Sayfa 4/15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 115 madde; 25 - 32 arası.

Konu: teknik merkezi 2 mi ki bu ne ki

1.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Fed toplantısı da bitti

Bazı 30 senetlerimdeki son iki günkü para çıkışı da göz önüne alınırsa , orta vadede ikili tepe ihtimali daha yüksek gözüküyor

Yükseliş trendi için haftalık graflarin biraz daha dengelenip sakinleşmesi gerekiyor

Ama yine de belli olmaz elbette

119500 üzeri tutunabilen bir bist30 da işler trende dönebilir ama şu aşamada zannetmiyorum

Çünkü para çıkışı görüyorum

İzleyip göreceğiz ....

M
    zannedilmeyen gerçekleşti ve 119500 üzeri ilk bist 30 kapanışından sonra GAP geldi

şimdi yukarı hedef vermekte çok dikkatli olmak lazım , düzeltme olur olmaz ne kadar olur orası ayrı hikaye ama zirvenin bugün görülmediği bence açık

peki neresi yada nereler olabilir ?

bu ay içerisinde görülme olasılığı çok güçlü bana göre

2. değer olarak benim aylık indikatörlerim bu işin reel tepesinin bu ay içerisinde görülebileceğini söylüyor

sanal tepe olmayadabilir oladabilir ancak reel tepeden çok uzakta olmaz ,

tahmini bist30 ( spot) için tepe bant aralığım

123,500---128,5000 arasıdır

aylık indikatör görünümü ise aşağıdaki gibi.

yani bist100 de 83 den , bist30 da 104 den başlayan yükselişin son perdesinde gibi gözüküyoruz , TEKNİK OLARAK

Son düzenleme : viper; 01-07-2019 saat: 11:48.

3. şu aşamadan sonra destek direnç çizgilerini bir kenara bırakıp , saatlik sistemleri devreye sokmak daha mantıklı gözüküyor

artık destek direnç noktasında yanıltma olasılığı yüksek

4.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    değer olarak benim aylık indikatörlerim bu işin reel tepesinin bu ay içerisinde görülebileceğini söylüyor

sanal tepe olmayadabilir oladabilir ancak reel tepeden çok uzakta olmaz ,

tahmini bist30 ( spot) için tepe bant aralığım

123,500---128,5000 arasıdır

aylık indikatör görünümü ise aşağıdaki gibi.

yani bist100 de 83 den , bist30 da 104 den başlayan yükselişin son perdesinde gibi gözüküyoruz , TEKNİK OLARAK

5.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    şu aşamadan sonra destek direnç çizgilerini bir kenara bırakıp , saatlik sistemleri devreye sokmak daha mantıklı gözüküyor

artık destek direnç noktasında yanıltma olasılığı yüksek
    Benim penceremden yerel tepe noktası görülmedi henüz , o yüzden saatlik sistemleri çalıştırmak su sıralar gereksiz testereye sebep olabilir

Yakın gelecekte çalıştırılır belki görünüme göre

6. Dönemsel olarak son perde indi mi , yoksa inmedi mi

Bu işin köpük boyutu var mı , var ise ne kadar olabilir

Bu soruların cevaplarını aramaya çalışacağım

Böyle trend mi olur be ne biçim trend la diyenler olabilir , hatta bende diyorum

Ancak beklentiler ayrı teknik gerçeklikler ayrı

Gelişmiş ülke tahvil piyasalarındaki hızlı düşüş bu süreci hızlandırmış olabilir

Bir yatırım aracının prim yapabilirlik kapasitesi ALTERNATİF yatırım araçlarin arti yada EKSİ yönde değer değişimi kapasitesine de bağlıdır
    Son düzenleme : viper; 05-07-2019 saat: 16:24.

7. Öncelikle , resmi daha net yada kuşbakışı görmek amacıyla aylık grafigi açıp manzaraya bir bakılmasında fayda var

Bu manzaraya bakan herkes aynı şeyi görür zaten farklı bir şey görmenin imkanı yok

Siyah olan bar grafiği Bist30 aylık grafik

Mavi olan line grafik ise aylık indikatör grafiği

Şimdi , gelelim ayrıntılara

grafik dikkatle incelendiğinde mavi indikatörün KIRMIZI tehlike bölgesine yaklasmasina rağmen siyah Bist30 grafiğinin köpük yaptığı da görülmüştür yapmadığı da görülmüştür

O zaman , bu grafi inceleyen bir teknikci şapkasını önüne koyar , düşünür ve kendisi için en doğru stratejiyi belirler

Bu grafik bana aynı zamanda , bu ay içerisinde Akdeniz'de işlerin ciddi anlamda karisibilecegini söylüyor

Öte yandan önceki sayfalarda koyduğum alım için incelediğim 80-85 bandının işlemesi ve o banttan yaklaşık 20,000 puan yukarıda olmamız bu karışıklığın bizde alım fırsatı verecek olan kontrollü bir karışıklık olma ihtimalinin çok yüksek olduğunun bir göstergesi

ancak piyasalar adına hayli ürkütücü şeyler olabilir

Akdeniz de ki farklı bayrak taşıyan yaklaşık 300 savaş gemisi de yukarıdaki mavi indikatörü teyid eder nitelikte bir manzarayı bize sunuyor

Herkese bol şans
    Son düzenleme : viper; 05-07-2019 saat: 20:49.

8. Merkez Bankası başkanı değişmiş

Background a bakıldığında Galatasaray lisesi ve Marmara üniversitesi mezunu

Gördüğüm kadarıyla da genelde halk bankasında fon yönetimi vesaire görevleri var geçmişte

Anladığım kadarıyla bağımsızlık maskesi altında yüksek faiz düşük kur şeklinde sadece bizim ülkemizde hasıl olan , kulaktan kulağa hamsolarca yayıldıkça diğer hamsolara da sirayet eden , ekonominin gerçeği gibi eko tivi sebeklerince izleyenlere yutturulmaya çalışılan , ve faiz gibi bir aracı " enflasyon düşmeden faizler indirilemez " şeklinde amaçlastiran , embesil ötesi bir virüssel anlayışa geçit verecek birisi gibi gözükmüyor

Eğer tahminlerimde yanılmıyorsam gayet pozitif

Ha piyasa öyle algılar böyle algılar meselesine gelince , nasıl algilarsa algilasin piyasa denilen genelinin ipinin dışarıda olduğu sırtlan surusu , eninde sonunda essek gibi uymak zorundalar

Gidip catham house da salya sümük yalvarip hesap vermeleri düşük kur yüksek faiz oranları ile ozetleyebilecegimiz , sadece volatilite den yurt dışına kar transferine sebep olan bu taşeron yaklaşımın son bulacağı gerçeğini değiştirmez

Özetle

Mavi indikatör kritik yerlerde , teknik olarak içinde bulunduğumuz yükselişin trend olmaması yada grafikteki mavinin kırmızıya neredeyse gelmesi

Yani şu an için negatif olan teknik görünüm

aslında

ORTA UZUN VADE 130-140 civarı bist100 endeks değerini garantiler bence

Çelişki mi var ?

Yoooo sana öyle geliyor

Bekleyelim görelim

Sayfa 4/15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız