Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
Arama sonucu : 115 madde; 97 - 104 arası.

Konu: teknik merkezi 2 mi ki bu ne ki

1. Günlük grafikte

Bist100 de olası düzeltme bölgesini kapanış bazında 121.500-122.500 bant değer aralığı olarak görüyorum

Eğer o bölgeden bir kar satışı yada diğer bir ifadeyle düzeltme gelmez ise

Teknik olarak görüntüyü yeniden değerlendirmek gerekir

Uzun vadede graflara bakınca ise , ( aylık , haftalık )

ne kadar güçlü düzeltmeler satışlar şunlar bunlar olursa olsun , zamansal olarak 2021 Mayıs Haziran aylarina kadar trendin yukarı olacagini da gözlemliyorum

2. Saatlik ve günlük göstergelerde yine ciddi bir sıkışma var

Kirilim aşağıya da olsa yukarıya da olsa temizinden 5000-7000 puan arası bir hareket gelir diye düşünüyorum

Sikismanin saatlikte ivmesi pozitif yani yukarı yönlü

Günlükte ise negatif yani aşağı yönlü gözüküyor

Haftalıkta ivme sabit yani nötr

Bu görünümde seçilen kritik noktaya göre BASİT trade etmekte fayda var çünkü manevra yapacak hareket alanları gittikçe daraliyor

3. Yarin endeks için teknik anlamda ferah bir gün

Endeksi temiz yukarı sürebilirler ( eğer isterlerse )

Yarının en yuksegini çok önemli görüyorum

Yarının en yukseginin üzerindeki kapanislar hareketin devamı anlamına gelebilir

Özetle yarının en yuksegi referans değer olacaktır , üstü kapanislarda vadeli tarafta 153 e kadar bir gidiş mümkün olmakla beraber

altı kapanislarda , endeksin günlük periyottaki teknik göstergeleri olumsuz seyrine devam eder

Benim teknik pencereden görünüm bu şekilde

4. Vadeli BIST 30 da

Yukarıdaki senaryo değerini hatali yazmışım

Dünün en yuksegi yani 149800 üzeri tutunmalarda 154-155 aralıği çok sağlam direnç olarak gözüküyor

Güncel Senaryolarim şu şekilde

1) 149800 üzeri tutunmalarda 154-155 aralığına kadar çıkış olması

2) eğer orayı geçerse 170 lere kadar önünün açık olması

3) eğer 149800 üzeri tutunamaz yada tutunur ama 154000-155000 deki direnç bölgesinden dönerse

Aşağıda iki olası değer bizi bekler önce 140000 ve ardından 125000

5. Bu 3 senaryoyu ortaya koyduktan sonra en olası gördüğüm senaryoyu da ifade edeyim

Öncelikle 154-155 değerinin zorlanip ardından küresel bir satışa yerel haberlerinde etkisiyle 125 e kadar bir geri çekilme

En olası gördüğüm senaryo bu

Bu olursa eğer 170 ler içinde trendin makas değiştirmesi de gerekmez yani o açıdan da piyasa yapicilarini zorlamaz gibi gözüküyor o zaman işi zamana yayarak geniş bant hareketinden faydalanmak isteyebilirler

Herkesin muhtemel gördüğü senaryolar arasında en kuvvetli olasılığı verdiği bir senaryo mutlaka vardır

ANCAK

trade ederken TÜM senaryolara da EŞİT olasılık vererek hareket etmekte SONSUZ fayda var

6. Teknik olarak destek direnç seviyeleri arasındaki fark ciddi anlamda arttı

vadelide 125 bin değerine kadar düşüşü engelleyecek bir destek pek göremiyorum şu an için

Ancak oraya neredeyse 10000 puan var

Bu görünümde destek direnç çizgilerini şu an için bir kenara koyup günlük grafik üzerinde indikatorlere göre hareket etmek daha güvenli olacaktır

Saatlik grafikle dahi günlük grafik eğer celisiyorsa ve ertesi güne pozisyon ille de birakilacaksa günlük grafin gösterdiği yöne uymak daha mantıklı çünkü aşağı yönde kuvvetli GAP li açılış ihtimali , gerek küresel olarak ( Corona ) , gerekse de yerel olarak ( Suriye veya Libya ) sıradışı bir şekilde arttı

Bu noktada defansif bir trade anlayışı dahi ister istemez iyi para yapacaktır

Günlük grafiklerde teknik görünüm düzelinceye kadar benim gördüğüm bu

7. Özetle

Şu görünümde , benim için

Destek direnç cizgileri OUT

İndikatörler IN

Olmuş konumda

Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız