayesni artırdı.yeni sermaye 2141510 tl olmuştu.yeni sermayesi benim tlf nom ile aynı rakamlara denk düşmüştü.hayırlara gitsin.bu bir mesaj mı yoksa tesadüfmuydu bilmiyorum.mesaj sa nasıl algılamam gerektiğini de hiç bilemedim.

6. şimdi yine 50 şer 100 er bu hisseden alıyorum.belki beş yıl belki belki 10 yıl burada olacağım.şu anda hisselerim 3000 e yaklaşmış bulunmaktadır.hakkımızda hayırlısı olsun...

7.  Alıntı Originally Posted by Mahir Yazıyı Oku
    şimdi yine 50 şer 100 er bu hisseden alıyorum.belki beş yıl belki belki 10 yıl burada olacağım.şu anda hisselerim 3000 e yaklaşmış bulunmaktadır.hakkımızda hayırlısı olsun...
    Sayın Mahir yatırımcıların bu hissede mağdur edildiği konusunda SPK ya detaylı bir yazı yazdım.
    Bilançoları bu kadar parlak olan bir hissede bu hareketler normal değildir.

Yapılan yalan haberler de dahil olarak operasyon günlerine kadar incelemelerimden elde ettiğim bilgileri paylaştım. Geçen seneki Gedik, İŞ, İnvest, Marbaş, A1 Capital operasyonu ve diğerleri ... Bir günde bir aracı kurumdan 1.5 milyon lot işlemi kim yapacak? Ya da yüzbinlerce lotluk işlemleri yapanlar herhalde bellidir.
    Son alınan kararlardan sonra bu konuda ciddi bir şekilde çalışacaklarını düşünüyorum.

Malum bilanço dönemlerinde birileri klasik hareketler yaptırıyorlar.
    Sonrası da gene malum!!! Yıllardır aynı numara! Soyulan kim? Yatırımcılar!

Aracı kurum listesini burda da paylaşmıştım.
    Buyursunlar fiktif işleme devam etsinler.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

8. Halka açik Toplam hisse 2141510 x 16 = 342260160. Bu rakamlar biraz komik değilimi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 47/334 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •