Sayfa 70/428 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 3417 madde; 553 - 560 arası.

Konu: VAKFN - Vakıf Finansal Kiralama

1. 21 Mayıs 2015 yayınlandı | Yaşar ERDİNÇ tarafından
    Brüt takas uygulaması, netleştirmenin kaldırılması olarak da ifade edilebilmektedir. Buna göre, söz konusu hisse senetlerinde alım yapmak isteyen yatırımcıların takas tarihinde hesaplarında alımlarını karşılayacak tutarda nakit, satım yapmak isteyen yatırımcıların takas tarihinde hesaplarında satımlarını karşılayacak miktarda menkul kıymet bulundurması gerekmektedir.
    Örnek verecek olursak. Hesabımda 5000 TL nakit varsa ve Brüt takas uygulanan hisseden 5001 TL tutarında alım yapmak istersem alamam. Hesabımda Brüt takas uygulanan hisseden yoksa gün içi satış yapamam. Sadece para kadar alır veya hesabımda hisse varsa var olan kadar satabilirim.
    Brüt takasa alınan bir hisse senedinin daha sonra gözaltı pazarına alınacağı yönünde spekülasyonlar yapılsa da, bunun hiçbir garantisi yoktur. Bu uygulama yatırımcıyı koruma amaçlıdır. Hesabında para olmayan veya satmak istediği hisse senedi olmayana birinin hisselerde manipülatif hareketlere meydan vermemesi amaçlanmaktadır. Eğer bir hissede şirketin temel verileriyle uyumlu olmayan fiyat hareketleri ortaya çıkıyorsa, Borsa İstanbul işlemleri durdurabilir ve brüt takas uygulaması başlatılabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by husomacit Yazıyı Oku
    Metro yatırımını hissesi kaldimi suan

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ustunu cizdim..is yatiriminda buyuk cogu galibin mali..maliyeti yine eksi...eli cebinde insanlarin...yok kozalari alacakmis borsa kozalardan daha iyi altin birakiyor ona..tabi bunlar pompa.........ytd

3. goldengate ve braveheart allah razı olsun açıklamalarınız için çok korkulacak bişey yok gibiymiş sadece emirlerimi telefon ederek verecem ve sattığım hisseyi takas yoluyla başka hisse alamıycam aynı gün. bu durum o kadarda kötü değilmiş ama brüt takas diye yazıyordunuz çok korkuyordum bu brüt takasın negatif başka ne kötülükleri olabilir ? hisse çok düşermi gibi ?

4. Muzo yarin bi taban daha yer benim zarar %40 olur sonra sina bakariz

5.  Alıntı Originally Posted by Arkeo_Antik Yazıyı Oku

ustunu cizdim..is yatiriminda buyuk cogu galibin mali..maliyeti yine eksi...eli cebinde insanlarin...yok kozalari alacakmis borsa kozalardan daha iyi altin birakiyor ona..tabi bunlar pompa.........ytd
    Şuana göre gördüğümçen değerli yorum bu.....verdi gazı verdi gazı milleti öptü bıraktı....eskiden beri bu işi hep böyle yaptılar..bende şahsen inanmıyorum...3.defa bu adama yüklü çarpıldım ama ben bu işi bilmiyorum diye avunarak bugün borsa işini bıraktım..bu ülkede borsaya yatırım yapılmayacağını acı bir tecrübe ile anladım..zaten diğer kağıtlarındaki anormal düşüşler bunun habercisi idi ve bunun haberini sanke bizden daha önce almışlardı...diye düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by muzo Yazıyı Oku
    goldengate ve braveheart allah razı olsun açıklamalarınız için çok korkulacak bişey yok gibiymiş sadece emirlerimi telefon ederek verecem ve sattığım hisseyi takas yoluyla başka hisse alamıycam aynı gün. bu durum o kadarda kötü değilmiş ama brüt takas diye yazıyordunuz çok korkuyordum bu brüt takasın negatif başka ne kötülükleri olabilir ? hisse çok düşermi gibi ?
    bürüt takasta kademeler arası top oynayabilirsin her kademe dolu olmaz bazen 10 kademe aşağıda alıcı olur bazende 10 kademe yukarıdan işlem olur kademelrde fazla alıcı satıcı bulamazsın.
    yatırım tavsiyesi değildir.

7. yarın alım yapanlar diğer gün satabilirler bugün alanlar yarın satabilir.en kötüsüde kredili alanların mallarını yarın satabilirler.bu yüzden taban olma ihtimali yüksek...ytd

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
    2015 yılında .0.80 200.000 bin lotu arkadaşım almış, 2016 10'ayda 1.20 200.000 bin lotu satmış bugün konuştuk banada gitmez demişti bende almadım zaten

Sayfa 70/428 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •