Sayfa 409/428 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon
Arama sonucu : 3417 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: VAKFN - Vakıf Finansal Kiralama

1. Döviz artışından gelen parayı tek seferlik kambiyo karı gibi değil de döviz artışından ihracatçı şirketlerin kar marjının artması gibi düşünmek lazım sanırım.

Çünkü bildiğim kadarı ile finansal kiralama şirketleri makine araç vb eşyayı genelde yurtdışından döviz ile satın alıyor ve sonra döviz bazlı olarak bunları şirketlere kiralıyor. Her ay döviz veya döviz bazlı kira geliri elde ediyor. Döviz yüksek kaldıkça aldığı taksitler yüksek kalıyor.

Ayrıca, senen başında finansal kiralam şirketlerinin aldığı kredilerden kkdf kaldırılmış. Bu da yüzde 3 gibi kredi maliyetlerini düşürmüş. Oysa bankalar zaten kkdf ödemiyormuş. Böylece finansal kiralama şirketlerinin bankalara göre rekabet dezavantajı giderilmiş.

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    evet incelerseniz net olarak konuya vakıf olacaksınız inşallah sn. dragon

hayırlı ve bol kazançlar dilerim
    Sn hayek,

Finansal Tablolar ve Dipnotlar sayfa 51’de paylaştığınız tablo yer alıyor.Bilançoyu inceledim ama inanın bu şirketin kur artışından nasıl ve neden kar edeceğini anlamadım. Kısaca izah edebilirseniz çok müteşekkir olurum

3. 2 milyardan fazla kar etme potansiyeli var, piyasa değeri 3 milyar bile değil Selamlar herkese .

bütün sır orada sn. dragon
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn hayek,

Finansal Tablolar ve Dipnotlar sayfa 51’de paylaştığınız tablo yer alıyor.Bilançoyu inceledim ama inanın bu şirketin kur artışından nasıl ve neden kar edeceğini anlamadım. Kısaca izah edebilirseniz çok müteşekkir olurum

5. Teknik grafiğine göre 5.00-5.50 arasında biraz oyalanacak gibi... Ama bilançosuna göre eğer kârlılığı aynı giderse 10-15 TL arasında olması lazım fiyatının...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Teknik grafiğine göre 5.00-5.50 arasında biraz oyalanacak gibi... Ama bilançosuna göre eğer kârlılığı aynı giderse 10-15 TL arasında olması lazım fiyatının...

Oyalanmak için 4.50-5.00 arasını tercih etti sanırım

7. 5.00-5.50 üzeri yok şimdilik anlamında yazmıştım onu... Genel ekonomik kararlar (faiz kararları, ülkeye döviz girip girmeyeceği yurtdışından turizm harici tabiiki) ve 6 aylık bilanço beklenecek artık...

8. Hacim lazım biraz ha gayret.

Sayfa 409/428 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •