Sayfa 54/334 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 2671 madde; 425 - 432 arası.

Konu: FMIZP - F-M İzmit Piston

1. Her bilanço döneminde ortaya çıkıp, yükselmez, boşuna beklemeyin, ben sonraki dönemin bilancosunu bekliyorum... (bkz eski gönderiler) diye vızıldayan biri var işin komiği çok bildiğini sanıyor.. he yavrucum he sen hep sonraki bilancoyu bekle
    Yazdıklarım Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir!
    İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur... (NECİP FAZIL) (Duhul Oct 2010)

2. Vw nin Turkiyeye yatiriminin onunu acmak olarak yorumlanan 7 agustos 2019 tarihli 1402 sayili cbaskanligi kararnamesi eger dogru yorumlanmissa Vw olasi yatirimindan pistona da 3-5 nasip duser insallah. Ucuz isgucu ve bulgaristana gore otomotiv ve yedek parcalarinda sanayi olarak ilerde bir ulkeyiz.
    Siyasi ortamdan da korkmazlarsa (onlarca Alman sermayeli sirket var buyuk ihtimal korkmazlar) Hizli bir sekilde o yasal duzenlemeler de yapildi . AB ekseninden kaymamiz ana sorun (s400 vb ). acikcasi volkswagen kararini cidden merak ediyorum. Cok onemli yatirim TRnin AB-Nato eksenine yaklasmasi acisindan pozitif etkisi olur.
    Onu bunu gecelim pistona faydasi illa ki olur. Zaten Vw grup markalarina ait pistonlar uretildigi belirtiliyor.
    Turkiyede bircok piston firmasi var gordugum kadariyla vw ile kurumsal partner olabilecek kapasitede 3-5 pistoncu var gibi.
    Bakalim bu sene belli olur neler olacagi.
    Gecen senenin hayal kirikliklari :
    - ana hayal kirikligi: sirketin en buyuk hissedari degisirken. Tenneconun cagri yapmamasi ve spknin da bunu uygun gormesi.
    - rekor bilancolara ragmen saman alevi gibi 2gun artis sonra basladigi rakamin altina dusus
    -rekor bilanco/satis vb ragmen hisse senedinin likid olmamasi (oldum olasi boyleydi) hic degilse gunluk 2milyon islem hacmi olsa iyi olmaz mi hic degilse Girecek oyuncular tirsmaz.
    -hissenin sig olmasi sebebiyle her artis sonrasi hizlica yatirimcinin kafasina hissenin cakilmasi (bizim de vay ne muhtesem hisse ne harika hissesi diyerek kendimizi avutmamaiz) endeksteki dususlere eslik etmemesine sevinmemiz
    6 aylik bilancosunda bile 1bedelsiz sermayelik kar etmis duzenli temettusu,karliligi,krizden etkilenmemesi.. sirket iyi yonetiliyor kesinlikle... Ama keske hisse de iyi yonetilse 50lerde olmasi gereken hisseye 17 olursa diye sevinecegiz...
    Baba oyuncu lazim ..

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : impurity; 09-08-2019 saat: 06:14. Sebep: spelling

3. 6 aylık bilançoyla beraber,papağan kardeşlerin biride gelmiş.

4. 15. 60 lara kadar geriler

5. Altı kulaç beberuhi gerçek bu dostum..
    Düşer dedim düşüyor..
    Bu bilanço ile yükselmez.
    Dünkü beleri kandırıyor bazıları..
    Daha zamanı var hissenin.

6. Bu arada kimseye al sat demiyorum..
    O sizlerin işi... Ben küçük yatırımcıyım.

7. Vakti gelince söyleyeceğim şeyler olacak.
    Şimdilik oturup bekleyeceğiz.
    Bu kadar baskı kötü patlar.

8. Arkadaşlar bilançosu oldukça iyidir. Geçen yıl KUR+Faiz geliri olmak üzere 3 milyon finansmandan almıştı.
    Bu sene oraya faaliyetten KAR gelmiş oldu.
    EFK'ya bakılırsa net görülür.

Kaldı ki faiz düşüşü sonrası içerde biraz hareketlenme olsa bunlar iyice panikler.
    VW gibi yatırımlar ise cabası.

Tenneco zaten Çin Pazarına girme hamlesi yaptı.
    Birleşme sonrası %17 lik yükselişten sonra ABD'de dün de yükseldi.

Bunun gibi tırrolara da bakmayın. Dökemedikçe asabı bozuluyor.

Mesele bilanço değil. Piyasayı iyi bilirsiniz.
    Yükselmesi için bilançoya da ihtiyaç yok.
    Kendi demesiyle bu tırronun elindekiler tükenene kadar devam.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

Sayfa 54/334 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •