Sayfa 412/428 İlkİlk ... 312362402410411412413414422 ... SonSon
Arama sonucu : 3417 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: VAKFN - Vakıf Finansal Kiralama

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Her mecrada aynı söylem dile getiriliyor, işte efendim faizler yükselince finansal kiralama şirketleri daha çok iş yapar ve karlılıkları artar deniyor. İyi de bu şirketler her ne kadar nakit kredi kullandırmasalar da, sonuçta bir makineyi ya da cihazı satıcısından peşin olarak satın alıp müşterisine 2-4 yıllığına kiralıyor ve bu kira bedelleri de mevcut piyasa kredi faizlerine yakın oranlarda oluyor. Kiralama süresinin sonunda da söz konusu ürün sembolik bir bedelle fatura kesilerek müşteriye devir ediliyor.

Diğer yandan, bu şirketlerin mevduat toplama yetkisi bulunmadığı için, mecburen bankalardan yüksek montanlı kredi kullanarak kaynak oluşturmakta ve bu kaynaktan leasing yöntemi ile kredi kullandırmaktadır. Piyasada kredi faizleri yükselince bu şirketlerin kaynak maliyeti de artacak ve haliyle bu maliyeti müşterisine yansıtacak. Bu durumda , yükselen kredi faizleri bu sektörü de olumsuz etkilemeyecek mi?

Bu durumda leasing şirketleri neden olumlu ayrışması bekleniyor?
    belliki leasing konusuna hakimsin çalışmışın şirket kar ediyor bizde yatırımcıyız bugün bu sektör yarın başka sektör senin bu tahlilin
    gerçeği değiştirmiyor sonuçta sektörle ahiretlik birliktelik yok kendi adıma yazıyorum sadece doğru yeri işaret ettim kambiyo gelirlerine çok bel bağlamamak budur bu dönem böyle selamlar sağlıcakla kalın

2. Eyvallah dostum, finans sektöründeyim . Dediğin gibi karlılık devam edecekse sorun yok. Bol kazançlar..

Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    belliki leasing konusuna hakimsin çalışmışın şirket kar ediyor bizde yatırımcıyız bugün bu sektör yarın başka sektör senin bu tahlilin
    gerçeği değiştirmiyor sonuçta sektörle ahiretlik birliktelik yok kendi adıma yazıyorum sadece doğru yeri işaret ettim kambiyo gelirlerine çok bel bağlamamak budur bu dönem böyle selamlar sağlıcakla kalın

3. az kaldı pazartesi atraksiyona devam sıkıldım

4. Sn.Hayek
    Ne zaman başlar hareket
    Çok yatayda kalmadı mı

5. Senin sormanı bekliyormuş

Alıntı Originally Posted by batirimciyiz Yazıyı Oku
    Sn.Hayek
    Ne zaman başlar hareket
    Çok yatayda kalmadı mı

6. 6 aylık bilanço güzel geldiğinde 6.10 TL de kırılacak yukarı doğru...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. ben kaçar biraz erken devrettim malı tahtacıya aldı tavana kitledi olay budur fazla detay vede nüanslara girmeden ilk fırsatta yine dönücem esen kalın bol kazançlar

ama hisse de bir yorulma belirtisi var

kısa vadede dinlenme orta vadede hareketin devamı düşünülebilir

başarılı bir yatırım oldu bizim için

900 milyon ve üzeri kar beklentimi sürdürüyorum

Sayfa 412/428 İlkİlk ... 312362402410411412413414422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz